Co je to?
Definice výrazu, termínu Youtube. Co znamená odborný pojem Youtube z kategorie Internet?

Co je to Youtube? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Youtube?

Youtube je nejznámější a největší internetový sever, na němž je možno sdílet videosoubory. Jeho provozovatelem je společnost Google, která ho v roce 2006 koupila od zakladatelů.
Youtube umožňuje uživatelům nahrávat a prohlížet si videa, sdílet je s ostatními uživateli, komentovat nebo hodnotit. Najít zde lze hudební videa, TV klipy, videoklipy, vlogy (video-blogy), krátká zábavná vide, vzdělávací obsah a další.
Tvůrci videí jsou nazýváni youtubeři (YouTubers). Kolem youtuberů se sdružuje komunita fanoušků především z řad mládeže. Řada youtuberů pořádá kulturní akce mimo internet a prodává vlastní reklamní předměty.


Co je to Youtube? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Youtube. Co znamená odborný pojem Youtube z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Youtube s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Youtube patří do kategorie Internet

Klíčová slova: informace, přesný výraz, Internet, odborný výraz, přesný význam, co to je, termín, pojem, definice pojmu, slovo, terminus technicus, význam pojmu, co znamená, Internet, synonymum, vysvětlení, význam slova, odborné názvosloví


Pojem Youtube je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Youtube? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

YouTube je největší internetový server pro sdílení videosouborů. Založili jej v únoru 2005 zaměstnanci PayPalu Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim. V listopadu 2006 byl zakoupen společností Google za 1,65 miliardy dolarů (tehdy asi 36,75 miliard Kč). Google nyní provozuje tuto stránku jako dceřinou společnost, uživatelské účty mezi těmito společnostmi jsou propojené.
YouTube povoluje svým uživatelům nahrát videa, zhlédnout je, hodnotit, sdílet a komentovat. Na YouTube jsou dostupné videoklipy, TV klipy, hudební videa, trailery k filmům a další jako například video-blogy, krátká originální videa, nebo vzdělávací videa.

Zkuste zjistit více informací o slovu Youtube v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Youtube ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Youtube ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Youtube ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Youtube ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Youtube ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Youtube ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Youtube například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Youtube? resp. co se přesně ukrývá za slovem Youtube? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Youtube, odpověď na dotaz co je to Youtube?. Víte např. kdo to je Chlípník? Znáte a víte kdo je Repetent? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Internet). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.