Co je to?
Výraz, termín, definice slova Carpaccio. Co znamená odborný pojem Carpaccio z kategorie Jídlo?

Co je to Carpaccio? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Carpaccio?

Carpaccio je pokrm, jehož znakem je to, že základní surovina je nakrájená na tenké plátky a podává se v syrovém stavu. Tvoří souvislou vrstvu a dochucuje se různými přísadami nebo omáčkou. Původně se jednalo o tenké plátky hovězího s majonézou, postupně se přidávaly také ryby, především tuňák nebo losos. Vegetariáni uvítali přípravu carpaccia ze zeleniny i ovoce, populární je například carpaccio z červené řepy. Místo majonézy se k ochucení přidává olivový olej, balsamicový ocet nebo sladké omáčky. Někdy se suroviny i nakládají nebo krátce vaří.
Poprvé bylo carpaccio podáváno v Benátkách, kde kuchař Cipriani vymyslel jídlo pro hraběnku, která chtěla jiný pokrm ze syrového masa, než tatarský biftek. Vytvořil tedy tenké plátky ze svíčkové a doplnil je majonézou. Pokrm si dali i jiní hoté a jeho obliba rychle vzrostla. Jméno Carpaccio patřilo benátskému malíři, jehož oblíbenými barvami byly právě červená a bílá.


Co je to Carpaccio? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Carpaccio. Co znamená odborný pojem Carpaccio z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Carpaccio je v sekci jídlo

Klíčová slova: terminologie, význam, význam pojmu, odborný výraz, Carpaccio, názvosloví, terminus technicus, wiki, synonymum, slovo, heslo, co je to Carpaccio?, slovník, co znamená, definice, pojem, termín, jídlo


Pojem Carpaccio je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Carpaccio?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pojmem carpaccio [karpačo] se dá nazvat vše, co je nakrájeno na tenké plátky a podáváno za syrova v souvislé vrstvě a ochuceno nebo doplněno studenou omáčkou. Původním základem bylo hovězí maso a majonézová omáčka. Poté se začalo dělat carpaccio z tuňáka a lososa, později vegetariánské ze zeleniny či ovoce (pomeranče, melouny, kedlubna, okurka…) a místo majonézy se používá olivový olej či sladká omáčka. Dnes je však možné vidět suroviny i marinované, nakládané či krátce povařené.

Carpaccio z hovězího masa

Carpaccio ze syrového hovězího masa. Autor: Jörg Husemann, zdroj: Pixabay
Carpaccio ze syrového hovězího masa. Autor: Jörg Husemann, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Carpaccio ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Carpaccio ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Carpaccio ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Carpaccio ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Carpaccio ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Carpaccio ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Carpaccio například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Carpaccio? resp. jaký je význam slova Carpaccio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carpaccio, odpověď na dotaz co je to Carpaccio?. Víte např. kdo to je Konduktér? Znáte a víte kdo je Josef Vojtek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Carpaccio v jiné sekci než jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.