Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chalífát. Co znamená pojem Chalífát z kategorie Náboženství?

Co je to Chalífát? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Chalífát?

Chalífát je náboženská instituce islámu a znamená následnictví proroka Mohameda (Muhammada) ve vedení muslimské obce. Chalífát znamená řízení moci světské i náboženské. Chalífa vyžaduje stejné projevy úcty, které byly původně prokazovány pouze Prorokovi.
Titul chalífa je odvozen z veršů koránu. Následnictví není upraveno ani v koránu a nebylo zmíněno ani Muhammadem, takže je předmětem sporů islámského náboženství. Šíité kladou důraz na původ chalífy, sunnité na osobní vlastnosti.


Co je to Chalífát? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chalífát. Co znamená pojem Chalífát z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Chalífát? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Chalífát je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: co to je, Náboženství, informace, lexikon, terminus technicus, názvosloví, Chalífát, definice, heslo, popis, definice pojmu, wiki, pojem, význam, co je to Chalífát?, význam pojmu, synonymum, slovo


Pojem Chalífát je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Chalífát dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chalífát znamená vládu chalífy, hlavy Ummy, muslimské obce. Původně to byla nejen náboženská instituce, ale i státní útvar zahrnující prakticky veškerá území ovládaná muslimy. Vznikl 9. června 632, když se Abú Bakr stal prvním chalífou. Zanikl 10. února 1258 dobytím Bagdádu mongolskými vojsky. Jako duchovní instituce byl obnoven 9. června 1261 v Egyptě a zrušen 3. března 1924 v Turecku poté, co dynastie Osmanů, na kterou mezitím funkce chalífy přešla, ztratila svou politickou moc.

Více informací o pojmu Chalífát lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Chalífát ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Chalífát ve Wikizdrojích

Najít pojem Chalífát ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chalífát ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Chalífát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Chalífát ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalífát například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Chalífát? resp. co je to Chalífát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chalífát, odpověď na dotaz co je to Chalífát?. Víte např. kdo to je Hynek Kmoníček? Znáte a víte kdo je Vin Diesel? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Chalífát v jiné sekci než Náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.