Co je to?
Definice výrazu, termínu Carpaccio. Co znamená odborný pojem Carpaccio z kategorie Jídlo?

Co je to Carpaccio? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Carpaccio?

Carpaccio je pokrm, jehož znakem je to, že základní surovina je nakrájená na tenké plátky a podává se v syrovém stavu. Tvoří souvislou vrstvu a dochucuje se různými přísadami nebo omáčkou. Původně se jednalo o tenké plátky hovězího s majonézou, postupně se přidávaly také ryby, především tuňák nebo losos. Vegetariáni uvítali přípravu carpaccia ze zeleniny i ovoce, populární je například carpaccio z červené řepy. Místo majonézy se k ochucení přidává olivový olej, balsamicový ocet nebo sladké omáčky. Někdy se suroviny i nakládají nebo krátce vaří.
Poprvé bylo carpaccio podáváno v Benátkách, kde kuchař Cipriani vymyslel jídlo pro hraběnku, která chtěla jiný pokrm ze syrového masa, než tatarský biftek. Vytvořil tedy tenké plátky ze svíčkové a doplnil je majonézou. Pokrm si dali i jiní hoté a jeho obliba rychle vzrostla. Jméno Carpaccio patřilo benátskému malíři, jehož oblíbenými barvami byly právě červená a bílá.


Co je to Carpaccio? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Carpaccio. Co znamená odborný pojem Carpaccio z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Carpaccio s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Carpaccio je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, termín, vysvětlení, význam pojmu, co to je, Jídlo, terminus technicus, lexikon, slovo, definice pojmu, co znamená, wiki, heslo, definice, pojem, formulace, Jídlo, odborný výraz


Pojem Carpaccio je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Carpaccio?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pojmem carpaccio [karpačo] se dá nazvat vše, co je nakrájeno na tenké plátky a podáváno za syrova v souvislé vrstvě a ochuceno nebo doplněno studenou omáčkou. Původním základem bylo hovězí maso a majonézová omáčka. Poté se začalo dělat carpaccio z tuňáka a lososa, později vegetariánské ze zeleniny či ovoce (pomeranče, melouny, kedlubna, okurka…) a místo majonézy se používá olivový olej či sladká omáčka. Dnes je však možné vidět suroviny i marinované, nakládané či krátce povařené.

Carpaccio z hovězího masa

Carpaccio ze syrového hovězího masa. Autor: Jörg Husemann, zdroj: Pixabay
Carpaccio ze syrového hovězího masa. Autor: Jörg Husemann, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Carpaccio ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Carpaccio ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Carpaccio na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Carpaccio ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Carpaccio ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carpaccio ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Carpaccio například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Carpaccio? resp. co se skrývá pod slovem Carpaccio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carpaccio, odpověď na dotaz co je to Carpaccio?. Víte např. kdo to je Bill Gates? Znáte a víte kdo je Horský vůdce? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.