Co je to?
Výraz, termín, definice slova DNS. Co znamená odborný pojem DNS z kategorie Internet?

Co je to DNS? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla DNS?

Domain Name System, ve výpočetní technice jde strukturovaný systém jmen domén, který probíhá pomocí počítačových serverů DNS a DNS protokoly. Servery DNS si těmtito protokoly vyměňují informace, čímž dochází k převodům jmen domén a IP adres v rámci sítě. Postupně DNS přebral i zpracování dalších funkcí jako například mailové pošty a dnes jde vlastně o distribuci v databázi síťových informací.


Co je to DNS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova DNS. Co znamená odborný pojem DNS z kategorie Internet?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text DNS se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo DNS se nachází v sekci internet

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, přesný význam, pojem, přesný výraz, formulace, lexikon, internet, heslo, co to je, DNS, terminologie, význam, odborné názvosloví, vysvětlení, termín, popis, význam pojmu


Pojem DNS je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem DNS? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

DNS (Domain Name System) je hierarchický, decentralizovaný systém doménových jmen, který je realizován servery DNS a protokolem stejného jména, kterým si vyměňují informace. Jeho hlavním úkolem a příčinou vzniku jsou vzájemné převody doménových jmen a IP adres uzlů sítě. Později ale přibral další funkce (např. pro elektronickou poštu či IP telefonii) a slouží dnes de facto jako distribuovaná databáze síťových informací.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz DNS ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo DNS na Google.cz

Hledat heslo DNS ve Wikislovníku

Vyhledat slovo DNS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo DNS ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DNS ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo DNS například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je DNS? resp. jaká je definice slova DNS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DNS, odpověď na dotaz co je to DNS?. Víte např. kdo to je Vladimír Kremlík? Znáte a víte kdo je Fyzioterapeut? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než internet. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?