Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aronie. Co znamená pojem Aronie z kategorie Jídlo?

Co je to Aronie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Aronie?

Aronie, jinak také černý jeřáb nebo černá jeřabina, je rostlina s velkou léčivou sílou. Obsahuje velké množství antioxidantů, bioflavonoidů, vitamínů, minerálů a dalších významných aktivních prvků.
Využívají se také barviva, kterými aronie vyniká, především v potravinářství a textilním průmyslu. Aronie je opadavý keř s černými jedlými bobulemi. Její listy jsou v době podzimu červené, patří tedy mezi keře okrasné. Aronii lze využít jako živý plot.


Co je to Aronie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aronie. Co znamená pojem Aronie z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Aronie je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: wiki, heslo, lexikon, terminus technicus, informace, definice, co to je, Jídlo, význam, co je to Aronie?, význam slova, co znamená, odborný výraz, termín, pojem, názvosloví, Jídlo, slovo


Pojem Aronie je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Aronie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Temnoplodec (Aronia) neboli aronie, také zvaná černý jeřáb, zahrnuje tři druhy opadavých keřů z čeledě růžovité. Je vzdáleně příbuzná hrušni a jeřábům. Jejich jedlé černé plody jsou ceněny pro vysoký obsah vitamínů a tříslovin. Název chokeberry v angličtině pochází ze svíravé chuti plodů, které v USA a v Anglii nejsou pojídány syrové, ale například v džemech.

Aronie (temnoplodec)

Aronie neboli temnoplodec či černý jeřáb. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Aronie neboli temnoplodec či černý jeřáb. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Aronie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Aronie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aronie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Aronie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Aronie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Aronie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aronie například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Aronie? resp. co znamená Aronie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aronie, odpověď na dotaz co je to Aronie?. Víte např. kdo to je Cukrouš? Znáte a víte kdo je Nadutec? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.