Co je to?
Definice výrazu, termínu Číslovka. Co znamená odborný pojem Číslovka z kategorie Český jazyk?

Co je to Číslovka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Číslovka?

Číslovka je slovo, které je nositelem číselného významu a označuje pořadí, počet, podíl, množství, násobek.
Číslovky mají různé významy, podle toho se pak dále člení na základní, druhové, řadové násobné či podílné. Číslovka dále může být určitá nebo neurčitá. Určitá číslovka vyjadřuje určitý počet nebo přesné počadí, neurčitá číslovka naopak ani počet ani pořadí nevyjadřuje. Číslovka může stát samostatně nebo ve spojení s dalším slovním druhem.


Co je to Číslovka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Číslovka. Co znamená odborný pojem Číslovka z kategorie Český jazyk?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Číslovka? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Číslovka je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: odborný výraz, co to je, Český jazyk, heslo, přesný význam, odborné názvosloví, význam slova, lexikon, slovo, terminologie, co je to Číslovka?, definice pojmu, termín, vysvětlení, Český jazyk, synonymum, slovník, co znamená


Pojem Číslovka je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Číslovka?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Číslovka (lat. numerale, plurál numeralia) je slovní druh, kterým se vyjadřuje počet, pořadí, násobenost, díl celku apod.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Číslovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Číslovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Číslovka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Číslovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Číslovka na Google.cz

Hledat heslo Číslovka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Číslovka například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Číslovka? resp. co to je Číslovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Číslovka, odpověď na dotaz co je to Číslovka?. Víte např. kdo to je Pediatr? Znáte a víte kdo je Pan Tau? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.