Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chalífát. Co znamená odborný pojem Chalífát z kategorie Náboženství?

Co je Chalífát?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Chalífát?

Chalífát je náboženská instituce islámu a znamená následnictví proroka Mohameda (Muhammada) ve vedení muslimské obce. Chalífát znamená řízení moci světské i náboženské. Chalífa vyžaduje stejné projevy úcty, které byly původně prokazovány pouze Prorokovi.
Titul chalífa je odvozen z veršů koránu. Následnictví není upraveno ani v koránu a nebylo zmíněno ani Muhammadem, takže je předmětem sporů islámského náboženství. Šíité kladou důraz na původ chalífy, sunnité na osobní vlastnosti.


Co je to Chalífát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chalífát. Co znamená odborný pojem Chalífát z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Definici slova Chalífát můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Chalífát je v kategorii náboženství

Klíčová slova: informace, pojem, odborné názvosloví, co znamená, slovo, vysvětlení, lexikon, přesný výraz, slovník, názvosloví, význam, definice pojmu, Chalífát, význam pojmu, definice, termín, přesný význam, odborný výraz


Pojem Chalífát je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Chalífát?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chalífát znamená vládu chalífy, hlavy Ummy, muslimské obce. Původně to byla nejen náboženská instituce, ale i státní útvar zahrnující prakticky veškerá území ovládaná muslimy. Vznikl 9. června 632, když se Abú Bakr stal prvním chalífou. Zanikl 10. února 1258 dobytím Bagdádu mongolskými vojsky. Jako duchovní instituce byl obnoven 9. června 1261 v Egyptě a zrušen 3. března 1924 v Turecku poté, co dynastie Osmanů, na kterou mezitím funkce chalífy přešla, ztratila svou politickou moc.

Zkuste zjistit více informací o slovu Chalífát v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Chalífát ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chalífát ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Chalífát ve Wikislovníku

Hledat slovo Chalífát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Chalífát ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Chalífát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalífát například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo Chalífát? resp. jaký je přesný význam slova Chalífát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chalífát, odpověď na dotaz co je to Chalífát?. Víte např. kdo to je The Game? Znáte a víte kdo je Tomáš Baldýnský? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Kostel oltář kříž, chalífát, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.