Co je to?
Výraz, termín, definice slova Halloween. Co znamená odborný pojem Halloween z kategorie Kultura?

Co je to Halloween? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Halloween?

Z amerických seriálů je velice známý svátek Halloween. Jedná se o oblíbený anglosaský svátek, jenž se oslavuje poslední říjnový den. Tradičně je spojen s výrobou strašidelných kostýmů a vydlabávání dýní, do kterých se umísťují svíčky. Děti chodí od domu k domu a snaží se od obyvatel získat sladkosti. Pokud sladkosti nedostanou, mohou přichystat na domácí nějakou zlomyslnost.

Co je to Halloween? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Halloween. Co znamená odborný pojem Halloween z kategorie Kultura?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Halloween patří do kategorie kultura

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, synonymum, popis, slovo, názvosloví, význam, význam pojmu, Halloween, termín, pojem, co je to Halloween?, terminus technicus, heslo, definice, přesný význam, odborné názvosloví, informace


Pojem Halloween je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Halloween? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu - v Americe typické pomalovávání automobilů, dveří, zubní pasta na dveřích...) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj.

Další informace o pojmu Halloween hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat slovo Halloween na Google.cz

Najít slovo Halloween ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Halloween na Youtube

Vyhledat pojem Halloween ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Halloween ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Halloween ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Halloween například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Halloween? resp. co znamená Halloween? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halloween, odpověď na dotaz co je to Halloween?. Víte např. kdo to je Jan Hrušínský? Znáte a víte kdo je Čarodejnice? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.