Co je to?
Odborný výraz, definice slova Náprstek. Co znamená slovo Náprstek z kategorie Nástroje?

Co je Náprstek?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Náprstek

Náprstek je název předmětu používaného při ručním šití. Napomáhá protlačit jehlu tužší látkou, bezpečně chrání prst před píchnutím jehlou. Tato pomůcka je známá již z antických dob, tehdejší náprstky byly vyrobeny z bronzu, později i z kostí nebo rohoviny.
Náprstky se pak vyráběly i v dalších obdobích, materiálem byl také kov, dřevo, plast, kůže, sklo i porcelán. Náprstky mohou být i ze vzácných kovů, některé kousky jsou malované, ryté nebo zdobené jinými způsoby. Jsou také předmětem zájmu sběratelů a prodávají se i jako turistické suvenýry.


Co je to Náprstek? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Náprstek. Co znamená slovo Náprstek z kategorie Nástroje?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Náprstek patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: slovník, terminus technicus, význam, názvosloví, wiki, pojem, popis, co je to Náprstek?, co znamená, definice, synonymum, lexikon, heslo, terminologie, vysvětlení, formulace, nástroje, přesný výraz


Pojem Náprstek je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Náprstek? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Náprstek je pomůcka využívaná při ručním šití, fungující jako ochrana před bodnutím jehlou do prstů. Slouží také pro snadnější a bezpečnější protlačení jehly látkou.
Nejstarší náprstky pocházejí z období starověkého Říma při vykopávkách v Pompejích, který byl vyroben z bronzu a datován do prvního století. Římský náprstek byl objeven i na území St Albans v Anglii a je vystaven v tamějším muzeu. Náprstky jsou v dnešní době nejčastěji vyráběny z kovu, kůže, plastu, dřeva, skla a nebo porcelánu. V dřívějších dobách se vyskytovaly náprstky také z kostí a rohoviny.
Moderní náprstky jsou vyráběny od počátku 19. století.

Pro více informací o heslu Náprstek zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Náprstek na Youtube

Zkusit najít Náprstek na Google.cz

Najít heslo Náprstek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Náprstek ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Náprstek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Náprstek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Náprstek například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Náprstek? resp. co znamená slovo Náprstek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Náprstek, odpověď na dotaz co je to Náprstek?. Víte např. kdo to je Soudkyně Barbara? Znáte a víte kdo je Alexej Navalnyj? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nástroje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Žlutý šroubovák, náprstek, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.