Co je to?
Definice výrazu, termínu Číslovka. Co znamená odborný pojem Číslovka z kategorie Český jazyk?

Co je to Číslovka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Číslovka?

Číslovka je slovo, které je nositelem číselného významu a označuje pořadí, počet, podíl, množství, násobek.
Číslovky mají různé významy, podle toho se pak dále člení na základní, druhové, řadové násobné či podílné. Číslovka dále může být určitá nebo neurčitá. Určitá číslovka vyjadřuje určitý počet nebo přesné počadí, neurčitá číslovka naopak ani počet ani pořadí nevyjadřuje. Číslovka může stát samostatně nebo ve spojení s dalším slovním druhem.


Co je to Číslovka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Číslovka. Co znamená odborný pojem Číslovka z kategorie Český jazyk?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Číslovka je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: heslo, synonymum, názvosloví, popis, co je to Číslovka?, terminologie, význam, wiki, co znamená, Český jazyk, slovník, formulace, odborný výraz, význam pojmu, přesný význam, slovo, definice pojmu, informace


Pojem Číslovka je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Číslovka?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Číslovka (lat. numerale, plurál numeralia) je slovní druh, kterým se vyjadřuje počet, pořadí, násobenost, díl celku apod.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Číslovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Číslovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Číslovka ve Wikislovníku

Najít heslo Číslovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Číslovka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Číslovka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Číslovka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Číslovka? resp. co přesně označuje termín Číslovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Číslovka, odpověď na dotaz co je to Číslovka?. Víte např. kdo to je Jiří Zmožek? Znáte a víte kdo je Pan Tau? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Český jazyk). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.