Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oddenek. Co znamená odborný pojem Oddenek z kategorie Rostliny?

Co je Oddenek?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Oddenek

Oddenek se označuje také jako podzemní stonek. Jedná se o pojmenování té části rostliny, která vznikla proměnou stonku a funguje jako zásobování živinami. U části rostlin – většinou se jedná o vytrvalé byliny – je oddenek výběžkem kořene a slouží rostlině k překonání zimního období.
Pokud má být oddenek využit pro bylinkářské účely, je potřeba sbírat ho v jarním nebo podzimním období, kdy obsahuje nejvíce užitečných látek.


Co je to Oddenek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oddenek. Co znamená odborný pojem Oddenek z kategorie Rostliny?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Definici slova Oddenek můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Oddenek je v kategorii rostliny

Klíčová slova: přesný význam, rostliny, Oddenek, informace, odborné názvosloví, formulace, popis, vysvětlení, slovník, pojem, odborný výraz, význam, co znamená, termín, synonymum, význam slova, terminus technicus, lexikon


Pojem Oddenek je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Oddenek?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oddenek (rhizoma) je zásobní část rostliny vzniklá přeměnou stonku – tzv. podzemní stonek, často jako výběžek kořene u některých vytrvalých bylin. Rostlina v něm přezimuje. Pro využití se sbírá na jaře nebo na podzim, kdy jsou v něm stažené veškeré zásobní látky rostliny. Pokud se – např. při pletí – utrhne pouze nadzemní část rostliny bez oddenku, začne rostlina znovu růst.
Oddenek má například zázvor, přeslička nebo kapraď samec.

Oddenky zázvoru

Oddenky zázvoru. Autor: Wolfgang Eckert, zdroj: Pixabay
Oddenky zázvoru. Autor: Wolfgang Eckert, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít pojem Oddenek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Oddenek na Youtube

Zkusit najít Oddenek ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Oddenek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Oddenek ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Oddenek ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oddenek například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už víte co znamená Oddenek? resp. co označuje slovo Oddenek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oddenek, odpověď na dotaz co je to Oddenek?. Víte např. kdo to je Veronika Kopřivová? Znáte a víte kdo je Kali? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než rostliny. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.