Co je to?
Definice odborného termínu, slova Matriarchát. Co znamená pojem Matriarchát z kategorie Různé?

Co je Matriarchát? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Matriarchát?

Matriarchát je v dnešní době téměř zaniklá forma společenského uspořádání. Dominantní byla zejména v pravěku. Matriarchát znamenal, že ve společnosti měly vedoucí úlohu ženy. Pravděpodobně to vyplývalo z různých kultů bohyně-matky, kdy právě žena byla dárkyní života, tou, která mohla a musela zajistit pokračování rodu. Postupným vývojem byl matriarchát nahrazen patriarchátem (dominantní postavení ve společnosti získali muži). Dnes se lze s matriarchátem setkat velmi vzácně u některých primitivních kmenů.

Co je to Matriarchát? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Matriarchát. Co znamená pojem Matriarchát z kategorie Různé?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Matriarchát sdílet se známými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Matriarchát patří do sekce různé

Klíčová slova: pojem, informace, formulace, wiki, různé, význam slova, odborný výraz, slovník, slovo, přesný význam, odborné názvosloví, terminus technicus, různé, přesný výraz, popis, termín, heslo, názvosloví


Pojem Matriarchát je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Matriarchát? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Matriarchát (z latinského mater, což znamená matka, a řeckého archein, což znamená vládnout) je forma společnosti, kde vládne žena (matka). Je opakem patriarchátu.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít termín Matriarchát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Matriarchát ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Matriarchát ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Matriarchát ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Matriarchát ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Matriarchát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Matriarchát například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte co znamená slovo Matriarchát? resp. co znamená slovo Matriarchát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Matriarchát, odpověď na dotaz co je to Matriarchát?. Víte např. kdo to je Donald Trump? Znáte a víte kdo je Děvkař? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Matriarchát v jiné sekci než různé. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?