Co je to?
Odborný výraz, definice slova DNS. Co znamená pojem DNS z kategorie Internet?

Co je DNS?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu DNS

Domain Name System, ve výpočetní technice jde strukturovaný systém jmen domén, který probíhá pomocí počítačových serverů DNS a DNS protokoly. Servery DNS si těmtito protokoly vyměňují informace, čímž dochází k převodům jmen domén a IP adres v rámci sítě. Postupně DNS přebral i zpracování dalších funkcí jako například mailové pošty a dnes jde vlastně o distribuci v databázi síťových informací.


Co je to DNS? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova DNS. Co znamená pojem DNS z kategorie Internet?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu DNS doporučujeme sdílet s dalšími lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín DNS se nachází v sekci internet

Klíčová slova: internet, odborný výraz, význam slova, co to je, terminologie, synonymum, co je to DNS?, slovník, definice, internet, vysvětlení, pojem, význam, termín, co znamená, DNS, lexikon, terminus technicus


Pojem DNS je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu DNS dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

DNS (Domain Name System) je hierarchický, decentralizovaný systém doménových jmen, který je realizován servery DNS a protokolem stejného jména, kterým si vyměňují informace. Jeho hlavním úkolem a příčinou vzniku jsou vzájemné převody doménových jmen a IP adres uzlů sítě. Později ale přibral další funkce (např. pro elektronickou poštu či IP telefonii) a slouží dnes de facto jako distribuovaná databáze síťových informací.

Další zdroje informací

Zkusit najít DNS ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín DNS ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo DNS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DNS ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DNS ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo DNS ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo DNS například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená DNS? resp. co znamená DNS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DNS, odpověď na dotaz co je to DNS?. Víte např. kdo to je Helena Štáchová? Znáte a víte kdo je Rodinný příslušník? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín DNS hledat i v jiných kategoriích (než internet). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?