Co je to?
Definice odborného termínu, slova Asimilace. Co znamená pojem Asimilace z kategorie Latina?

Co je to Asimilace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Asimilace

Asimilace může mít více významů, v zásadě jde o přizpůsobení se. V biologii je jedná o přijímání a přeměnu látek organizmem, který tyto látky používá pro výstavbu svého těla. V sociologii znamená asimilace splynutí jedince nebo skupiny s většinou, v jazykovědě označuje asimilace přizpůsobování hlásek jiným hláskám. Označení asimilace je možno najít i v dalších vědních oborech. Samo slovo asimilace pochází z latiny, základní význam je podobný.


Co je to Asimilace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Asimilace. Co znamená pojem Asimilace z kategorie Latina?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Asimilace s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Asimilace je v kategorii Latina

Klíčová slova: přesný výraz, odborné názvosloví, heslo, slovník, odborný výraz, formulace, terminologie, synonymum, co znamená, termín, Latina, Asimilace, definice pojmu, význam, význam pojmu, lexikon, vysvětlení, co je to Asimilace?


Pojem Asimilace je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Asimilace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Asimilace (z latinského similis - podobný) je označení pro přizpůsobení jednoho jevu jinému. Užívá se ve více různých situacích a oborech.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Asimilace ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Asimilace ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asimilace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Asimilace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Asimilace ve Wikizdrojích

Hledat termín Asimilace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Asimilace například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Asimilace? resp. jaký je přesný význam slova Asimilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asimilace, odpověď na dotaz co je to Asimilace?. Víte např. kdo to je Rusalka? Znáte a víte kdo je Julija Tymošenková? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Latina). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!