Co je to?
Definice výrazu, termínu Halloween. Co znamená odborný pojem Halloween z kategorie Kultura?

Co je to Halloween? Význam slova

Co znamená termín Halloween? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Z amerických seriálů je velice známý svátek Halloween. Jedná se o oblíbený anglosaský svátek, jenž se oslavuje poslední říjnový den. Tradičně je spojen s výrobou strašidelných kostýmů a vydlabávání dýní, do kterých se umísťují svíčky. Děti chodí od domu k domu a snaží se od obyvatel získat sladkosti. Pokud sladkosti nedostanou, mohou přichystat na domácí nějakou zlomyslnost.


Co je to Halloween? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Halloween. Co znamená odborný pojem Halloween z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Halloween se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, synonymum, heslo, slovník, co je to Halloween?, pojem, wiki, definice pojmu, lexikon, význam pojmu, význam, odborný výraz, přesný význam, terminologie, definice, terminus technicus, vysvětlení, co to je


Pojem Halloween je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Halloween? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu - v Americe typické pomalovávání automobilů, dveří, zubní pasta na dveřích...) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj.

Další informační zdroje o slovu Halloween

Vyhledat slovo Halloween ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Halloween ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Halloween ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Halloween ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Halloween ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Halloween na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Halloween například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Halloween? resp. co znamená Halloween? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halloween, odpověď na dotaz co je to Halloween?. Víte např. kdo to je Ochlasta? Znáte a víte kdo je Čarodejnice? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Halloween hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.