Co je to?
Výraz, termín, definice slova Copyright. Co znamená odborný pojem Copyright z kategorie Právo?

Co je to Copyright? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Copyright

Copyright je specifická značka, kterou se dává na vědomí, že dílo podléhá duševnímu vlastnictví. Copyright law, tedy autorské právo, je odvětví práva, které se zabývá právními vztahy uživatelů a tvůrců autorských děl k příslušným dílům. Tradičním symbolem copyrightu je v dnešní době písmeno C v kroužku.
Z historického hlediska mají copyrighty kořeny ve středověku, kdy panovník mohl rozhodnout o speciálním režimu pro osobu autora. Současná úprava autorského práva podléhá kritice, kdy je odmítána jako vytváření monopolů.


Co je to Copyright? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Copyright. Co znamená odborný pojem Copyright z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Copyright? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Copyright je v kategorii právo

Klíčová slova: Copyright, co znamená, slovo, právo, význam slova, co je to Copyright?, názvosloví, definice, vysvětlení, význam, odborný výraz, synonymum, formulace, terminus technicus, termín, heslo, význam pojmu, slovník


Pojem Copyright je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Copyright

Hledat termín Copyright ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Copyright na Google.cz

Najít pojem Copyright ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Copyright ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Copyright ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Copyright ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Copyright například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte jaká je definice termínu Copyright? resp. jaká je definice termínu Copyright? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Copyright, odpověď na dotaz co je to Copyright?. Víte např. kdo to je Robert Downey Jr.? Znáte a víte kdo je Moralista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.