Co je to?
Odborný výraz, definice slova Placebo. Co znamená pojem Placebo z kategorie Psychologie?

Co je to Placebo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Placebo?

Placebo je označení pro neúčinnou látku nebo postup. Využívá se především při testování účinnosti léků a léčebných postupů. Tzv. placebo efekt nastává, když se pacient domnívá, že dostává účinný lék a díky této sugesci skutečně vykazuje zlepšení zdravotního stavu.
Tohoto efektu často využívá alternativní medicína a homeopatie.
V klinických studiích se používá tzv. dvojitě zaslepená studie. Část pacientů dostává lék s účinnou látku, jiná část dostává placebo, které vypadá stejně. Ani lékař neví, zda podává pacientovi lék nebo placebo.


Co je to Placebo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Placebo. Co znamená pojem Placebo z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Placebo se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: co je to Placebo?, definice pojmu, názvosloví, wiki, odborné názvosloví, terminologie, definice, Psychologie, Placebo, formulace, popis, heslo, co to je, synonymum, slovo, význam, terminus technicus, lexikon


Pojem Placebo je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Placebo píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Placebo (z latinského placere – líbit se) je neúčinná látka, která je upravena do stejné formy jako lék (stejný vzhled, stejná chuť). Analogicky lze použít pojem placebo i pro další terapeutický postup (například terapeutický přístroj nebo forma psychoterapie), u kterého se nepředpokládá, že by byl terapeutický vliv vyšší než jen nespecifický psychoterapeutický vliv léčení. Pokud má placebo negativní účinky, nazývá se nocebo (latinsky „uškodím“).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Placebo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Placebo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Placebo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Placebo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Placebo ve Wikislovníku

Hledat výraz Placebo na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Placebo například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Placebo? resp. jaká je definice termínu Placebo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Placebo, odpověď na dotaz co je to Placebo?. Víte např. kdo to je Fyzická osoba? Znáte a víte kdo je Truhlář? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Placebo hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.