Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Infrakce. Co znamená pojem Infrakce z kategorie Lékařství?

Co je Infrakce? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Infrakce

Infrakce je pojem z oblasti traumatologie. Jedná se o pojmenování pro částečnou zlomeninu kosti nebo naštípnutí. To znamená, že kost je sice rozdělena na části, ale ty stále drží spolu pohromadě. Může být roztříštěná, ale ne úplně prasklá. Příčinou infrakce bývá často některé z vážných zranění, jako je například mohutný úder nebo pád z větší výšky, náhlé nebo opakované velké zatížení. Příznaky infrakce jsou bolest, modřiny, otoky, zatuhlost nebo sraženiny krve, omezená pohyblivost.
Léčení infrakce většinou znamená znehybnění končetiny obvazem, který zabrání pohybu, někdy i sádrou. Tak se zabrání dalšímu poškození. Je nutné přeléčit i místní zánět. Podávány jsou také léky proti bolesti, pacient podstupuje fyzioterapii a ve vážných případech je nutné přistoupit k chirurgickému zákroku. Fyzioterapie se zaměřuje na úlevu od bolesti, uvolnění napětí ve svalech a postupné obnovení pohyblivosti. Pojem infrakce se často používá při popisech zlomenin.


Odborný termín, výraz, slovo Infrakce. Co znamená pojem Infrakce z kategorie Lékařství?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Infrakce se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: co je to Infrakce?, wiki, lékařství, termín, co to je, přesný význam, heslo, lékařství, pojem, význam slova, popis, definice pojmu, terminologie, informace, význam, terminus technicus, slovo, vysvětlení


Pojem Infrakce je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít slovo Infrakce na Google.cz

Zkusit najít heslo Infrakce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Infrakce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Infrakce ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Infrakce ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Infrakce na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Infrakce například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Infrakce? resp. co znamená Infrakce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infrakce, odpověď na dotaz co je to Infrakce?. Víte např. kdo to je Vlastimil Válek? Znáte a víte kdo je John McEnroe? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Infrakce i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.