Co je to?
Odborný výraz, definice slova Číslovka. Co znamená pojem Číslovka z kategorie Český jazyk?

Co je Číslovka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Číslovka?

Číslovka je slovo, které je nositelem číselného významu a označuje pořadí, počet, podíl, množství, násobek.
Číslovky mají různé významy, podle toho se pak dále člení na základní, druhové, řadové násobné či podílné. Číslovka dále může být určitá nebo neurčitá. Určitá číslovka vyjadřuje určitý počet nebo přesné počadí, neurčitá číslovka naopak ani počet ani pořadí nevyjadřuje. Číslovka může stát samostatně nebo ve spojení s dalším slovním druhem.


Co je to Číslovka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Číslovka. Co znamená pojem Číslovka z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s ostatními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Číslovka se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: informace, terminologie, definice pojmu, přesný výraz, terminus technicus, vysvětlení, termín, Český jazyk, co je to Číslovka?, lexikon, Český jazyk, slovo, co to je, názvosloví, přesný význam, odborné názvosloví, definice, pojem


Pojem Číslovka je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Číslovka? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Číslovka (lat. numerale, plurál numeralia) je slovní druh, kterým se vyjadřuje počet, pořadí, násobenost, díl celku apod.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Číslovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Číslovka ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Číslovka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Číslovka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Číslovka ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Číslovka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Číslovka například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je Číslovka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Číslovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Číslovka, odpověď na dotaz co je to Číslovka?. Víte např. kdo to je Ivan Hecko? Znáte a víte kdo je Brepta? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Český jazyk. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.