Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo DNS. Co znamená pojem DNS z kategorie Internet?

Co to je DNS? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu DNS?

Domain Name System, ve výpočetní technice jde strukturovaný systém jmen domén, který probíhá pomocí počítačových serverů DNS a DNS protokoly. Servery DNS si těmtito protokoly vyměňují informace, čímž dochází k převodům jmen domén a IP adres v rámci sítě. Postupně DNS přebral i zpracování dalších funkcí jako například mailové pošty a dnes jde vlastně o distribuci v databázi síťových informací.


Co je to DNS? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo DNS. Co znamená pojem DNS z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín DNS? Potom se o definici podělte s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín DNS se nachází v kategorii internet

Klíčová slova: internet, přesný význam, formulace, slovo, terminologie, význam pojmu, přesný výraz, definice pojmu, názvosloví, definice, synonymum, pojem, odborné názvosloví, terminus technicus, co je to DNS?, heslo, význam slova, lexikon


Pojem DNS je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín DNS? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

DNS (Domain Name System) je hierarchický, decentralizovaný systém doménových jmen, který je realizován servery DNS a protokolem stejného jména, kterým si vyměňují informace. Jeho hlavním úkolem a příčinou vzniku jsou vzájemné převody doménových jmen a IP adres uzlů sítě. Později ale přibral další funkce (např. pro elektronickou poštu či IP telefonii) a slouží dnes de facto jako distribuovaná databáze síťových informací.

Zkuste zjistit více informací o slovu DNS v následujících zdrojích

Hledat heslo DNS ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DNS ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo DNS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz DNS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín DNS ve Wikislovníku

Vyhledat pojem DNS ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo DNS například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova DNS? resp. co je to DNS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DNS, odpověď na dotaz co je to DNS?. Víte např. kdo to je Petr Hájek? Znáte a víte kdo je Státní zaměstnanec? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu DNS i v jiné kategorii než je sekce internet. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?