Co je to?
Definice výrazu, termínu Youtube. Co znamená odborný pojem Youtube z kategorie Internet?

Co je to Youtube? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Youtube?

Youtube je nejznámější a největší internetový sever, na němž je možno sdílet videosoubory. Jeho provozovatelem je společnost Google, která ho v roce 2006 koupila od zakladatelů.
Youtube umožňuje uživatelům nahrávat a prohlížet si videa, sdílet je s ostatními uživateli, komentovat nebo hodnotit. Najít zde lze hudební videa, TV klipy, videoklipy, vlogy (video-blogy), krátká zábavná vide, vzdělávací obsah a další.
Tvůrci videí jsou nazýváni youtubeři (YouTubers). Kolem youtuberů se sdružuje komunita fanoušků především z řad mládeže. Řada youtuberů pořádá kulturní akce mimo internet a prodává vlastní reklamní předměty.


Co je to Youtube? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Youtube. Co znamená odborný pojem Youtube z kategorie Internet?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Youtube patří do kategorie Internet

Klíčová slova: terminologie, definice, Internet, názvosloví, odborné názvosloví, přesný význam, definice pojmu, vysvětlení, termín, terminus technicus, odborný výraz, co znamená, co to je, přesný výraz, slovo, wiki, pojem, heslo


Pojem Youtube je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Youtube? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

YouTube je největší internetový server pro sdílení videosouborů. Založili jej v únoru 2005 zaměstnanci PayPalu Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim. V listopadu 2006 byl zakoupen společností Google za 1,65 miliardy dolarů (tehdy asi 36,75 miliard Kč). Google nyní provozuje tuto stránku jako dceřinou společnost, uživatelské účty mezi těmito společnostmi jsou propojené.
YouTube povoluje svým uživatelům nahrát videa, zhlédnout je, hodnotit, sdílet a komentovat. Na YouTube jsou dostupné videoklipy, TV klipy, hudební videa, trailery k filmům a další jako například video-blogy, krátká originální videa, nebo vzdělávací videa.

Další informační zdroje

Hledat pojem Youtube ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Youtube ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Youtube ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Youtube ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Youtube na Youtube

Najít heslo Youtube ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Youtube například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Youtube? resp. jaká je definice slova Youtube? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Youtube, odpověď na dotaz co je to Youtube?. Víte např. kdo to je Státní pojištěnec? Znáte a víte kdo je Kurva? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Internet). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.