Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Oddenek. Co znamená pojem Oddenek z kategorie Rostliny?

Co to je Oddenek? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Oddenek

Oddenek se označuje také jako podzemní stonek. Jedná se o pojmenování té části rostliny, která vznikla proměnou stonku a funguje jako zásobování živinami. U části rostlin – většinou se jedná o vytrvalé byliny – je oddenek výběžkem kořene a slouží rostlině k překonání zimního období.
Pokud má být oddenek využit pro bylinkářské účely, je potřeba sbírat ho v jarním nebo podzimním období, kdy obsahuje nejvíce užitečných látek.


Co je to Oddenek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Oddenek. Co znamená pojem Oddenek z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Oddenek) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Oddenek patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: terminologie, Rostliny, co je to Oddenek?, heslo, termín, co znamená, názvosloví, wiki, terminus technicus, vysvětlení, význam pojmu, přesný výraz, lexikon, odborné názvosloví, odborný výraz, význam, definice pojmu, definice


Pojem Oddenek je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Oddenek? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Oddenek (rhizoma) je zásobní část rostliny vzniklá přeměnou stonku – tzv. podzemní stonek, často jako výběžek kořene u některých vytrvalých bylin. Rostlina v něm přezimuje. Pro využití se sbírá na jaře nebo na podzim, kdy jsou v něm stažené veškeré zásobní látky rostliny. Pokud se – např. při pletí – utrhne pouze nadzemní část rostliny bez oddenku, začne rostlina znovu růst.
Oddenek má například zázvor, přeslička nebo kapraď samec.

Oddenky zázvoru

Oddenky zázvoru. Autor: Wolfgang Eckert, zdroj: Pixabay
Oddenky zázvoru. Autor: Wolfgang Eckert, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Oddenek doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Oddenek na Youtube

Vyhledat výraz Oddenek na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oddenek ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Oddenek ve Wikizdrojích

Hledat termín Oddenek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Oddenek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Oddenek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Oddenek? resp. co znamená slovo Oddenek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oddenek, odpověď na dotaz co je to Oddenek?. Víte např. kdo to je Sklář? Znáte a víte kdo je Libor Podmol? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Rostliny). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.