Co je to?
Výraz, termín, definice slova Asimilace. Co znamená odborný pojem Asimilace z kategorie Latina?

Co je to Asimilace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Asimilace

Asimilace může mít více významů, v zásadě jde o přizpůsobení se. V biologii je jedná o přijímání a přeměnu látek organizmem, který tyto látky používá pro výstavbu svého těla. V sociologii znamená asimilace splynutí jedince nebo skupiny s většinou, v jazykovědě označuje asimilace přizpůsobování hlásek jiným hláskám. Označení asimilace je možno najít i v dalších vědních oborech. Samo slovo asimilace pochází z latiny, základní význam je podobný.


Co je to Asimilace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Asimilace. Co znamená odborný pojem Asimilace z kategorie Latina?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Asimilace? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Asimilace je v kategorii latina

Klíčová slova: lexikon, pojem, synonymum, terminologie, slovo, formulace, přesný význam, latina, slovník, popis, co je to Asimilace?, význam, názvosloví, latina, definice pojmu, terminus technicus, definice, informace


Pojem Asimilace je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Asimilace dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Asimilace (z latinského similis - podobný) je označení pro přizpůsobení jednoho jevu jinému. Užívá se ve více různých situacích a oborech.

Jiné informační zdroje o pojmu Asimilace

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asimilace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Asimilace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Asimilace ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Asimilace ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Asimilace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Asimilace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Asimilace například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili co znamená Asimilace? resp. co je to Asimilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asimilace, odpověď na dotaz co je to Asimilace?. Víte např. kdo to je Jan Blatný? Znáte a víte kdo je Julija Tymošenková? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je latina. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!