Co je to?
Definice odborného termínu, slova Svrab. Co znamená pojem Svrab z kategorie Nemoce?

Co je to Svrab? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Svrab?

Sarkoptóza, nebo též svrab je infekční onemocnění, které způsobuje zákožka svrabová. Onemocnění postihuje zvířata, ale i člověka.
Nemoc se projevuje nepříjemným svěděním a změnami na kůži v podobě oděrek, pupínků a skvrn. Nemoc nemá přímou souvislost pouze se špatnou osobní hygienou, nicméně špatná hygiena může průběh onemocnění zhoršit. Zákožka v infikované pokožce vyvrtává kanálky. Samice ve slepých koncích chodbiček kladou vajíčka, z nichž se rodí nové zákožky.


Co je to Svrab? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Svrab. Co znamená pojem Svrab z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Svrab sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Svrab patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, co znamená, vysvětlení, význam pojmu, popis, Svrab, Nemoce, definice pojmu, co to je, terminologie, lexikon, wiki, terminus technicus, Nemoce, odborný výraz, význam slova, definice, termín


Pojem Svrab je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Svrab?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svrab (latinsky scabies, z latinského scabere = drbat se), též sarkoptóza, u zvířat lidově též prašivina je infekční nemoc způsobená zákožkou svrabovou (latinsky Sarcoptes hominis) postihující člověka i zvířata.

Další zdroje informací o slovu Svrab

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svrab ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Svrab na Youtube

Vyhledat heslo Svrab ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Svrab ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Svrab ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Svrab ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Svrab například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Svrab? resp. jaká je definice termínu Svrab? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svrab, odpověď na dotaz co je to Svrab?. Víte např. kdo to je Tunelář? Znáte a víte kdo je Starosta? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.