Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pučtok. Co znamená odborný pojem Pučtok z kategorie Nástroje?

Co je Pučtok? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pučtok?

Pučtok je původem cizí slovo, které má v němčině podobu Putzstock, což je označení pro nástroj používaný k čištění střelných zbraní. Česky se mu říká také vytěrák. Pučtok pochází ze slova putzen, což znamená čistit, Stock je hůl nebo tyč. Pučtok se často využívá v hovorové mluvě, kdy výraz označuje člověka mdlého rozumu. Tato nadávka vznikla v armádním prostředí (rakousko-uherská armáda) a vyskytuje se nejčastěji ve spojení s hrubým označením někoho, kdo není nadán přílišnou inteligencí a nemá pro ostatní velký význam.


Co je to Pučtok? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pučtok. Co znamená odborný pojem Pučtok z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Pučtok můžete sdílet s jinými lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Pučtok je v kategorii nástroje

Klíčová slova: odborné názvosloví, co je to Pučtok?, slovník, terminus technicus, pojem, termín, odborný výraz, přesný výraz, vysvětlení, význam slova, definice pojmu, formulace, lexikon, přesný význam, slovo, co znamená, wiki, definice


Pojem Pučtok je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Pučtok

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pučtok ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Pučtok ve Wikislovníku

Hledat heslo Pučtok ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Pučtok ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Pučtok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Pučtok ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pučtok například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Pučtok? resp. jaký je přesný význam slova Pučtok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pučtok, odpověď na dotaz co je to Pučtok?. Víte např. kdo to je Mezomorf? Znáte a víte kdo je Larry Page? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nástroje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.