Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Osteoporóza. Co znamená pojem Osteoporóza z kategorie Nemoce?

Co to je Osteoporóza? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Osteoporóza

Osteoporóza je druh kostní choroby, která má metabolický původ a projevuje se řídnutím kostní tkáně. Kostem ubývá vápník a minerály, vznikají póry. Důvodem pro vznik osteoporózy mohou být věk, menopauza, nedostatek pohybu, podvýživa.
Příznakem osteoporózy může být kyfóza, snížení pohyblivosti, menší tělesná výška, zvýšená lomivost kostí a bolesti zad. Jako prevence působí zvýšení pohybu a pravidelný dostatečný příjem vitamínu D a K a vápníku.


Co je to Osteoporóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Osteoporóza. Co znamená pojem Osteoporóza z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Osteoporóza s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Osteoporóza se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, odborný výraz, co to je, odborné názvosloví, přesný výraz, wiki, pojem, termín, terminus technicus, význam pojmu, význam slova, slovník, informace, slovo, lexikon, vysvětlení, přesný význam, co je to Osteoporóza?


Pojem Osteoporóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Osteoporóza můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Osteoporóza je metabolická kostní choroba, která se projevuje řídnutím kostní tkáně. V kostech se vytvářejí póry, dochází k úbytku vápníku a jiných minerálů. Příčinou může být podvýživa, nedostatek pohybu, věk nebo menopauza. Projevuje se bolestmi zad, snadnou lomivostí kostí, zmenšením tělesné výšky, zmenšenou pohyblivostí a vytvořením hrbu (kyfóza).

Další informační zdroje o slovu Osteoporóza

Zkusit najít pojem Osteoporóza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Osteoporóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Osteoporóza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osteoporóza ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Osteoporóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Osteoporóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Osteoporóza například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Osteoporóza? resp. co přesně označuje termín Osteoporóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osteoporóza, odpověď na dotaz co je to Osteoporóza?. Víte např. kdo to je Profesor? Znáte a víte kdo je Inspicient? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.