Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Osteoporóza. Co znamená pojem Osteoporóza z kategorie Nemoce?

Co to je Osteoporóza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Osteoporóza

Osteoporóza je druh kostní choroby, která má metabolický původ a projevuje se řídnutím kostní tkáně. Kostem ubývá vápník a minerály, vznikají póry. Důvodem pro vznik osteoporózy mohou být věk, menopauza, nedostatek pohybu, podvýživa.
Příznakem osteoporózy může být kyfóza, snížení pohyblivosti, menší tělesná výška, zvýšená lomivost kostí a bolesti zad. Jako prevence působí zvýšení pohybu a pravidelný dostatečný příjem vitamínu D a K a vápníku.


Co je to Osteoporóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Osteoporóza. Co znamená pojem Osteoporóza z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Osteoporóza? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Osteoporóza je v sekci Nemoce

Klíčová slova: formulace, názvosloví, Osteoporóza, odborné názvosloví, slovo, co je to Osteoporóza?, informace, slovník, popis, odborný výraz, význam slova, definice, Nemoce, wiki, terminologie, termín, pojem, význam pojmu


Pojem Osteoporóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Osteoporóza ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osteoporóza ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Osteoporóza ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Osteoporóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Osteoporóza na Youtube

Hledat pojem Osteoporóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Osteoporóza například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Osteoporóza? resp. jaká je definice termínu Osteoporóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osteoporóza, odpověď na dotaz co je to Osteoporóza?. Víte např. kdo to je M.I.A.? Znáte a víte kdo je Richard Nixon? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.