Co je to?
Definice výrazu, termínu Youtube. Co znamená odborný pojem Youtube z kategorie Internet?

Co je to Youtube? Význam slova

Co znamená termín Youtube? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Youtube je nejznámější a největší internetový sever, na němž je možno sdílet videosoubory. Jeho provozovatelem je společnost Google, která ho v roce 2006 koupila od zakladatelů.
Youtube umožňuje uživatelům nahrávat a prohlížet si videa, sdílet je s ostatními uživateli, komentovat nebo hodnotit. Najít zde lze hudební videa, TV klipy, videoklipy, vlogy (video-blogy), krátká zábavná vide, vzdělávací obsah a další.
Tvůrci videí jsou nazýváni youtubeři (YouTubers). Kolem youtuberů se sdružuje komunita fanoušků především z řad mládeže. Řada youtuberů pořádá kulturní akce mimo internet a prodává vlastní reklamní předměty.


Co je to Youtube? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Youtube. Co znamená odborný pojem Youtube z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Youtube? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Youtube je v kategorii Internet

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Youtube?, význam, názvosloví, odborný výraz, slovník, pojem, co to je, Internet, popis, vysvětlení, informace, co znamená, Youtube, přesný význam, Internet, terminologie, wiki


Pojem Youtube je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Youtube můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

YouTube je největší internetový server pro sdílení videosouborů. Založili jej v únoru 2005 zaměstnanci PayPalu Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim. V listopadu 2006 byl zakoupen společností Google za 1,65 miliardy dolarů (tehdy asi 36,75 miliard Kč). Google nyní provozuje tuto stránku jako dceřinou společnost, uživatelské účty mezi těmito společnostmi jsou propojené.
YouTube povoluje svým uživatelům nahrát videa, zhlédnout je, hodnotit, sdílet a komentovat. Na YouTube jsou dostupné videoklipy, TV klipy, hudební videa, trailery k filmům a další jako například video-blogy, krátká originální videa, nebo vzdělávací videa.

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Youtube ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Youtube na Youtube

Zkusit najít výraz Youtube ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Youtube ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Youtube ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Youtube ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Youtube například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Youtube? resp. co se přesně ukrývá za slovem Youtube? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Youtube, odpověď na dotaz co je to Youtube?. Víte např. kdo to je Karla Šlechtová? Znáte a víte kdo je Kurva? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Internet). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.