Co je to?
Výraz, termín, definice slova Halloween. Co znamená odborný pojem Halloween z kategorie Kultura?

Co je to Halloween? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Halloween

Z amerických seriálů je velice známý svátek Halloween. Jedná se o oblíbený anglosaský svátek, jenž se oslavuje poslední říjnový den. Tradičně je spojen s výrobou strašidelných kostýmů a vydlabávání dýní, do kterých se umísťují svíčky. Děti chodí od domu k domu a snaží se od obyvatel získat sladkosti. Pokud sladkosti nedostanou, mohou přichystat na domácí nějakou zlomyslnost.

Co je to Halloween? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Halloween. Co znamená odborný pojem Halloween z kategorie Kultura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Halloween je v sekci kultura

Klíčová slova: odborný výraz, synonymum, odborné názvosloví, slovo, co znamená, terminologie, terminus technicus, termín, význam, co je to Halloween?, wiki, pojem, informace, formulace, Halloween, názvosloví, popis, lexikon


Pojem Halloween je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Halloween? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu - v Americe typické pomalovávání automobilů, dveří, zubní pasta na dveřích...) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj.

Další informační zdroje o slovu Halloween

Vyhledat pojem Halloween ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Halloween na Youtube

Vyhledat termín Halloween ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Halloween ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Halloween ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Halloween ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Halloween například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Halloween? resp. co znamená výraz Halloween? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halloween, odpověď na dotaz co je to Halloween?. Víte např. kdo to je David Vávra? Znáte a víte kdo je Čarodejnice? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je kultura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.