Co je to?
Výraz, termín, definice slova Placebo. Co znamená odborný pojem Placebo z kategorie Psychologie?

Co je to Placebo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Placebo

Placebo je označení pro neúčinnou látku nebo postup. Využívá se především při testování účinnosti léků a léčebných postupů. Tzv. placebo efekt nastává, když se pacient domnívá, že dostává účinný lék a díky této sugesci skutečně vykazuje zlepšení zdravotního stavu.
Tohoto efektu často využívá alternativní medicína a homeopatie.
V klinických studiích se používá tzv. dvojitě zaslepená studie. Část pacientů dostává lék s účinnou látku, jiná část dostává placebo, které vypadá stejně. Ani lékař neví, zda podává pacientovi lék nebo placebo.


Co je to Placebo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Placebo. Co znamená odborný pojem Placebo z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Placebo doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Placebo se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: wiki, co je to Placebo?, formulace, terminus technicus, co znamená, terminologie, heslo, lexikon, termín, synonymum, Placebo, názvosloví, význam, definice, odborné názvosloví, přesný význam, vysvětlení, slovník


Pojem Placebo je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Placebo?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Placebo (z latinského placere – líbit se) je neúčinná látka, která je upravena do stejné formy jako lék (stejný vzhled, stejná chuť). Analogicky lze použít pojem placebo i pro další terapeutický postup (například terapeutický přístroj nebo forma psychoterapie), u kterého se nepředpokládá, že by byl terapeutický vliv vyšší než jen nespecifický psychoterapeutický vliv léčení. Pokud má placebo negativní účinky, nazývá se nocebo (latinsky „uškodím“).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat pojem Placebo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Placebo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Placebo na Youtube

Hledat termín Placebo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Placebo na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Placebo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Placebo například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Placebo? resp. jaká je definice slova Placebo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Placebo, odpověď na dotaz co je to Placebo?. Víte např. kdo to je Banksy? Znáte a víte kdo je Jan Neruda? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Placebo v jiné sekci než psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.