Co je to?
Definice výrazu, termínu Číslovka. Co znamená odborný pojem Číslovka z kategorie Český jazyk?

Co je to Číslovka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Číslovka

Číslovka je slovo, které je nositelem číselného významu a označuje pořadí, počet, podíl, množství, násobek.
Číslovky mají různé významy, podle toho se pak dále člení na základní, druhové, řadové násobné či podílné. Číslovka dále může být určitá nebo neurčitá. Určitá číslovka vyjadřuje určitý počet nebo přesné počadí, neurčitá číslovka naopak ani počet ani pořadí nevyjadřuje. Číslovka může stát samostatně nebo ve spojení s dalším slovním druhem.


Co je to Číslovka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Číslovka. Co znamená odborný pojem Číslovka z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Číslovka se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: význam, informace, terminologie, slovník, synonymum, definice pojmu, význam pojmu, názvosloví, Číslovka, co to je, Český jazyk, formulace, přesný výraz, definice, vysvětlení, Český jazyk, přesný význam, slovo


Pojem Číslovka je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Číslovka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Číslovka (lat. numerale, plurál numeralia) je slovní druh, kterým se vyjadřuje počet, pořadí, násobenost, díl celku apod.

Další zdroje informací

Najít pojem Číslovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Číslovka ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Číslovka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Číslovka ve Wikimedia Commons

Najít termín Číslovka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Číslovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Číslovka například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Číslovka? resp. co znamená Číslovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Číslovka, odpověď na dotaz co je to Číslovka?. Víte např. kdo to je Hrnčíř? Znáte a víte kdo je Tlustoprd? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Číslovka hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.