Co je to?
Definice výrazu, termínu Náprstek. Co znamená odborný pojem Náprstek z kategorie Nástroje?

Co je to Náprstek? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Náprstek

Náprstek je název předmětu používaného při ručním šití. Napomáhá protlačit jehlu tužší látkou, bezpečně chrání prst před píchnutím jehlou. Tato pomůcka je známá již z antických dob, tehdejší náprstky byly vyrobeny z bronzu, později i z kostí nebo rohoviny.
Náprstky se pak vyráběly i v dalších obdobích, materiálem byl také kov, dřevo, plast, kůže, sklo i porcelán. Náprstky mohou být i ze vzácných kovů, některé kousky jsou malované, ryté nebo zdobené jinými způsoby. Jsou také předmětem zájmu sběratelů a prodávají se i jako turistické suvenýry.


Co je to Náprstek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Náprstek. Co znamená odborný pojem Náprstek z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Náprstek můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Náprstek je v sekci Nástroje

Klíčová slova: názvosloví, Nástroje, definice, Náprstek, pojem, přesný význam, odborný výraz, lexikon, co to je, formulace, synonymum, terminologie, informace, význam slova, termín, vysvětlení, definice pojmu, význam


Pojem Náprstek je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Náprstek ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Náprstek ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Náprstek ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Náprstek ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Náprstek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Náprstek ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Náprstek například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Náprstek? resp. co označuje slovo Náprstek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Náprstek, odpověď na dotaz co je to Náprstek?. Víte např. kdo to je Kaley Cuoco? Znáte a víte kdo je Leoš Janáček? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.