Co je to?
Výraz, termín, definice slova Daňový doklad. Co znamená odborný pojem Daňový doklad z kategorie Účetnictví?

Co je to Daňový doklad? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Daňový doklad?

Každý daňový doklad musí mít předem stanovené náležitosti, které jsou přímo určené ze zákona. Tento doklad musí vystavit každý plátce daně z přidané hodnoty. V některých případech lze využít zjednodušený daňový doklad, konkrétně v případě, kdy se platí hotovostí, kartou nebo šekem do hodnoty deseti tisíc korun.


Co je to Daňový doklad? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Daňový doklad. Co znamená odborný pojem Daňový doklad z kategorie Účetnictví?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Daňový doklad? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Daňový doklad se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, vysvětlení, význam, význam pojmu, formulace, heslo, wiki, Daňový doklad, co to je, definice pojmu, co znamená, co je to Daňový doklad?, význam slova, synonymum, termín, popis, přesný výraz


Pojem Daňový doklad je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Daňový doklad? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daňový doklad je faktura nebo účtenka (cizím slovem paragon), který musí mít náležitosti stanovené § 26-35 zákona o DPH. Daňový doklad musí vystavit každý plátce daně z přidané hodnoty.

Podle způsobu platby a výše zdanitelného plnění existují dva typy daňových dokladů:
♦ zjednodušený daňový doklad – používá se při platbě v hotovosti, pokud částka nepřesahuje částku 10 tisíc Kč.
♦ běžný daňový doklad – používá se ve všech ostatních případech.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít pojem Daňový doklad ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Daňový doklad ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Daňový doklad na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Daňový doklad ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Daňový doklad ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Daňový doklad ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňový doklad například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Daňový doklad? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Daňový doklad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňový doklad, odpověď na dotaz co je to Daňový doklad?. Víte např. kdo to je Boris Cvek? Znáte a víte kdo je Thálie? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.