Co je to?
Odborný výraz, definice slova Placebo. Co znamená pojem Placebo z kategorie Psychologie?

Co je to Placebo? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Placebo?

Placebo je označení pro neúčinnou látku nebo postup. Využívá se především při testování účinnosti léků a léčebných postupů. Tzv. placebo efekt nastává, když se pacient domnívá, že dostává účinný lék a díky této sugesci skutečně vykazuje zlepšení zdravotního stavu.
Tohoto efektu často využívá alternativní medicína a homeopatie.
V klinických studiích se používá tzv. dvojitě zaslepená studie. Část pacientů dostává lék s účinnou látku, jiná část dostává placebo, které vypadá stejně. Ani lékař neví, zda podává pacientovi lék nebo placebo.


Co je to Placebo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Placebo. Co znamená pojem Placebo z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Placebo patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, termín, Psychologie, slovo, odborné názvosloví, lexikon, přesný význam, definice, pojem, co znamená, význam pojmu, slovník, terminus technicus, přesný výraz, Placebo, odborný výraz, význam, heslo


Pojem Placebo je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Placebo? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Placebo (z latinského placere – líbit se) je neúčinná látka, která je upravena do stejné formy jako lék (stejný vzhled, stejná chuť). Analogicky lze použít pojem placebo i pro další terapeutický postup (například terapeutický přístroj nebo forma psychoterapie), u kterého se nepředpokládá, že by byl terapeutický vliv vyšší než jen nespecifický psychoterapeutický vliv léčení. Pokud má placebo negativní účinky, nazývá se nocebo (latinsky „uškodím“).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Placebo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Placebo ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Placebo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Placebo ve Wikislovníku

Hledat slovo Placebo na Google.cz

Najít výraz Placebo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Placebo například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Placebo? resp. co přesně znamená slovo Placebo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Placebo, odpověď na dotaz co je to Placebo?. Víte např. kdo to je Stephen Hawking? Znáte a víte kdo je Zámečník? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.