Co je to?
Definice výrazu, termínu Náprstek. Co znamená odborný pojem Náprstek z kategorie Nástroje?

Co je to Náprstek? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Náprstek?

Náprstek je název předmětu používaného při ručním šití. Napomáhá protlačit jehlu tužší látkou, bezpečně chrání prst před píchnutím jehlou. Tato pomůcka je známá již z antických dob, tehdejší náprstky byly vyrobeny z bronzu, později i z kostí nebo rohoviny.
Náprstky se pak vyráběly i v dalších obdobích, materiálem byl také kov, dřevo, plast, kůže, sklo i porcelán. Náprstky mohou být i ze vzácných kovů, některé kousky jsou malované, ryté nebo zdobené jinými způsoby. Jsou také předmětem zájmu sběratelů a prodávají se i jako turistické suvenýry.


Co je to Náprstek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Náprstek. Co znamená odborný pojem Náprstek z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Náprstek? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Náprstek patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: vysvětlení, co je to Náprstek?, lexikon, definice, přesný význam, co to je, odborný výraz, co znamená, Náprstek, pojem, význam pojmu, Nástroje, popis, názvosloví, heslo, význam slova, synonymum, Nástroje


Pojem Náprstek je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Náprstek píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Náprstek je pomůcka využívaná při ručním šití, fungující jako ochrana před bodnutím jehlou do prstů. Slouží také pro snadnější a bezpečnější protlačení jehly látkou.
Nejstarší náprstky pocházejí z období starověkého Říma při vykopávkách v Pompejích, který byl vyroben z bronzu a datován do prvního století. Římský náprstek byl objeven i na území St Albans v Anglii a je vystaven v tamějším muzeu. Náprstky jsou v dnešní době nejčastěji vyráběny z kovu, kůže, plastu, dřeva, skla a nebo porcelánu. V dřívějších dobách se vyskytovaly náprstky také z kostí a rohoviny.
Moderní náprstky jsou vyráběny od počátku 19. století.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Náprstek ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Náprstek na Google.cz

Hledat výraz Náprstek ve Wikislovníku

Hledat slovo Náprstek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Náprstek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Náprstek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Náprstek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Náprstek? resp. jaký je význam pojmu Náprstek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Náprstek, odpověď na dotaz co je to Náprstek?. Víte např. kdo to je Škrt? Znáte a víte kdo je Miroslav Sládek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.