Co je to?
Výraz, termín, definice slova Clearing. Co znamená odborný pojem Clearing z kategorie Bankovnictví?

Co je to Clearing? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Clearing

Clearing je název mezibankovního bezhotovostního účtování vzájemných operací. Jde o formu bezhotovostního platebního styku, který se většinou řeší jako zúčtování pohledávek či závazků obou nebo více stran. Tento platební styk se používá mezi bankami. Banka má v zúčtovacím centru vlastní majetkový účet. Na ten chodí její příjmy, tedy platby od jiných bank, a z něj jsou pak hrazeny výdaje, čili platby jiným bankám.
Vzájemně se tak započítávají závazky a pohledávky a dochází k jejich vyrovnání. Výhodou clearingu je, že rozdíl za určité období je možno vyrovnat pouze jednou platební operací. Lze také získat clearingový úvěr, ten lze využít jedině k transakcím uvnitř banky nebo k zajištění nákupu aktiv. Takový úvěr má velice nízké úroky.


Co je to Clearing? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Clearing. Co znamená odborný pojem Clearing z kategorie Bankovnictví?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Clearing sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Clearing patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, pojem, přesný význam, formulace, Clearing, význam, co je to Clearing?, slovník, bankovnictví, definice pojmu, lexikon, termín, definice, wiki, význam slova, přesný výraz, slovo


Pojem Clearing je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Clearing? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Clearing neboli klíring je mezibankovní účtování vzájemných operací bez hotovostního placení – jedná se o bezhotovostní platební styk, jenž bývá obvykle prováděn zúčtováním oboustranných či vícestranných pohledávek a závazků.
Clearingový platební styk funguje mezi bankami – každá banka má v clearingovém (zúčtovacím) centru (u custodiana) svůj clearingový/majetkový účet, na který přicházejí platby od jiných bank (příjmy) a ze kterého jsou prováděny platby jiným bankám (výdaje). Z tohoto účtu se následně hradí platby ostatním bankám. Vyrovnávání pohledávek a závazků probíhá vzájemným započítáváním všech pohledávek a závazků, což je výhodné, neboť se dá vyřešit jednou jedinou platební operací na dorovnání rozdílu za stanovené období.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Clearing ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Clearing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Clearing ve Wikislovníku

Hledat termín Clearing ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Clearing ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Clearing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Clearing například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Clearing? resp. jaký je význam slova Clearing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Clearing, odpověď na dotaz co je to Clearing?. Víte např. kdo to je Princ Charles? Znáte a víte kdo je Benga? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než bankovnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.