Co je to?
Definice odborného termínu, slova Asimilace. Co znamená pojem Asimilace z kategorie Latina?

Co je to Asimilace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Asimilace?

Asimilace může mít více významů, v zásadě jde o přizpůsobení se. V biologii je jedná o přijímání a přeměnu látek organizmem, který tyto látky používá pro výstavbu svého těla. V sociologii znamená asimilace splynutí jedince nebo skupiny s většinou, v jazykovědě označuje asimilace přizpůsobování hlásek jiným hláskám. Označení asimilace je možno najít i v dalších vědních oborech. Samo slovo asimilace pochází z latiny, základní význam je podobný.


Co je to Asimilace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Asimilace. Co znamená pojem Asimilace z kategorie Latina?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Asimilace) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Asimilace patří do kategorie Latina

Klíčová slova: co je to Asimilace?, popis, terminologie, co znamená, co to je, slovník, lexikon, názvosloví, heslo, pojem, formulace, přesný význam, odborné názvosloví, definice, Latina, odborný výraz, Latina, synonymum


Pojem Asimilace je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Asimilace dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Asimilace (z latinského similis - podobný) je označení pro přizpůsobení jednoho jevu jinému. Užívá se ve více různých situacích a oborech.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Asimilace na Youtube

Vyhledat heslo Asimilace ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Asimilace ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Asimilace ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Asimilace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asimilace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Asimilace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Asimilace? resp. co vlastně znamená slovo Asimilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asimilace, odpověď na dotaz co je to Asimilace?. Víte např. kdo to je Florista? Znáte a víte kdo je Alois Hadamczik? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Asimilace v jiné sekci než Latina. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!