Co je to?
Definice odborného termínu, slova Asimilace. Co znamená pojem Asimilace z kategorie Latina?

Co je to Asimilace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Asimilace?

Asimilace může mít více významů, v zásadě jde o přizpůsobení se. V biologii je jedná o přijímání a přeměnu látek organizmem, který tyto látky používá pro výstavbu svého těla. V sociologii znamená asimilace splynutí jedince nebo skupiny s většinou, v jazykovědě označuje asimilace přizpůsobování hlásek jiným hláskám. Označení asimilace je možno najít i v dalších vědních oborech. Samo slovo asimilace pochází z latiny, základní význam je podobný.


Co je to Asimilace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Asimilace. Co znamená pojem Asimilace z kategorie Latina?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Asimilace můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Asimilace je v kategorii Latina

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, význam, přesný význam, wiki, Latina, slovo, heslo, odborný výraz, Asimilace, popis, vysvětlení, slovník, co je to Asimilace?, pojem, význam slova, Latina, význam pojmu


Pojem Asimilace je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Asimilace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Asimilace (z latinského similis - podobný) je označení pro přizpůsobení jednoho jevu jinému. Užívá se ve více různých situacích a oborech.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Asimilace na Youtube

Hledat pojem Asimilace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Asimilace ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Asimilace na Google.cz

Zkusit najít slovo Asimilace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asimilace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Asimilace například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Asimilace? resp. jaký je přesný význam slova Asimilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asimilace, odpověď na dotaz co je to Asimilace?. Víte např. kdo to je Vokalista? Znáte a víte kdo je Alois Hadamczik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Latina Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!