Co je to?
Definice výrazu Daňový doklad. Co znamená odborný pojem Daňový doklad z kategorie Účetnictví?

Co je Daňový doklad? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Daňový doklad?

Každý daňový doklad musí mít předem stanovené náležitosti, které jsou přímo určené ze zákona. Tento doklad musí vystavit každý plátce daně z přidané hodnoty. V některých případech lze využít zjednodušený daňový doklad, konkrétně v případě, kdy se platí hotovostí, kartou nebo šekem do hodnoty deseti tisíc korun.


Co je to Daňový doklad? Význam slova, termín, Definice výrazu Daňový doklad. Co znamená odborný pojem Daňový doklad z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Daňový doklad je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: co je to Daňový doklad?, vysvětlení, Účetnictví, synonymum, význam slova, odborný výraz, lexikon, význam, terminologie, definice, termín, přesný význam, Daňový doklad, terminus technicus, Účetnictví, slovo, význam pojmu, informace


Pojem Daňový doklad je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Daňový doklad? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daňový doklad je faktura nebo účtenka (cizím slovem paragon), který musí mít náležitosti stanovené § 26-35 zákona o DPH. Daňový doklad musí vystavit každý plátce daně z přidané hodnoty.

Podle způsobu platby a výše zdanitelného plnění existují dva typy daňových dokladů:
♦ zjednodušený daňový doklad – používá se při platbě v hotovosti, pokud částka nepřesahuje částku 10 tisíc Kč.
♦ běžný daňový doklad – používá se ve všech ostatních případech.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít Daňový doklad ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Daňový doklad ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Daňový doklad ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Daňový doklad na Google.cz

Vyhledat termín Daňový doklad ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Daňový doklad ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňový doklad například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili co znamená Daňový doklad? resp. co přesně znamená slovo Daňový doklad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňový doklad, odpověď na dotaz co je to Daňový doklad?. Víte např. kdo to je Jakub Vágner? Znáte a víte kdo je Priapos? Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Účetnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.