Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aronie. Co znamená pojem Aronie z kategorie Jídlo?

Co je to Aronie? Význam slova

Co znamená termín Aronie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Aronie, jinak také černý jeřáb nebo černá jeřabina, je rostlina s velkou léčivou sílou. Obsahuje velké množství antioxidantů, bioflavonoidů, vitamínů, minerálů a dalších významných aktivních prvků.
Využívají se také barviva, kterými aronie vyniká, především v potravinářství a textilním průmyslu. Aronie je opadavý keř s černými jedlými bobulemi. Její listy jsou v době podzimu červené, patří tedy mezi keře okrasné. Aronii lze využít jako živý plot.


Co je to Aronie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aronie. Co znamená pojem Aronie z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Aronie) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Aronie patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: terminologie, definice, co je to Aronie?, přesný výraz, informace, Jídlo, synonymum, formulace, wiki, význam pojmu, termín, názvosloví, odborné názvosloví, co to je, přesný význam, pojem, Jídlo, lexikon


Pojem Aronie je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Aronie můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Temnoplodec (Aronia) neboli aronie, také zvaná černý jeřáb, zahrnuje tři druhy opadavých keřů z čeledě růžovité. Je vzdáleně příbuzná hrušni a jeřábům. Jejich jedlé černé plody jsou ceněny pro vysoký obsah vitamínů a tříslovin. Název chokeberry v angličtině pochází ze svíravé chuti plodů, které v USA a v Anglii nejsou pojídány syrové, ale například v džemech.

Aronie (temnoplodec)

Aronie neboli temnoplodec či černý jeřáb. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Aronie neboli temnoplodec či černý jeřáb. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Aronie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aronie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Aronie ve Wikizdrojích

Hledat heslo Aronie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Aronie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Aronie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aronie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Aronie? resp. co označuje slovo Aronie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aronie, odpověď na dotaz co je to Aronie?. Víte např. kdo to je Ján Kuciak? Znáte a víte kdo je Pupkáč? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.