Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Clearing. Co znamená pojem Clearing z kategorie Bankovnictví?

Co to je Clearing? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Clearing

Clearing je název mezibankovního bezhotovostního účtování vzájemných operací. Jde o formu bezhotovostního platebního styku, který se většinou řeší jako zúčtování pohledávek či závazků obou nebo více stran. Tento platební styk se používá mezi bankami. Banka má v zúčtovacím centru vlastní majetkový účet. Na ten chodí její příjmy, tedy platby od jiných bank, a z něj jsou pak hrazeny výdaje, čili platby jiným bankám.
Vzájemně se tak započítávají závazky a pohledávky a dochází k jejich vyrovnání. Výhodou clearingu je, že rozdíl za určité období je možno vyrovnat pouze jednou platební operací. Lze také získat clearingový úvěr, ten lze využít jedině k transakcím uvnitř banky nebo k zajištění nákupu aktiv. Takový úvěr má velice nízké úroky.


Co je to Clearing? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Clearing. Co znamená pojem Clearing z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Clearing? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Clearing patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: lexikon, formulace, pojem, Bankovnictví, wiki, synonymum, heslo, terminologie, Bankovnictví, význam, co to je, definice, význam pojmu, Clearing, co znamená, slovník, terminus technicus, přesný výraz


Pojem Clearing je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Clearing ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Clearing ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Clearing na Google.cz

Hledat videa s názvem Clearing na Youtube

Zkusit najít termín Clearing ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Clearing ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Clearing například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Clearing? resp. co vlastně znamená slovo Clearing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Clearing, odpověď na dotaz co je to Clearing?. Víte např. kdo to je Lakota? Znáte a víte kdo je Ivan Langer? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.