Co je to?
Definice výrazu, termínu Copyright. Co znamená odborný pojem Copyright z kategorie Právo?

Co je to Copyright? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Copyright

Copyright je specifická značka, kterou se dává na vědomí, že dílo podléhá duševnímu vlastnictví. Copyright law, tedy autorské právo, je odvětví práva, které se zabývá právními vztahy uživatelů a tvůrců autorských děl k příslušným dílům. Tradičním symbolem copyrightu je v dnešní době písmeno C v kroužku.
Z historického hlediska mají copyrighty kořeny ve středověku, kdy panovník mohl rozhodnout o speciálním režimu pro osobu autora. Současná úprava autorského práva podléhá kritice, kdy je odmítána jako vytváření monopolů.


Co je to Copyright? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Copyright. Co znamená odborný pojem Copyright z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Copyright? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Copyright patří do sekce Právo

Klíčová slova: slovník, slovo, přesný výraz, definice, definice pojmu, co to je, odborné názvosloví, informace, pojem, Právo, význam slova, wiki, význam, terminus technicus, lexikon, vysvětlení, terminologie, význam pojmu


Pojem Copyright je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Copyright ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Copyright ve Wikimedia Commons

Najít slovo Copyright ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Copyright ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Copyright na Youtube

Hledat slovo Copyright ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Copyright například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Copyright? resp. co přesně označuje termín Copyright? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Copyright, odpověď na dotaz co je to Copyright?. Víte např. kdo to je Architekt? Znáte a víte kdo je Pokémon? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.