Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pučtok. Co znamená pojem Pučtok z kategorie Nástroje?

Co je Pučtok?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pučtok

Pučtok je původem cizí slovo, které má v němčině podobu Putzstock, což je označení pro nástroj používaný k čištění střelných zbraní. Česky se mu říká také vytěrák. Pučtok pochází ze slova putzen, což znamená čistit, Stock je hůl nebo tyč. Pučtok se často využívá v hovorové mluvě, kdy výraz označuje člověka mdlého rozumu. Tato nadávka vznikla v armádním prostředí (rakousko-uherská armáda) a vyskytuje se nejčastěji ve spojení s hrubým označením někoho, kdo není nadán přílišnou inteligencí a nemá pro ostatní velký význam.


Co je to Pučtok? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pučtok. Co znamená pojem Pučtok z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pučtok s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Pučtok se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: odborné názvosloví, heslo, terminus technicus, wiki, vysvětlení, lexikon, nástroje, terminologie, přesný význam, formulace, popis, co to je, význam, názvosloví, význam pojmu, definice pojmu, odborný výraz, informace


Pojem Pučtok je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Pučtok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pučtok na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pučtok ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Pučtok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Pučtok ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Pučtok ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pučtok například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teďka už zajisté víte co znamená Pučtok? resp. co vlastně znamená slovo Pučtok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pučtok, odpověď na dotaz co je to Pučtok?. Víte např. kdo to je Radek Holub? Znáte a víte kdo je David Rockefeller? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Pučtok i jinde než v sekci než v nástroje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Vidlička, pučtok, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.