Co je to?
Definice odborného termínu, slova Svrab. Co znamená pojem Svrab z kategorie Nemoce?

Co je to Svrab? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Svrab?

Sarkoptóza, nebo též svrab je infekční onemocnění, které způsobuje zákožka svrabová. Onemocnění postihuje zvířata, ale i člověka.
Nemoc se projevuje nepříjemným svěděním a změnami na kůži v podobě oděrek, pupínků a skvrn. Nemoc nemá přímou souvislost pouze se špatnou osobní hygienou, nicméně špatná hygiena může průběh onemocnění zhoršit. Zákožka v infikované pokožce vyvrtává kanálky. Samice ve slepých koncích chodbiček kladou vajíčka, z nichž se rodí nové zákožky.


Co je to Svrab? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Svrab. Co znamená pojem Svrab z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Svrab můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Svrab je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, Nemoce, popis, pojem, význam, Svrab, definice, definice pojmu, přesný význam, informace, terminologie, wiki, termín, co znamená, vysvětlení, názvosloví, význam pojmu, lexikon


Pojem Svrab je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Svrab? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Svrab (latinsky scabies, z latinského scabere = drbat se), též sarkoptóza, u zvířat lidově též prašivina je infekční nemoc způsobená zákožkou svrabovou (latinsky Sarcoptes hominis) postihující člověka i zvířata.

Další informační zdroje o slovu Svrab

Vyhledat termín Svrab ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Svrab ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Svrab ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Svrab na Youtube

Hledat slovo Svrab ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svrab ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Svrab například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Svrab? resp. co je to Svrab? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svrab, odpověď na dotaz co je to Svrab?. Víte např. kdo to je Maloměšťák? Znáte a víte kdo je Homosexuál? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.