Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vzduch. Co znamená odborný pojem Vzduch z kategorie Příroda?

Co je Vzduch?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Vzduch

Vzduch je pojmenování směsi plynů, které tvoří atmosféru Země. Obklopuje Zemi přibližně do výše 100 km. Vzduch je základní podmínkou procesů probíhajících v přírodě i v organizmech. Bez vzduchu by živé organizmy nemohly existovat. Ve vzduchu probíhá koloběh vody a udržuje se teplota, ve které je možný život.
Vzduch se využívá i v průmyslu, například v motorech, při výrobě energie nebo při vytápění. Hlavní složkou vzduchu jsou plyny – především dusík, kyslík, argon, helium, oxid uhličitý, neon, vodík, metan, krypton, xenon a další.


Co je to Vzduch? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vzduch. Co znamená odborný pojem Vzduch z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Vzduch? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Vzduch je v kategorii příroda

Klíčová slova: lexikon, příroda, odborné názvosloví, vysvětlení, co je to Vzduch?, co to je, co znamená, synonymum, wiki, termín, popis, slovník, pojem, odborný výraz, přesný význam, přesný výraz, heslo, význam slova


Pojem Vzduch je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Vzduch dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vzduch je směs plynů tvořící plynný obal Země – atmosféru – sahající až do výše asi 100 km. Ovlivňuje chemické reakce jak v neživé přírodě, tak i v živých organismech (většina živých organismů by bez kyslíku z ovzduší nemohla vůbec existovat). Má i své významné fyzikálně chemické vlastnosti, jedná se zejména o koloběh vody v ovzduší. Kromě toho tepelná kapacita vzduchu udržuje na Zemi teplotu přijatelnou pro život. Je také důležitou průmyslovou surovinou. Mimo jiné vzduch (resp. kyslík v něm obsažený) také slouží k oxidaci paliva v běžných spalovacích motorech, k oxidaci paliva při výrobě elektrické energie v tepelných elektrárnách, dále při vytápění či ohřevu vody atd. Vzduch tedy slouží coby druhá (prakticky neviditelná) složka každého běžného fosilního paliva.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Vzduch na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vzduch ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vzduch ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Vzduch na Youtube

Zkusit najít termín Vzduch ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Vzduch ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vzduch například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Vzduch? resp. jaký je význam slova Vzduch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vzduch, odpověď na dotaz co je to Vzduch?. Víte např. kdo to je Gabriela Wilhelmová? Znáte a víte kdo je Strašpytel? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než příroda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Les s rybníčkem, vzduch, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.