Co je to?
Definice odborného termínu, slova Copyright. Co znamená pojem Copyright z kategorie Právo?

Co je Copyright?

Co znamená termín Copyright? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Copyright je specifická značka, kterou se dává na vědomí, že dílo podléhá duševnímu vlastnictví. Copyright law, tedy autorské právo, je odvětví práva, které se zabývá právními vztahy uživatelů a tvůrců autorských děl k příslušným dílům. Tradičním symbolem copyrightu je v dnešní době písmeno C v kroužku.
Z historického hlediska mají copyrighty kořeny ve středověku, kdy panovník mohl rozhodnout o speciálním režimu pro osobu autora. Současná úprava autorského práva podléhá kritice, kdy je odmítána jako vytváření monopolů.


Co je to Copyright? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Copyright. Co znamená pojem Copyright z kategorie Právo?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Copyright sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Copyright patří do sekce právo

Klíčová slova: synonymum, definice, význam pojmu, co je to Copyright?, slovník, význam, terminus technicus, termín, co znamená, terminologie, formulace, informace, heslo, co to je, vysvětlení, Copyright, slovo, přesný výraz


Pojem Copyright je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat výraz Copyright ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Copyright ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Copyright ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Copyright ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Copyright na Google.cz

Hledat termín Copyright ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Copyright například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Copyright? resp. jaká je definice slova Copyright? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Copyright, odpověď na dotaz co je to Copyright?. Víte např. kdo to je Chris Cornell? Znáte a víte kdo je Filuta? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Copyright i v jiné kategorii než je sekce právo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Právní kniha, copyright, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.