Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Oddenek. Co znamená pojem Oddenek z kategorie Rostliny?

Co to je Oddenek? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Oddenek?

Oddenek se označuje také jako podzemní stonek. Jedná se o pojmenování té části rostliny, která vznikla proměnou stonku a funguje jako zásobování živinami. U části rostlin – většinou se jedná o vytrvalé byliny – je oddenek výběžkem kořene a slouží rostlině k překonání zimního období.
Pokud má být oddenek využit pro bylinkářské účely, je potřeba sbírat ho v jarním nebo podzimním období, kdy obsahuje nejvíce užitečných látek.


Co je to Oddenek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Oddenek. Co znamená pojem Oddenek z kategorie Rostliny?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Oddenek patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: význam pojmu, informace, Oddenek, odborné názvosloví, lexikon, definice pojmu, odborný výraz, přesný výraz, terminologie, názvosloví, Rostliny, popis, co to je, vysvětlení, wiki, význam slova, co znamená, pojem


Pojem Oddenek je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oddenek? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oddenek (rhizoma) je zásobní část rostliny vzniklá přeměnou stonku – tzv. podzemní stonek, často jako výběžek kořene u některých vytrvalých bylin. Rostlina v něm přezimuje. Pro využití se sbírá na jaře nebo na podzim, kdy jsou v něm stažené veškeré zásobní látky rostliny. Pokud se – např. při pletí – utrhne pouze nadzemní část rostliny bez oddenku, začne rostlina znovu růst.
Oddenek má například zázvor, přeslička nebo kapraď samec.

Oddenky zázvoru

Oddenky zázvoru. Autor: Wolfgang Eckert, zdroj: Pixabay
Oddenky zázvoru. Autor: Wolfgang Eckert, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Hledat výraz Oddenek ve Wikislovníku

Hledat pojem Oddenek ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Oddenek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Oddenek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Oddenek ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Oddenek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Oddenek například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Oddenek? resp. jaká je definice slova Oddenek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oddenek, odpověď na dotaz co je to Oddenek?. Víte např. kdo to je Lama? Znáte a víte kdo je Masér? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Oddenek i v jiných kategoriích (než Rostliny). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.