Co je to?
Výraz, termín, definice slova Goretex. Co znamená odborný pojem Goretex z kategorie Materiály?

Co je to Goretex? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Goretex

Gore-Tex je název (registrovaná značka) vrstvené tkaniny s nepromokavou membránou, která je ale zároveň prodyšná. Jedná se tedy o tzv. funkční materiál využívaný při výrobě sportovních oděvů a obuvi. Existuje několik variant Gore-texu lišících se vlastnostmi i cenou, např. Gore-Tex Fabric, Gore-Tex XCR Fabric, Gore-Tex Paclite Fabric, Gore-Tex Soft Shell Fabric, Gore-Tex Performance Shell, Gore-Tex Paclite Shell, Gore-Tex Pro Shell, Gore-Tex Soft Shell a Gore-Tex Active Shell. Gore-tex je natolik známá značka, že se tímto slovem někdy označují i jiné typy membránových materiálů s podobnými vlastnostmi.


Co je to Goretex? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Goretex. Co znamená odborný pojem Goretex z kategorie Materiály?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Goretex se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: slovník, lexikon, vysvětlení, definice pojmu, přesný význam, význam pojmu, termín, heslo, co to je, co znamená, definice, terminologie, wiki, materiály, význam slova, terminus technicus, slovo, co je to Goretex?


Pojem Goretex je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Goretex dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

GORE-TEX je registrovaná značka, nejvíce je známá ve vztahu k nepromokavým tkaninám. Licensorem je firma W. L. Gore and Associates z Newarku, Delaware, USA. Syn zakladatele firmy Robert (Bob) W. Gore Ph.D. objevil možnost výroby fluoropolymerové tkaniny v roce 1969.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Goretex na Youtube

Zkusit najít výraz Goretex ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Goretex ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Goretex ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Goretex ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Goretex ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Goretex například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste zjistili jaká je definice slova Goretex? resp. jaká je definice slova Goretex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Goretex, odpověď na dotaz co je to Goretex?. Víte např. kdo to je Josef Velenovský? Znáte a víte kdo je Richard Brabec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než materiály). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.