Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chalífát. Co znamená pojem Chalífát z kategorie Náboženství?

Co je to Chalífát? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Chalífát?

Chalífát je náboženská instituce islámu a znamená následnictví proroka Mohameda (Muhammada) ve vedení muslimské obce. Chalífát znamená řízení moci světské i náboženské. Chalífa vyžaduje stejné projevy úcty, které byly původně prokazovány pouze Prorokovi.
Titul chalífa je odvozen z veršů koránu. Následnictví není upraveno ani v koránu a nebylo zmíněno ani Muhammadem, takže je předmětem sporů islámského náboženství. Šíité kladou důraz na původ chalífy, sunnité na osobní vlastnosti.


Co je to Chalífát? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chalífát. Co znamená pojem Chalífát z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Chalífát je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Chalífát, popis, přesný výraz, Náboženství, odborné názvosloví, definice, Náboženství, vysvětlení, přesný význam, co znamená, heslo, slovo, význam slova, definice pojmu, význam, význam pojmu, co je to Chalífát?, terminologie


Pojem Chalífát je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Chalífát můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Chalífát znamená vládu chalífy, hlavy Ummy, muslimské obce. Původně to byla nejen náboženská instituce, ale i státní útvar zahrnující prakticky veškerá území ovládaná muslimy. Vznikl 9. června 632, když se Abú Bakr stal prvním chalífou. Zanikl 10. února 1258 dobytím Bagdádu mongolskými vojsky. Jako duchovní instituce byl obnoven 9. června 1261 v Egyptě a zrušen 3. března 1924 v Turecku poté, co dynastie Osmanů, na kterou mezitím funkce chalífy přešla, ztratila svou politickou moc.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Chalífát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Chalífát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Chalífát na Google.cz

Zkusit najít výraz Chalífát ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Chalífát na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chalífát ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalífát například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Chalífát? resp. jaká je definice termínu Chalífát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chalífát, odpověď na dotaz co je to Chalífát?. Víte např. kdo to je Tlučhuba? Znáte a víte kdo je Vin Diesel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.