Co je to?
Definice výrazu Goretex. Co znamená odborný pojem Goretex z kategorie Materiály?

Co je Goretex?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Goretex

Gore-Tex je název (registrovaná značka) vrstvené tkaniny s nepromokavou membránou, která je ale zároveň prodyšná. Jedná se tedy o tzv. funkční materiál využívaný při výrobě sportovních oděvů a obuvi. Existuje několik variant Gore-texu lišících se vlastnostmi i cenou, např. Gore-Tex Fabric, Gore-Tex XCR Fabric, Gore-Tex Paclite Fabric, Gore-Tex Soft Shell Fabric, Gore-Tex Performance Shell, Gore-Tex Paclite Shell, Gore-Tex Pro Shell, Gore-Tex Soft Shell a Gore-Tex Active Shell. Gore-tex je natolik známá značka, že se tímto slovem někdy označují i jiné typy membránových materiálů s podobnými vlastnostmi.


Co je to Goretex? Význam slova, termín, Definice výrazu Goretex. Co znamená odborný pojem Goretex z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Goretex můžete samozřejmě sdílet s ostatními na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Goretex je v sekci materiály

Klíčová slova: co to je, definice, formulace, lexikon, termín, význam pojmu, slovo, odborný výraz, terminus technicus, pojem, popis, slovník, co je to Goretex?, Goretex, wiki, přesný význam, význam slova, materiály


Pojem Goretex je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Goretex? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

GORE-TEX je registrovaná značka, nejvíce je známá ve vztahu k nepromokavým tkaninám. Licensorem je firma W. L. Gore and Associates z Newarku, Delaware, USA. Syn zakladatele firmy Robert (Bob) W. Gore Ph.D. objevil možnost výroby fluoropolymerové tkaniny v roce 1969.

Další možné informační zdroje

Hledat frázi Goretex ve Wikizdrojích

Hledat termín Goretex ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Goretex na Google.cz

Zkusit najít slovo Goretex ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Goretex na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Goretex ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Goretex například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teďka již bezesporu víte co je to Goretex? resp. jaký je význam pojmu Goretex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Goretex, odpověď na dotaz co je to Goretex?. Víte např. kdo to je Diabetolog? Znáte a víte kdo je Jaroslav Kubera? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je materiály. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, vlněný svetr, goretex, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.