Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aronie. Co znamená odborný pojem Aronie z kategorie Jídlo?

Co je to Aronie? Význam slova

Co znamená termín Aronie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Aronie, jinak také černý jeřáb nebo černá jeřabina, je rostlina s velkou léčivou sílou. Obsahuje velké množství antioxidantů, bioflavonoidů, vitamínů, minerálů a dalších významných aktivních prvků.
Využívají se také barviva, kterými aronie vyniká, především v potravinářství a textilním průmyslu. Aronie je opadavý keř s černými jedlými bobulemi. Její listy jsou v době podzimu červené, patří tedy mezi keře okrasné. Aronii lze využít jako živý plot.


Co je to Aronie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aronie. Co znamená odborný pojem Aronie z kategorie Jídlo?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Aronie se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, informace, význam pojmu, názvosloví, přesný význam, heslo, co je to Aronie?, formulace, co to je, jídlo, definice pojmu, co znamená, termín, slovník, odborné názvosloví, wiki, pojem, význam


Pojem Aronie je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aronie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Temnoplodec (Aronia) neboli aronie, také zvaná černý jeřáb, zahrnuje tři druhy opadavých keřů z čeledě růžovité. Je vzdáleně příbuzná hrušni a jeřábům. Jejich jedlé černé plody jsou ceněny pro vysoký obsah vitamínů a tříslovin. Název chokeberry v angličtině pochází ze svíravé chuti plodů, které v USA a v Anglii nejsou pojídány syrové, ale například v džemech.

Aronie (temnoplodec)

Aronie neboli temnoplodec či černý jeřáb. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Aronie neboli temnoplodec či černý jeřáb. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Aronie ve Wikizdrojích

Najít heslo Aronie ve vyhledávači Yandex

Najít termín Aronie ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Aronie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Aronie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aronie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Aronie například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Aronie? resp. co je to Aronie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aronie, odpověď na dotaz co je to Aronie?. Víte např. kdo to je Rozpočtář? Znáte a víte kdo je Pablb? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.