Co je to?
Definice odborného termínu, slova Asimilace. Co znamená pojem Asimilace z kategorie Latina?

Co je Asimilace?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Asimilace

Asimilace může mít více významů, v zásadě jde o přizpůsobení se. V biologii je jedná o přijímání a přeměnu látek organizmem, který tyto látky používá pro výstavbu svého těla. V sociologii znamená asimilace splynutí jedince nebo skupiny s většinou, v jazykovědě označuje asimilace přizpůsobování hlásek jiným hláskám. Označení asimilace je možno najít i v dalších vědních oborech. Samo slovo asimilace pochází z latiny, základní význam je podobný.


Co je to Asimilace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Asimilace. Co znamená pojem Asimilace z kategorie Latina?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Asimilace patří do sekce latina

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, názvosloví, význam slova, popis, latina, heslo, odborný výraz, slovník, odborné názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, lexikon, co znamená, termín, terminologie, latina, co je to Asimilace?


Pojem Asimilace je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Asimilace?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Asimilace (z latinského similis - podobný) je označení pro přizpůsobení jednoho jevu jinému. Užívá se ve více různých situacích a oborech.

Hledejte pojem Asimilace v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Asimilace ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Asimilace ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Asimilace na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asimilace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Asimilace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Asimilace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Asimilace například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je přesný význam slova Asimilace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Asimilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asimilace, odpověď na dotaz co je to Asimilace?. Víte např. kdo to je Abulcasis? Znáte a víte kdo je Mahulena Bočanová? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v latina. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!