Co je to?
Definice odborného termínu, slova Copyright. Co znamená pojem Copyright z kategorie Právo?

Co je Copyright? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Copyright?

Copyright je specifická značka, kterou se dává na vědomí, že dílo podléhá duševnímu vlastnictví. Copyright law, tedy autorské právo, je odvětví práva, které se zabývá právními vztahy uživatelů a tvůrců autorských děl k příslušným dílům. Tradičním symbolem copyrightu je v dnešní době písmeno C v kroužku.
Z historického hlediska mají copyrighty kořeny ve středověku, kdy panovník mohl rozhodnout o speciálním režimu pro osobu autora. Současná úprava autorského práva podléhá kritice, kdy je odmítána jako vytváření monopolů.


Co je to Copyright? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Copyright. Co znamená pojem Copyright z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Copyright patří do sekce právo

Klíčová slova: vysvětlení, co to je, názvosloví, odborné názvosloví, co je to Copyright?, termín, právo, definice, terminologie, slovník, heslo, terminus technicus, formulace, význam slova, informace, lexikon, slovo, odborný výraz


Pojem Copyright je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Copyright v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Copyright ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Copyright ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Copyright ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Copyright ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Copyright na Youtube

Najít pojem Copyright ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Copyright například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě nyní již víte co je to Copyright? resp. co znamená slovo Copyright? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Copyright, odpověď na dotaz co je to Copyright?. Víte např. kdo to je Oldřich Vlach? Znáte a víte kdo je Filuta? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Copyright i v jiné kategorii než v právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.