Co je to?
Definice výrazu Pučtok. Co znamená odborný pojem Pučtok z kategorie Nástroje?

Co to je Pučtok? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pučtok?

Pučtok je původem cizí slovo, které má v němčině podobu Putzstock, což je označení pro nástroj používaný k čištění střelných zbraní. Česky se mu říká také vytěrák. Pučtok pochází ze slova putzen, což znamená čistit, Stock je hůl nebo tyč. Pučtok se často využívá v hovorové mluvě, kdy výraz označuje člověka mdlého rozumu. Tato nadávka vznikla v armádním prostředí (rakousko-uherská armáda) a vyskytuje se nejčastěji ve spojení s hrubým označením někoho, kdo není nadán přílišnou inteligencí a nemá pro ostatní velký význam.


Co je to Pučtok? Význam slova, termín, Definice výrazu Pučtok. Co znamená odborný pojem Pučtok z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pučtok? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pučtok se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: význam pojmu, formulace, odborný výraz, informace, termín, wiki, co znamená, heslo, definice pojmu, přesný význam, synonymum, Pučtok, slovník, slovo, názvosloví, definice, terminologie, význam slova


Pojem Pučtok je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Pučtok ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Pučtok ve vyhledávači Yandex

Najít termín Pučtok ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pučtok na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pučtok ve Wikimedia Commons

Najít výraz Pučtok na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pučtok například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Pučtok? resp. jaký je přesný význam slova Pučtok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pučtok, odpověď na dotaz co je to Pučtok?. Víte např. kdo to je Zmocnitel? Znáte a víte kdo je Jiří Pospíšil? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.