Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aronie. Co znamená pojem Aronie z kategorie Jídlo?

Co je to Aronie? Význam slova

Co znamená termín Aronie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Aronie, jinak také černý jeřáb nebo černá jeřabina, je rostlina s velkou léčivou sílou. Obsahuje velké množství antioxidantů, bioflavonoidů, vitamínů, minerálů a dalších významných aktivních prvků.
Využívají se také barviva, kterými aronie vyniká, především v potravinářství a textilním průmyslu. Aronie je opadavý keř s černými jedlými bobulemi. Její listy jsou v době podzimu červené, patří tedy mezi keře okrasné. Aronii lze využít jako živý plot.


Co je to Aronie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aronie. Co znamená pojem Aronie z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s jinými lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Aronie je v sekci jídlo

Klíčová slova: lexikon, definice, informace, wiki, slovo, co je to Aronie?, odborný výraz, synonymum, formulace, terminus technicus, jídlo, jídlo, přesný výraz, popis, co znamená, co to je, význam slova, přesný význam


Pojem Aronie je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aronie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Temnoplodec (Aronia) neboli aronie, také zvaná černý jeřáb, zahrnuje tři druhy opadavých keřů z čeledě růžovité. Je vzdáleně příbuzná hrušni a jeřábům. Jejich jedlé černé plody jsou ceněny pro vysoký obsah vitamínů a tříslovin. Název chokeberry v angličtině pochází ze svíravé chuti plodů, které v USA a v Anglii nejsou pojídány syrové, ale například v džemech.

Aronie (temnoplodec)

Aronie neboli temnoplodec či černý jeřáb. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Aronie neboli temnoplodec či černý jeřáb. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Aronie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aronie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Aronie na Google.cz

Zkusit najít frázi Aronie ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Aronie ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Aronie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Aronie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Aronie? resp. co přesně označuje termín Aronie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aronie, odpověď na dotaz co je to Aronie?. Víte např. kdo to je Pidižvík? Znáte a víte kdo je Vědátor? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.