Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Osteoporóza. Co znamená pojem Osteoporóza z kategorie Nemoce?

Co to je Osteoporóza? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Osteoporóza

Osteoporóza je druh kostní choroby, která má metabolický původ a projevuje se řídnutím kostní tkáně. Kostem ubývá vápník a minerály, vznikají póry. Důvodem pro vznik osteoporózy mohou být věk, menopauza, nedostatek pohybu, podvýživa.
Příznakem osteoporózy může být kyfóza, snížení pohyblivosti, menší tělesná výška, zvýšená lomivost kostí a bolesti zad. Jako prevence působí zvýšení pohybu a pravidelný dostatečný příjem vitamínu D a K a vápníku.


Co je to Osteoporóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Osteoporóza. Co znamená pojem Osteoporóza z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Osteoporóza? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Osteoporóza se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Osteoporóza, slovo, terminus technicus, formulace, vysvětlení, co to je, definice pojmu, odborné názvosloví, terminologie, odborný výraz, heslo, wiki, pojem, Nemoce, význam pojmu, slovník, přesný výraz, termín


Pojem Osteoporóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Osteoporóza? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Osteoporóza je metabolická kostní choroba, která se projevuje řídnutím kostní tkáně. V kostech se vytvářejí póry, dochází k úbytku vápníku a jiných minerálů. Příčinou může být podvýživa, nedostatek pohybu, věk nebo menopauza. Projevuje se bolestmi zad, snadnou lomivostí kostí, zmenšením tělesné výšky, zmenšenou pohyblivostí a vytvořením hrbu (kyfóza).

Další zdroje informací o slovu Osteoporóza

Najít výraz Osteoporóza ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osteoporóza ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Osteoporóza na Youtube

Najít heslo Osteoporóza ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Osteoporóza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Osteoporóza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Osteoporóza například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Osteoporóza? resp. co je to Osteoporóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osteoporóza, odpověď na dotaz co je to Osteoporóza?. Víte např. kdo to je Škrt? Znáte a víte kdo je Brašnář? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.