Co je to?
Definice výrazu, termínu Youtube. Co znamená odborný pojem Youtube z kategorie Internet?

Co je to Youtube? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Youtube?

Youtube je nejznámější a největší internetový sever, na němž je možno sdílet videosoubory. Jeho provozovatelem je společnost Google, která ho v roce 2006 koupila od zakladatelů.
Youtube umožňuje uživatelům nahrávat a prohlížet si videa, sdílet je s ostatními uživateli, komentovat nebo hodnotit. Najít zde lze hudební videa, TV klipy, videoklipy, vlogy (video-blogy), krátká zábavná vide, vzdělávací obsah a další.
Tvůrci videí jsou nazýváni youtubeři (YouTubers). Kolem youtuberů se sdružuje komunita fanoušků především z řad mládeže. Řada youtuberů pořádá kulturní akce mimo internet a prodává vlastní reklamní předměty.


Co je to Youtube? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Youtube. Co znamená odborný pojem Youtube z kategorie Internet?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Youtube s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Youtube se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: co to je, názvosloví, definice pojmu, informace, lexikon, termín, slovník, co je to Youtube?, Internet, heslo, přesný význam, wiki, popis, význam pojmu, význam, přesný výraz, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Youtube je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Youtube?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

YouTube je největší internetový server pro sdílení videosouborů. Založili jej v únoru 2005 zaměstnanci PayPalu Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim. V listopadu 2006 byl zakoupen společností Google za 1,65 miliardy dolarů (tehdy asi 36,75 miliard Kč). Google nyní provozuje tuto stránku jako dceřinou společnost, uživatelské účty mezi těmito společnostmi jsou propojené.
YouTube povoluje svým uživatelům nahrát videa, zhlédnout je, hodnotit, sdílet a komentovat. Na YouTube jsou dostupné videoklipy, TV klipy, hudební videa, trailery k filmům a další jako například video-blogy, krátká originální videa, nebo vzdělávací videa.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Youtube na Youtube

Najít termín Youtube na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Youtube ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Youtube ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Youtube ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Youtube ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Youtube například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Youtube? resp. co znamená slovo Youtube? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Youtube, odpověď na dotaz co je to Youtube?. Víte např. kdo to je Robert Čásenský? Znáte a víte kdo je Básník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Youtube i v jiných kategoriích (než Internet). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.