Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Osteoporóza. Co znamená pojem Osteoporóza z kategorie Nemoce?

Co to je Osteoporóza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Osteoporóza

Osteoporóza je druh kostní choroby, která má metabolický původ a projevuje se řídnutím kostní tkáně. Kostem ubývá vápník a minerály, vznikají póry. Důvodem pro vznik osteoporózy mohou být věk, menopauza, nedostatek pohybu, podvýživa.
Příznakem osteoporózy může být kyfóza, snížení pohyblivosti, menší tělesná výška, zvýšená lomivost kostí a bolesti zad. Jako prevence působí zvýšení pohybu a pravidelný dostatečný příjem vitamínu D a K a vápníku.


Co je to Osteoporóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Osteoporóza. Co znamená pojem Osteoporóza z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Osteoporóza patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: wiki, co je to Osteoporóza?, názvosloví, Nemoce, Osteoporóza, termín, odborné názvosloví, formulace, význam slova, Nemoce, přesný význam, popis, informace, co to je, odborný výraz, terminus technicus, definice, terminologie


Pojem Osteoporóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Osteoporóza píše následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Osteoporóza je metabolická kostní choroba, která se projevuje řídnutím kostní tkáně. V kostech se vytvářejí póry, dochází k úbytku vápníku a jiných minerálů. Příčinou může být podvýživa, nedostatek pohybu, věk nebo menopauza. Projevuje se bolestmi zad, snadnou lomivostí kostí, zmenšením tělesné výšky, zmenšenou pohyblivostí a vytvořením hrbu (kyfóza).

Jiné informační zdroje o pojmu Osteoporóza

Hledat heslo Osteoporóza ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Osteoporóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Osteoporóza ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Osteoporóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osteoporóza ve Wikimedia Commons

Najít termín Osteoporóza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Osteoporóza například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Osteoporóza? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Osteoporóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osteoporóza, odpověď na dotaz co je to Osteoporóza?. Víte např. kdo to je Tanečník? Znáte a víte kdo je Richard Nixon? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.