Co je to?
Definice výrazu, termínu Číslovka. Co znamená odborný pojem Číslovka z kategorie Český jazyk?

Co je to Číslovka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Číslovka?

Číslovka je slovo, které je nositelem číselného významu a označuje pořadí, počet, podíl, množství, násobek.
Číslovky mají různé významy, podle toho se pak dále člení na základní, druhové, řadové násobné či podílné. Číslovka dále může být určitá nebo neurčitá. Určitá číslovka vyjadřuje určitý počet nebo přesné počadí, neurčitá číslovka naopak ani počet ani pořadí nevyjadřuje. Číslovka může stát samostatně nebo ve spojení s dalším slovním druhem.


Co je to Číslovka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Číslovka. Co znamená odborný pojem Číslovka z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Číslovka? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Číslovka je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: definice pojmu, význam pojmu, co znamená, odborný výraz, Český jazyk, terminus technicus, synonymum, přesný význam, co je to Číslovka?, heslo, význam slova, Český jazyk, popis, slovník, termín, co to je, wiki, pojem


Pojem Číslovka je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Číslovka můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Číslovka (lat. numerale, plurál numeralia) je slovní druh, kterým se vyjadřuje počet, pořadí, násobenost, díl celku apod.

Další informační zdroje o slovu Číslovka

Hledat slovo Číslovka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Číslovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Číslovka ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Číslovka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Číslovka na Youtube

Najít heslo Číslovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Číslovka například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Číslovka? resp. co je to Číslovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Číslovka, odpověď na dotaz co je to Číslovka?. Víte např. kdo to je Ubožák? Znáte a víte kdo je Tlustoprd? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.