Co je to?
Definice výrazu, termínu Copyright. Co znamená odborný pojem Copyright z kategorie Právo?

Co je to Copyright? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Copyright

Copyright je specifická značka, kterou se dává na vědomí, že dílo podléhá duševnímu vlastnictví. Copyright law, tedy autorské právo, je odvětví práva, které se zabývá právními vztahy uživatelů a tvůrců autorských děl k příslušným dílům. Tradičním symbolem copyrightu je v dnešní době písmeno C v kroužku.
Z historického hlediska mají copyrighty kořeny ve středověku, kdy panovník mohl rozhodnout o speciálním režimu pro osobu autora. Současná úprava autorského práva podléhá kritice, kdy je odmítána jako vytváření monopolů.


Co je to Copyright? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Copyright. Co znamená odborný pojem Copyright z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Copyright se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Copyright se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: názvosloví, odborné názvosloví, přesný význam, slovník, wiki, definice, význam slova, formulace, Právo, heslo, slovo, význam, přesný výraz, co to je, terminologie, popis, co je to Copyright?, co znamená


Pojem Copyright je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Copyright na Youtube

Zkusit najít termín Copyright ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Copyright ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Copyright ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Copyright ve vyhledávači Qwant

Najít termín Copyright ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Copyright například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Copyright? resp. co znamená výraz Copyright? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Copyright, odpověď na dotaz co je to Copyright?. Víte např. kdo to je Scénograf? Znáte a víte kdo je Pokémon? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Copyright i v jiných kategoriích (než Právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.