Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Clearing. Co znamená pojem Clearing z kategorie Bankovnictví?

Co to je Clearing? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Clearing

Clearing je název mezibankovního bezhotovostního účtování vzájemných operací. Jde o formu bezhotovostního platebního styku, který se většinou řeší jako zúčtování pohledávek či závazků obou nebo více stran. Tento platební styk se používá mezi bankami. Banka má v zúčtovacím centru vlastní majetkový účet. Na ten chodí její příjmy, tedy platby od jiných bank, a z něj jsou pak hrazeny výdaje, čili platby jiným bankám.
Vzájemně se tak započítávají závazky a pohledávky a dochází k jejich vyrovnání. Výhodou clearingu je, že rozdíl za určité období je možno vyrovnat pouze jednou platební operací. Lze také získat clearingový úvěr, ten lze využít jedině k transakcím uvnitř banky nebo k zajištění nákupu aktiv. Takový úvěr má velice nízké úroky.


Co je to Clearing? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Clearing. Co znamená pojem Clearing z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Clearing se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: význam, co to je, Bankovnictví, pojem, termín, heslo, význam pojmu, vysvětlení, slovo, definice, odborný výraz, Bankovnictví, informace, odborné názvosloví, synonymum, co znamená, přesný výraz, význam slova


Pojem Clearing je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Clearing doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Clearing na Google.cz

Najít heslo Clearing ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Clearing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Clearing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Clearing na Youtube

Najít pojem Clearing ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Clearing například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Clearing? resp. jaký je přesný význam slova Clearing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Clearing, odpověď na dotaz co je to Clearing?. Víte např. kdo to je Donátor? Znáte a víte kdo je Ivan Langer? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.