Co je to?
Odborný výraz, definice slova Carpaccio. Co znamená slovo Carpaccio z kategorie Jídlo?

Co je Carpaccio? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Carpaccio

Carpaccio je pokrm, jehož znakem je to, že základní surovina je nakrájená na tenké plátky a podává se v syrovém stavu. Tvoří souvislou vrstvu a dochucuje se různými přísadami nebo omáčkou. Původně se jednalo o tenké plátky hovězího s majonézou, postupně se přidávaly také ryby, především tuňák nebo losos. Vegetariáni uvítali přípravu carpaccia ze zeleniny i ovoce, populární je například carpaccio z červené řepy. Místo majonézy se k ochucení přidává olivový olej, balsamicový ocet nebo sladké omáčky. Někdy se suroviny i nakládají nebo krátce vaří.
Poprvé bylo carpaccio podáváno v Benátkách, kde kuchař Cipriani vymyslel jídlo pro hraběnku, která chtěla jiný pokrm ze syrového masa, než tatarský biftek. Vytvořil tedy tenké plátky ze svíčkové a doplnil je majonézou. Pokrm si dali i jiní hoté a jeho obliba rychle vzrostla. Jméno Carpaccio patřilo benátskému malíři, jehož oblíbenými barvami byly právě červená a bílá.


Co je to Carpaccio? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Carpaccio. Co znamená slovo Carpaccio z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Carpaccio patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: co znamená, odborné názvosloví, jídlo, pojem, formulace, termín, definice pojmu, co to je, lexikon, popis, jídlo, definice, význam pojmu, názvosloví, Carpaccio, co je to Carpaccio?, vysvětlení, wiki


Pojem Carpaccio je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Carpaccio?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojmem carpaccio [karpačo] se dá nazvat vše, co je nakrájeno na tenké plátky a podáváno za syrova v souvislé vrstvě a ochuceno nebo doplněno studenou omáčkou. Původním základem bylo hovězí maso a majonézová omáčka. Poté se začalo dělat carpaccio z tuňáka a lososa, později vegetariánské ze zeleniny či ovoce (pomeranče, melouny, kedlubna, okurka…) a místo majonézy se používá olivový olej či sladká omáčka. Dnes je však možné vidět suroviny i marinované, nakládané či krátce povařené.

Carpaccio z hovězího masa

Carpaccio ze syrového hovězího masa. Autor: Jörg Husemann, zdroj: Pixabay
Carpaccio ze syrového hovězího masa. Autor: Jörg Husemann, zdroj: Pixabay


Hledejte výraz Carpaccio v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Carpaccio ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Carpaccio ve Wikizdrojích

Najít heslo Carpaccio ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Carpaccio ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Carpaccio na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carpaccio ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Carpaccio například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Carpaccio? resp. co se přesně ukrývá za slovem Carpaccio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carpaccio, odpověď na dotaz co je to Carpaccio?. Víte např. kdo to je Horymír? Znáte a víte kdo je Leopold II? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.