Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo DNS. Co znamená pojem DNS z kategorie Internet?

Co to je DNS? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla DNS?

Domain Name System, ve výpočetní technice jde strukturovaný systém jmen domén, který probíhá pomocí počítačových serverů DNS a DNS protokoly. Servery DNS si těmtito protokoly vyměňují informace, čímž dochází k převodům jmen domén a IP adres v rámci sítě. Postupně DNS přebral i zpracování dalších funkcí jako například mailové pošty a dnes jde vlastně o distribuci v databázi síťových informací.


Co je to DNS? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo DNS. Co znamená pojem DNS z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text DNS s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo DNS se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: terminus technicus, formulace, názvosloví, Internet, význam pojmu, odborné názvosloví, slovník, co znamená, DNS, odborný výraz, slovo, Internet, synonymum, vysvětlení, co to je, lexikon, definice, definice pojmu


Pojem DNS je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem DNS? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

DNS (Domain Name System) je hierarchický, decentralizovaný systém doménových jmen, který je realizován servery DNS a protokolem stejného jména, kterým si vyměňují informace. Jeho hlavním úkolem a příčinou vzniku jsou vzájemné převody doménových jmen a IP adres uzlů sítě. Později ale přibral další funkce (např. pro elektronickou poštu či IP telefonii) a slouží dnes de facto jako distribuovaná databáze síťových informací.

Další zdroje informací o slovu DNS

Najít pojem DNS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo DNS ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem DNS na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DNS ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín DNS ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DNS ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo DNS například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je DNS? resp. jaký je význam pojmu DNS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DNS, odpověď na dotaz co je to DNS?. Víte např. kdo to je Vejtaha? Znáte a víte kdo je Michael Kors? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Internet. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?