Co je to?
Výraz, termín, definice slova Osteoporóza. Co znamená odborný pojem Osteoporóza z kategorie Nemoce?

Co je to Osteoporóza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Osteoporóza?

Osteoporóza je druh kostní choroby, která má metabolický původ a projevuje se řídnutím kostní tkáně. Kostem ubývá vápník a minerály, vznikají póry. Důvodem pro vznik osteoporózy mohou být věk, menopauza, nedostatek pohybu, podvýživa.
Příznakem osteoporózy může být kyfóza, snížení pohyblivosti, menší tělesná výška, zvýšená lomivost kostí a bolesti zad. Jako prevence působí zvýšení pohybu a pravidelný dostatečný příjem vitamínu D a K a vápníku.


Co je to Osteoporóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Osteoporóza. Co znamená odborný pojem Osteoporóza z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Osteoporóza? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Osteoporóza se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: popis, přesný výraz, pojem, terminus technicus, terminologie, co to je, odborné názvosloví, definice pojmu, lexikon, význam slova, slovník, heslo, přesný význam, význam pojmu, Osteoporóza, názvosloví, nemoce, nemoce


Pojem Osteoporóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Osteoporóza píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Osteoporóza je metabolická kostní choroba, která se projevuje řídnutím kostní tkáně. V kostech se vytvářejí póry, dochází k úbytku vápníku a jiných minerálů. Příčinou může být podvýživa, nedostatek pohybu, věk nebo menopauza. Projevuje se bolestmi zad, snadnou lomivostí kostí, zmenšením tělesné výšky, zmenšenou pohyblivostí a vytvořením hrbu (kyfóza).

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Osteoporóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Osteoporóza ve vyhledávači Qwant

Najít termín Osteoporóza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Osteoporóza ve Wikislovníku

Najít heslo Osteoporóza ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Osteoporóza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Osteoporóza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Osteoporóza? resp. co je to Osteoporóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osteoporóza, odpověď na dotaz co je to Osteoporóza?. Víte např. kdo to je Ladislav Štaidl? Znáte a víte kdo je Scénárista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.