Co je to?
Definice výrazu, termínu Goretex. Co znamená odborný pojem Goretex z kategorie Materiály?

Co je to Goretex? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Goretex?

Gore-Tex je název (registrovaná značka) vrstvené tkaniny s nepromokavou membránou, která je ale zároveň prodyšná. Jedná se tedy o tzv. funkční materiál využívaný při výrobě sportovních oděvů a obuvi. Existuje několik variant Gore-texu lišících se vlastnostmi i cenou, např. Gore-Tex Fabric, Gore-Tex XCR Fabric, Gore-Tex Paclite Fabric, Gore-Tex Soft Shell Fabric, Gore-Tex Performance Shell, Gore-Tex Paclite Shell, Gore-Tex Pro Shell, Gore-Tex Soft Shell a Gore-Tex Active Shell. Gore-tex je natolik známá značka, že se tímto slovem někdy označují i jiné typy membránových materiálů s podobnými vlastnostmi.


Co je to Goretex? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Goretex. Co znamená odborný pojem Goretex z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Goretex můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Goretex je v sekci Materiály

Klíčová slova: co je to Goretex?, wiki, slovo, Goretex, pojem, popis, názvosloví, co to je, formulace, terminologie, slovník, význam, odborné názvosloví, heslo, termín, definice pojmu, význam pojmu, synonymum


Pojem Goretex je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Goretex? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

GORE-TEX je registrovaná značka, nejvíce je známá ve vztahu k nepromokavým tkaninám. Licensorem je firma W. L. Gore and Associates z Newarku, Delaware, USA. Syn zakladatele firmy Robert (Bob) W. Gore Ph.D. objevil možnost výroby fluoropolymerové tkaniny v roce 1969.

Více informací o pojmu Goretex lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Goretex ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Goretex ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Goretex ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Goretex na Youtube

Zkusit najít heslo Goretex ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Goretex ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Goretex například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Goretex? resp. co se skrývá pod slovem Goretex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Goretex, odpověď na dotaz co je to Goretex?. Víte např. kdo to je Otčím? Znáte a víte kdo je Ivan Hlas? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.