Co je to?
Výraz, termín, definice slova Asimilace. Co znamená odborný pojem Asimilace z kategorie Latina?

Co je to Asimilace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Asimilace

Asimilace může mít více významů, v zásadě jde o přizpůsobení se. V biologii je jedná o přijímání a přeměnu látek organizmem, který tyto látky používá pro výstavbu svého těla. V sociologii znamená asimilace splynutí jedince nebo skupiny s většinou, v jazykovědě označuje asimilace přizpůsobování hlásek jiným hláskám. Označení asimilace je možno najít i v dalších vědních oborech. Samo slovo asimilace pochází z latiny, základní význam je podobný.


Co je to Asimilace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Asimilace. Co znamená odborný pojem Asimilace z kategorie Latina?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Asimilace se nachází v sekci latina

Klíčová slova: informace, názvosloví, co znamená, význam, odborné názvosloví, popis, co je to Asimilace?, synonymum, význam slova, lexikon, termín, definice, terminus technicus, pojem, vysvětlení, význam pojmu, co to je, přesný výraz


Pojem Asimilace je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Asimilace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Asimilace (z latinského similis - podobný) je označení pro přizpůsobení jednoho jevu jinému. Užívá se ve více různých situacích a oborech.

Další informační zdroje o slovu Asimilace

Najít výraz Asimilace ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Asimilace ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Asimilace na Youtube

Vyhledat slovo Asimilace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Asimilace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Asimilace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Asimilace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Asimilace? resp. jaký je význam slova Asimilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asimilace, odpověď na dotaz co je to Asimilace?. Víte např. kdo to je Ondřej Bank? Znáte a víte kdo je Klára Jandová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je latina. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!