Co je to?
Definice výrazu, termínu Osteoporóza. Co znamená odborný pojem Osteoporóza z kategorie Nemoce?

Co je Osteoporóza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Osteoporóza?

Osteoporóza je druh kostní choroby, která má metabolický původ a projevuje se řídnutím kostní tkáně. Kostem ubývá vápník a minerály, vznikají póry. Důvodem pro vznik osteoporózy mohou být věk, menopauza, nedostatek pohybu, podvýživa.
Příznakem osteoporózy může být kyfóza, snížení pohyblivosti, menší tělesná výška, zvýšená lomivost kostí a bolesti zad. Jako prevence působí zvýšení pohybu a pravidelný dostatečný příjem vitamínu D a K a vápníku.


Co je to Osteoporóza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Osteoporóza. Co znamená odborný pojem Osteoporóza z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Osteoporóza je v kategorii nemoce

Klíčová slova: nemoce, termín, synonymum, definice, formulace, co to je, vysvětlení, terminologie, wiki, heslo, Osteoporóza, slovník, slovo, popis, přesný výraz, význam slova, význam pojmu, definice pojmu


Pojem Osteoporóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Osteoporóza dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Osteoporóza je metabolická kostní choroba, která se projevuje řídnutím kostní tkáně. V kostech se vytvářejí póry, dochází k úbytku vápníku a jiných minerálů. Příčinou může být podvýživa, nedostatek pohybu, věk nebo menopauza. Projevuje se bolestmi zad, snadnou lomivostí kostí, zmenšením tělesné výšky, zmenšenou pohyblivostí a vytvořením hrbu (kyfóza).

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Osteoporóza na Youtube

Hledat heslo Osteoporóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Osteoporóza ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osteoporóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Osteoporóza na Google.cz

Zkusit najít výraz Osteoporóza ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Osteoporóza například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Osteoporóza? resp. co označuje slovo Osteoporóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osteoporóza, odpověď na dotaz co je to Osteoporóza?. Víte např. kdo to je Ivan Ženatý? Znáte a víte kdo je Povaleč? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.