Co je to?
Definice výrazu, termínu Chalífát. Co znamená odborný pojem Chalífát z kategorie Náboženství?

Co je to Chalífát? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Chalífát

Chalífát je náboženská instituce islámu a znamená následnictví proroka Mohameda (Muhammada) ve vedení muslimské obce. Chalífát znamená řízení moci světské i náboženské. Chalífa vyžaduje stejné projevy úcty, které byly původně prokazovány pouze Prorokovi.
Titul chalífa je odvozen z veršů koránu. Následnictví není upraveno ani v koránu a nebylo zmíněno ani Muhammadem, takže je předmětem sporů islámského náboženství. Šíité kladou důraz na původ chalífy, sunnité na osobní vlastnosti.


Co je to Chalífát? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Chalífát. Co znamená odborný pojem Chalífát z kategorie Náboženství?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s dalšími lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Chalífát patří do sekce náboženství

Klíčová slova: náboženství, odborné názvosloví, lexikon, informace, termín, definice pojmu, wiki, slovo, synonymum, význam slova, odborný výraz, vysvětlení, pojem, co znamená, náboženství, přesný výraz, přesný význam, formulace


Pojem Chalífát je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Chalífát píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Chalífát znamená vládu chalífy, hlavy Ummy, muslimské obce. Původně to byla nejen náboženská instituce, ale i státní útvar zahrnující prakticky veškerá území ovládaná muslimy. Vznikl 9. června 632, když se Abú Bakr stal prvním chalífou. Zanikl 10. února 1258 dobytím Bagdádu mongolskými vojsky. Jako duchovní instituce byl obnoven 9. června 1261 v Egyptě a zrušen 3. března 1924 v Turecku poté, co dynastie Osmanů, na kterou mezitím funkce chalífy přešla, ztratila svou politickou moc.

Hledejte výraz Chalífát v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Chalífát na Google.cz

Najít výraz Chalífát ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Chalífát ve Wikislovníku

Hledat pojem Chalífát ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Chalífát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Chalífát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalífát například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova Chalífát? resp. co je to Chalífát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chalífát, odpověď na dotaz co je to Chalífát?. Víte např. kdo to je Popelka? Znáte a víte kdo je Pavel Fischer? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.