Co je to?
Definice výrazu Goretex. Co znamená odborný pojem Goretex z kategorie Materiály?

Co je Goretex? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Goretex?

Gore-Tex je název (registrovaná značka) vrstvené tkaniny s nepromokavou membránou, která je ale zároveň prodyšná. Jedná se tedy o tzv. funkční materiál využívaný při výrobě sportovních oděvů a obuvi. Existuje několik variant Gore-texu lišících se vlastnostmi i cenou, např. Gore-Tex Fabric, Gore-Tex XCR Fabric, Gore-Tex Paclite Fabric, Gore-Tex Soft Shell Fabric, Gore-Tex Performance Shell, Gore-Tex Paclite Shell, Gore-Tex Pro Shell, Gore-Tex Soft Shell a Gore-Tex Active Shell. Gore-tex je natolik známá značka, že se tímto slovem někdy označují i jiné typy membránových materiálů s podobnými vlastnostmi.


Co je to Goretex? Význam slova, termín, Definice výrazu Goretex. Co znamená odborný pojem Goretex z kategorie Materiály?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Goretex? se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Goretex je v sekci materiály

Klíčová slova: slovník, popis, formulace, Goretex, slovo, pojem, názvosloví, přesný výraz, terminologie, odborný výraz, wiki, terminus technicus, význam pojmu, materiály, význam slova, termín, co to je, informace


Pojem Goretex je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Goretex? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

GORE-TEX je registrovaná značka, nejvíce je známá ve vztahu k nepromokavým tkaninám. Licensorem je firma W. L. Gore and Associates z Newarku, Delaware, USA. Syn zakladatele firmy Robert (Bob) W. Gore Ph.D. objevil možnost výroby fluoropolymerové tkaniny v roce 1969.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Goretex ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Goretex ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Goretex na Youtube

Hledat slovo Goretex ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Goretex ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Goretex ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Goretex například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co znamená slovo Goretex? resp. co znamená výraz Goretex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Goretex, odpověď na dotaz co je to Goretex?. Víte např. kdo to je Ožrala? Znáte a víte kdo je Eva Horká? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v materiály. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.