Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chalífát. Co znamená odborný pojem Chalífát z kategorie Náboženství?

Co je to Chalífát? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Chalífát?

Chalífát je náboženská instituce islámu a znamená následnictví proroka Mohameda (Muhammada) ve vedení muslimské obce. Chalífát znamená řízení moci světské i náboženské. Chalífa vyžaduje stejné projevy úcty, které byly původně prokazovány pouze Prorokovi.
Titul chalífa je odvozen z veršů koránu. Následnictví není upraveno ani v koránu a nebylo zmíněno ani Muhammadem, takže je předmětem sporů islámského náboženství. Šíité kladou důraz na původ chalífy, sunnité na osobní vlastnosti.


Co je to Chalífát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chalífát. Co znamená odborný pojem Chalífát z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Chalífát s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Chalífát se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: synonymum, vysvětlení, přesný význam, heslo, terminologie, názvosloví, náboženství, co je to Chalífát?, popis, význam slova, odborný výraz, informace, definice pojmu, Chalífát, lexikon, wiki, význam, odborné názvosloví


Pojem Chalífát je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chalífát? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Chalífát znamená vládu chalífy, hlavy Ummy, muslimské obce. Původně to byla nejen náboženská instituce, ale i státní útvar zahrnující prakticky veškerá území ovládaná muslimy. Vznikl 9. června 632, když se Abú Bakr stal prvním chalífou. Zanikl 10. února 1258 dobytím Bagdádu mongolskými vojsky. Jako duchovní instituce byl obnoven 9. června 1261 v Egyptě a zrušen 3. března 1924 v Turecku poté, co dynastie Osmanů, na kterou mezitím funkce chalífy přešla, ztratila svou politickou moc.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chalífát ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Chalífát na Google.cz

Vyhledat termín Chalífát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Chalífát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Chalífát ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Chalífát ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalífát například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Chalífát? resp. co označuje slovo Chalífát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chalífát, odpověď na dotaz co je to Chalífát?. Víte např. kdo to je Bezzemek? Znáte a víte kdo je Jan Sůra? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než náboženství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.