Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chalífát. Co znamená pojem Chalífát z kategorie Náboženství?

Co je to Chalífát? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Chalífát?

Chalífát je náboženská instituce islámu a znamená následnictví proroka Mohameda (Muhammada) ve vedení muslimské obce. Chalífát znamená řízení moci světské i náboženské. Chalífa vyžaduje stejné projevy úcty, které byly původně prokazovány pouze Prorokovi.
Titul chalífa je odvozen z veršů koránu. Následnictví není upraveno ani v koránu a nebylo zmíněno ani Muhammadem, takže je předmětem sporů islámského náboženství. Šíité kladou důraz na původ chalífy, sunnité na osobní vlastnosti.


Co je to Chalífát? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chalífát. Co znamená pojem Chalífát z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Chalífát? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Chalífát patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, definice, význam slova, Náboženství, význam, Chalífát, popis, odborné názvosloví, Náboženství, co to je, co je to Chalífát?, terminus technicus, přesný výraz, vysvětlení, heslo, informace, co znamená


Pojem Chalífát je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Chalífát můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Chalífát znamená vládu chalífy, hlavy Ummy, muslimské obce. Původně to byla nejen náboženská instituce, ale i státní útvar zahrnující prakticky veškerá území ovládaná muslimy. Vznikl 9. června 632, když se Abú Bakr stal prvním chalífou. Zanikl 10. února 1258 dobytím Bagdádu mongolskými vojsky. Jako duchovní instituce byl obnoven 9. června 1261 v Egyptě a zrušen 3. března 1924 v Turecku poté, co dynastie Osmanů, na kterou mezitím funkce chalífy přešla, ztratila svou politickou moc.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Chalífát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Chalífát ve Wikizdrojích

Najít termín Chalífát ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Chalífát na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chalífát ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Chalífát ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalífát například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Chalífát? resp. co znamená slovo Chalífát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chalífát, odpověď na dotaz co je to Chalífát?. Víte např. kdo to je Bábovka? Znáte a víte kdo je Jan Macháček? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.