Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aronie. Co znamená odborný pojem Aronie z kategorie Jídlo?

Co je Aronie?

Co znamená termín Aronie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Aronie, jinak také černý jeřáb nebo černá jeřabina, je rostlina s velkou léčivou sílou. Obsahuje velké množství antioxidantů, bioflavonoidů, vitamínů, minerálů a dalších významných aktivních prvků.
Využívají se také barviva, kterými aronie vyniká, především v potravinářství a textilním průmyslu. Aronie je opadavý keř s černými jedlými bobulemi. Její listy jsou v době podzimu červené, patří tedy mezi keře okrasné. Aronii lze využít jako živý plot.


Co je to Aronie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aronie. Co znamená odborný pojem Aronie z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Aronie? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Aronie je v kategorii jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, terminus technicus, jídlo, přesný význam, lexikon, formulace, význam, slovník, slovo, jídlo, význam pojmu, co je to Aronie?, definice, popis, odborný výraz, vysvětlení, Aronie, přesný výraz


Pojem Aronie je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Aronie můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Temnoplodec (Aronia) neboli aronie, také zvaná černý jeřáb, zahrnuje tři druhy opadavých keřů z čeledě růžovité. Je vzdáleně příbuzná hrušni a jeřábům. Jejich jedlé černé plody jsou ceněny pro vysoký obsah vitamínů a tříslovin. Název chokeberry v angličtině pochází ze svíravé chuti plodů, které v USA a v Anglii nejsou pojídány syrové, ale například v džemech.

Aronie (temnoplodec)

Aronie neboli temnoplodec či černý jeřáb. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Aronie neboli temnoplodec či černý jeřáb. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Aronie

Vyhledat slovo Aronie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aronie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Aronie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Aronie na Youtube

Vyhledat heslo Aronie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Aronie na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Aronie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Aronie? resp. co je to Aronie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aronie, odpověď na dotaz co je to Aronie?. Víte např. kdo to je Julie Lescautová? Znáte a víte kdo je Vejtaha? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Aronie i v jiné kategorii než je sekce jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.