Co je to?
Definice výrazu, termínu Náprstek. Co znamená odborný pojem Náprstek z kategorie Nástroje?

Co je to Náprstek? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Náprstek

Náprstek je název předmětu používaného při ručním šití. Napomáhá protlačit jehlu tužší látkou, bezpečně chrání prst před píchnutím jehlou. Tato pomůcka je známá již z antických dob, tehdejší náprstky byly vyrobeny z bronzu, později i z kostí nebo rohoviny.
Náprstky se pak vyráběly i v dalších obdobích, materiálem byl také kov, dřevo, plast, kůže, sklo i porcelán. Náprstky mohou být i ze vzácných kovů, některé kousky jsou malované, ryté nebo zdobené jinými způsoby. Jsou také předmětem zájmu sběratelů a prodávají se i jako turistické suvenýry.


Co je to Náprstek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Náprstek. Co znamená odborný pojem Náprstek z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Náprstek? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Náprstek je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: význam, odborné názvosloví, definice pojmu, terminus technicus, co znamená, terminologie, vysvětlení, informace, co je to Náprstek?, formulace, synonymum, Nástroje, lexikon, přesný význam, Náprstek, pojem, co to je, přesný výraz


Pojem Náprstek je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Náprstek? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Náprstek je pomůcka využívaná při ručním šití, fungující jako ochrana před bodnutím jehlou do prstů. Slouží také pro snadnější a bezpečnější protlačení jehly látkou.
Nejstarší náprstky pocházejí z období starověkého Říma při vykopávkách v Pompejích, který byl vyroben z bronzu a datován do prvního století. Římský náprstek byl objeven i na území St Albans v Anglii a je vystaven v tamějším muzeu. Náprstky jsou v dnešní době nejčastěji vyráběny z kovu, kůže, plastu, dřeva, skla a nebo porcelánu. V dřívějších dobách se vyskytovaly náprstky také z kostí a rohoviny.
Moderní náprstky jsou vyráběny od počátku 19. století.

Pro více informací o heslu Náprstek zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín Náprstek na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Náprstek ve Wikimedia Commons

Najít heslo Náprstek ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Náprstek na Youtube

Hledat termín Náprstek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Náprstek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Náprstek například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Náprstek? resp. co to je Náprstek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Náprstek, odpověď na dotaz co je to Náprstek?. Víte např. kdo to je Blbeček? Znáte a víte kdo je Miroslav Sládek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.