Co je to?
Výraz, termín, definice slova DNS. Co znamená odborný pojem DNS z kategorie Internet?

Co je to DNS? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu DNS

Domain Name System, ve výpočetní technice jde strukturovaný systém jmen domén, který probíhá pomocí počítačových serverů DNS a DNS protokoly. Servery DNS si těmtito protokoly vyměňují informace, čímž dochází k převodům jmen domén a IP adres v rámci sítě. Postupně DNS přebral i zpracování dalších funkcí jako například mailové pošty a dnes jde vlastně o distribuci v databázi síťových informací.


Co je to DNS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova DNS. Co znamená odborný pojem DNS z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu DNS doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem DNS se nachází v sekci internet

Klíčová slova: informace, lexikon, heslo, internet, internet, slovník, wiki, význam, DNS, význam slova, co znamená, co to je, vysvětlení, terminus technicus, odborný výraz, slovo, co je to DNS?, význam pojmu


Pojem DNS je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu DNS?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

DNS (Domain Name System) je hierarchický, decentralizovaný systém doménových jmen, který je realizován servery DNS a protokolem stejného jména, kterým si vyměňují informace. Jeho hlavním úkolem a příčinou vzniku jsou vzájemné převody doménových jmen a IP adres uzlů sítě. Později ale přibral další funkce (např. pro elektronickou poštu či IP telefonii) a slouží dnes de facto jako distribuovaná databáze síťových informací.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín DNS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem DNS na Youtube

Zkusit najít slovo DNS ve Wikizdrojích

Najít výraz DNS ve Wikislovníku

Najít slovo DNS na Google.cz

Vyhledat slovo DNS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo DNS například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to DNS? resp. co se vlastně skrývá pod slovem DNS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DNS, odpověď na dotaz co je to DNS?. Víte např. kdo to je Gérard Depardieu? Znáte a víte kdo je Fyzioterapeut? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu DNS v jiné sekci než internet. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?