Co je to?
Definice odborného termínu, slova Asimilace. Co znamená pojem Asimilace z kategorie Latina?

Co je Asimilace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Asimilace?

Asimilace může mít více významů, v zásadě jde o přizpůsobení se. V biologii je jedná o přijímání a přeměnu látek organizmem, který tyto látky používá pro výstavbu svého těla. V sociologii znamená asimilace splynutí jedince nebo skupiny s většinou, v jazykovědě označuje asimilace přizpůsobování hlásek jiným hláskám. Označení asimilace je možno najít i v dalších vědních oborech. Samo slovo asimilace pochází z latiny, základní význam je podobný.


Co je to Asimilace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Asimilace. Co znamená pojem Asimilace z kategorie Latina?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Asimilace? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Asimilace patří do sekce latina

Klíčová slova: definice pojmu, latina, význam slova, Asimilace, co je to Asimilace?, co znamená, formulace, informace, přesný význam, co to je, latina, synonymum, pojem, slovník, termín, přesný výraz, odborný výraz, terminologie


Pojem Asimilace je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Asimilace?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Asimilace (z latinského similis - podobný) je označení pro přizpůsobení jednoho jevu jinému. Užívá se ve více různých situacích a oborech.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Asimilace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Asimilace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Asimilace ve Wikizdrojích

Hledat pojem Asimilace ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Asimilace ve Wikislovníku

Najít slovo Asimilace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Asimilace například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Asimilace? resp. jaký je význam pojmu Asimilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asimilace, odpověď na dotaz co je to Asimilace?. Víte např. kdo to je Svatá Barbora? Znáte a víte kdo je Yvetta Blanarovičová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Asimilace i v jiné kategorii než v latina. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!