Co je to?
Definice výrazu, termínu Carpaccio. Co znamená odborný pojem Carpaccio z kategorie Jídlo?

Co je to Carpaccio? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Carpaccio?

Carpaccio je pokrm, jehož znakem je to, že základní surovina je nakrájená na tenké plátky a podává se v syrovém stavu. Tvoří souvislou vrstvu a dochucuje se různými přísadami nebo omáčkou. Původně se jednalo o tenké plátky hovězího s majonézou, postupně se přidávaly také ryby, především tuňák nebo losos. Vegetariáni uvítali přípravu carpaccia ze zeleniny i ovoce, populární je například carpaccio z červené řepy. Místo majonézy se k ochucení přidává olivový olej, balsamicový ocet nebo sladké omáčky. Někdy se suroviny i nakládají nebo krátce vaří.
Poprvé bylo carpaccio podáváno v Benátkách, kde kuchař Cipriani vymyslel jídlo pro hraběnku, která chtěla jiný pokrm ze syrového masa, než tatarský biftek. Vytvořil tedy tenké plátky ze svíčkové a doplnil je majonézou. Pokrm si dali i jiní hoté a jeho obliba rychle vzrostla. Jméno Carpaccio patřilo benátskému malíři, jehož oblíbenými barvami byly právě červená a bílá.


Co je to Carpaccio? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Carpaccio. Co znamená odborný pojem Carpaccio z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Carpaccio? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Carpaccio patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: pojem, slovník, Jídlo, definice pojmu, formulace, Jídlo, přesný výraz, názvosloví, wiki, odborný výraz, Carpaccio, přesný význam, definice, odborné názvosloví, co to je, význam, co znamená, terminus technicus


Pojem Carpaccio je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Carpaccio? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pojmem carpaccio [karpačo] se dá nazvat vše, co je nakrájeno na tenké plátky a podáváno za syrova v souvislé vrstvě a ochuceno nebo doplněno studenou omáčkou. Původním základem bylo hovězí maso a majonézová omáčka. Poté se začalo dělat carpaccio z tuňáka a lososa, později vegetariánské ze zeleniny či ovoce (pomeranče, melouny, kedlubna, okurka…) a místo majonézy se používá olivový olej či sladká omáčka. Dnes je však možné vidět suroviny i marinované, nakládané či krátce povařené.

Carpaccio z hovězího masa

Carpaccio ze syrového hovězího masa. Autor: Jörg Husemann, zdroj: Pixabay
Carpaccio ze syrového hovězího masa. Autor: Jörg Husemann, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carpaccio ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Carpaccio na Youtube

Hledat pojem Carpaccio ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Carpaccio ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Carpaccio ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Carpaccio ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Carpaccio například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Carpaccio? resp. co přesně označuje termín Carpaccio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carpaccio, odpověď na dotaz co je to Carpaccio?. Víte např. kdo to je Rapl? Znáte a víte kdo je Brad Pitt? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.