Co je to?
Výraz, termín, definice slova Copyright. Co znamená odborný pojem Copyright z kategorie Právo?

Co je to Copyright? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Copyright?

Copyright je specifická značka, kterou se dává na vědomí, že dílo podléhá duševnímu vlastnictví. Copyright law, tedy autorské právo, je odvětví práva, které se zabývá právními vztahy uživatelů a tvůrců autorských děl k příslušným dílům. Tradičním symbolem copyrightu je v dnešní době písmeno C v kroužku.
Z historického hlediska mají copyrighty kořeny ve středověku, kdy panovník mohl rozhodnout o speciálním režimu pro osobu autora. Současná úprava autorského práva podléhá kritice, kdy je odmítána jako vytváření monopolů.


Co je to Copyright? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Copyright. Co znamená odborný pojem Copyright z kategorie Právo?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Copyright můžete sdílet s vašimi kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Copyright je v kategorii právo

Klíčová slova: termín, slovo, význam, lexikon, přesný výraz, co znamená, právo, co je to Copyright?, vysvětlení, Copyright, význam pojmu, synonymum, terminologie, právo, slovník, odborný výraz, přesný význam, odborné názvosloví


Pojem Copyright je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Copyright ve Wikimedia Commons

Najít pojem Copyright ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Copyright ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Copyright ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Copyright ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Copyright ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Copyright například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Copyright? resp. co to je Copyright? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Copyright, odpověď na dotaz co je to Copyright?. Víte např. kdo to je Monica Bellucci? Znáte a víte kdo je Filuta? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Copyright v jiné sekci než právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.