Co je to?
Odborný výraz, definice slova Svrab. Co znamená pojem Svrab z kategorie Nemoce?

Co je to Svrab? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Svrab?

Sarkoptóza, nebo též svrab je infekční onemocnění, které způsobuje zákožka svrabová. Onemocnění postihuje zvířata, ale i člověka.
Nemoc se projevuje nepříjemným svěděním a změnami na kůži v podobě oděrek, pupínků a skvrn. Nemoc nemá přímou souvislost pouze se špatnou osobní hygienou, nicméně špatná hygiena může průběh onemocnění zhoršit. Zákožka v infikované pokožce vyvrtává kanálky. Samice ve slepých koncích chodbiček kladou vajíčka, z nichž se rodí nové zákožky.


Co je to Svrab? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Svrab. Co znamená pojem Svrab z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Svrab můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Svrab je v sekci nemoce

Klíčová slova: slovník, co je to Svrab?, nemoce, slovo, odborné názvosloví, význam, význam pojmu, heslo, termín, co to je, vysvětlení, lexikon, co znamená, informace, nemoce, Svrab, přesný výraz, terminus technicus


Pojem Svrab je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Svrab? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Svrab (latinsky scabies, z latinského scabere = drbat se), též sarkoptóza, u zvířat lidově též prašivina je infekční nemoc způsobená zákožkou svrabovou (latinsky Sarcoptes hominis) postihující člověka i zvířata.

Další zdroje informací o slovu Svrab

Vyhledat termín Svrab ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Svrab ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Svrab ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svrab ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Svrab na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svrab ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Svrab například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Svrab? resp. co se skrývá pod slovem Svrab? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svrab, odpověď na dotaz co je to Svrab?. Víte např. kdo to je Kustod? Znáte a víte kdo je Eunuch? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.