Co je to?
Definice odborného termínu, slova Svrab. Co znamená pojem Svrab z kategorie Nemoce?

Co je to Svrab? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Svrab?

Sarkoptóza, nebo též svrab je infekční onemocnění, které způsobuje zákožka svrabová. Onemocnění postihuje zvířata, ale i člověka.
Nemoc se projevuje nepříjemným svěděním a změnami na kůži v podobě oděrek, pupínků a skvrn. Nemoc nemá přímou souvislost pouze se špatnou osobní hygienou, nicméně špatná hygiena může průběh onemocnění zhoršit. Zákožka v infikované pokožce vyvrtává kanálky. Samice ve slepých koncích chodbiček kladou vajíčka, z nichž se rodí nové zákožky.


Co je to Svrab? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Svrab. Co znamená pojem Svrab z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Svrab patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, názvosloví, přesný výraz, informace, odborné názvosloví, terminologie, Svrab, heslo, definice pojmu, terminus technicus, co znamená, formulace, termín, synonymum, co to je, význam pojmu, wiki, slovník


Pojem Svrab je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Svrab? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Svrab (latinsky scabies, z latinského scabere = drbat se), též sarkoptóza, u zvířat lidově též prašivina je infekční nemoc způsobená zákožkou svrabovou (latinsky Sarcoptes hominis) postihující člověka i zvířata.

Zkuste zjistit více informací o slovu Svrab v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Svrab ve vyhledávači Qwant

Najít termín Svrab ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svrab ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Svrab ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Svrab ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Svrab ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Svrab například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Svrab? resp. jaký je význam slova Svrab? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svrab, odpověď na dotaz co je to Svrab?. Víte např. kdo to je Naomi Watts? Znáte a víte kdo je Polyglot? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.