Co je to?
Definice výrazu, termínu Carpaccio. Co znamená odborný pojem Carpaccio z kategorie Jídlo?

Co je to Carpaccio? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Carpaccio?

Carpaccio je pokrm, jehož znakem je to, že základní surovina je nakrájená na tenké plátky a podává se v syrovém stavu. Tvoří souvislou vrstvu a dochucuje se různými přísadami nebo omáčkou. Původně se jednalo o tenké plátky hovězího s majonézou, postupně se přidávaly také ryby, především tuňák nebo losos. Vegetariáni uvítali přípravu carpaccia ze zeleniny i ovoce, populární je například carpaccio z červené řepy. Místo majonézy se k ochucení přidává olivový olej, balsamicový ocet nebo sladké omáčky. Někdy se suroviny i nakládají nebo krátce vaří.
Poprvé bylo carpaccio podáváno v Benátkách, kde kuchař Cipriani vymyslel jídlo pro hraběnku, která chtěla jiný pokrm ze syrového masa, než tatarský biftek. Vytvořil tedy tenké plátky ze svíčkové a doplnil je majonézou. Pokrm si dali i jiní hoté a jeho obliba rychle vzrostla. Jméno Carpaccio patřilo benátskému malíři, jehož oblíbenými barvami byly právě červená a bílá.


Co je to Carpaccio? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Carpaccio. Co znamená odborný pojem Carpaccio z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Carpaccio) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Carpaccio patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: terminologie, slovo, vysvětlení, formulace, Jídlo, co to je, přesný výraz, význam, význam pojmu, co je to Carpaccio?, synonymum, co znamená, heslo, lexikon, definice, termín, wiki, přesný význam


Pojem Carpaccio je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Carpaccio? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojmem carpaccio [karpačo] se dá nazvat vše, co je nakrájeno na tenké plátky a podáváno za syrova v souvislé vrstvě a ochuceno nebo doplněno studenou omáčkou. Původním základem bylo hovězí maso a majonézová omáčka. Poté se začalo dělat carpaccio z tuňáka a lososa, později vegetariánské ze zeleniny či ovoce (pomeranče, melouny, kedlubna, okurka…) a místo majonézy se používá olivový olej či sladká omáčka. Dnes je však možné vidět suroviny i marinované, nakládané či krátce povařené.

Carpaccio z hovězího masa

Carpaccio ze syrového hovězího masa. Autor: Jörg Husemann, zdroj: Pixabay
Carpaccio ze syrového hovězího masa. Autor: Jörg Husemann, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Carpaccio lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Carpaccio ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Carpaccio ve Wikizdrojích

Hledat výraz Carpaccio ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Carpaccio ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carpaccio ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Carpaccio na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Carpaccio například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Carpaccio? resp. co je to Carpaccio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carpaccio, odpověď na dotaz co je to Carpaccio?. Víte např. kdo to je Jenovéfa Boková? Znáte a víte kdo je Silvie Dymáková? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.