Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo DNS. Co znamená pojem DNS z kategorie Internet?

Co to je DNS? Význam slova

Co znamená termín DNS? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Domain Name System, ve výpočetní technice jde strukturovaný systém jmen domén, který probíhá pomocí počítačových serverů DNS a DNS protokoly. Servery DNS si těmtito protokoly vyměňují informace, čímž dochází k převodům jmen domén a IP adres v rámci sítě. Postupně DNS přebral i zpracování dalších funkcí jako například mailové pošty a dnes jde vlastně o distribuci v databázi síťových informací.


Co je to DNS? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo DNS. Co znamená pojem DNS z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu DNS doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz DNS se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: popis, co je to DNS?, slovo, co to je, termín, pojem, definice, wiki, význam pojmu, přesný výraz, synonymum, přesný význam, informace, odborné názvosloví, terminologie, význam slova, Internet, význam


Pojem DNS je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu DNS?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

DNS (Domain Name System) je hierarchický, decentralizovaný systém doménových jmen, který je realizován servery DNS a protokolem stejného jména, kterým si vyměňují informace. Jeho hlavním úkolem a příčinou vzniku jsou vzájemné převody doménových jmen a IP adres uzlů sítě. Později ale přibral další funkce (např. pro elektronickou poštu či IP telefonii) a slouží dnes de facto jako distribuovaná databáze síťových informací.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DNS ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo DNS ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz DNS ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DNS ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem DNS ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem DNS na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo DNS například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu DNS? resp. jaký je přesný význam slova DNS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DNS, odpověď na dotaz co je to DNS?. Víte např. kdo to je Miley Cyrus? Znáte a víte kdo je Investor? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu DNS v jiné sekci než Internet. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?