Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aronie. Co znamená pojem Aronie z kategorie Jídlo?

Co je to Aronie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Aronie?

Aronie, jinak také černý jeřáb nebo černá jeřabina, je rostlina s velkou léčivou sílou. Obsahuje velké množství antioxidantů, bioflavonoidů, vitamínů, minerálů a dalších významných aktivních prvků.
Využívají se také barviva, kterými aronie vyniká, především v potravinářství a textilním průmyslu. Aronie je opadavý keř s černými jedlými bobulemi. Její listy jsou v době podzimu červené, patří tedy mezi keře okrasné. Aronii lze využít jako živý plot.


Co je to Aronie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aronie. Co znamená pojem Aronie z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Aronie je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: slovník, pojem, význam pojmu, co je to Aronie?, vysvětlení, lexikon, popis, definice pojmu, terminologie, Jídlo, terminus technicus, názvosloví, heslo, význam, termín, odborné názvosloví, wiki, co to je


Pojem Aronie je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aronie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Temnoplodec (Aronia) neboli aronie, také zvaná černý jeřáb, zahrnuje tři druhy opadavých keřů z čeledě růžovité. Je vzdáleně příbuzná hrušni a jeřábům. Jejich jedlé černé plody jsou ceněny pro vysoký obsah vitamínů a tříslovin. Název chokeberry v angličtině pochází ze svíravé chuti plodů, které v USA a v Anglii nejsou pojídány syrové, ale například v džemech.

Aronie (temnoplodec)

Aronie neboli temnoplodec či černý jeřáb. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Aronie neboli temnoplodec či černý jeřáb. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Aronie ve Wikislovníku

Najít výraz Aronie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aronie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Aronie na Google.cz

Hledat termín Aronie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aronie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Aronie například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Aronie? resp. jaká je definice termínu Aronie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aronie, odpověď na dotaz co je to Aronie?. Víte např. kdo to je Gerald Ford? Znáte a víte kdo je Trotl? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.