Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tortilla. Co znamená odborný pojem Tortilla z kategorie Jídlo?

Co je to Tortilla? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tortilla?

Tortilla je chléb v podobě tenké placky, který pochází ze Španělska nebo z Arábie. Se španělskými dobyvateli se pak dostala do Ameriky. Původní španělská tortilla byla silná placka z bramborového těsta, v Mexiku se připravuje skoro výhradně z kukuřičné mouky. Placka se pak zavine a používá se jako příloha. Pokud se naplní, stává se tortilla hlavním jídlem.
Již předpřipravenou tortillu lze zakoupit jako polotovar a doma dokončit. Náplně jsou různé – šunka, zelenina, kuřecí maso, různé druhy koření nebo omáček. Příprava, suroviny i náplně se v různých zemích mohou výrazně odlišovat.


Co je to Tortilla? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tortilla. Co znamená odborný pojem Tortilla z kategorie Jídlo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Tortilla je v kategorii jídlo

Klíčová slova: informace, odborné názvosloví, Tortilla, pojem, význam, význam slova, terminus technicus, definice pojmu, názvosloví, lexikon, slovo, definice, wiki, vysvětlení, jídlo, popis, přesný význam, přesný výraz


Pojem Tortilla je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tortilla? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tortilla (španělská výslovnost tortija, původním významem dortík) je druh tenkého chleba ve formě placky, původem ze španělské, resp. arabské kuchyně jako placka z cizrny, která byla jako název přes španělské dobyvatele přenesena do Nového světa. Může být nejčastěji z pšeničné nebo kukuřičné mouky. Ve Španělsku se ale pod pojmem tortilla zpravidla rozumí španělská omeleta ze silného bramborového těsta.

Mexická tortilla

Mexická tortilla na talíři. Autor: hayme100, zdroj: Pixabay
Mexická tortilla na talíři. Autor: hayme100, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Tortilla doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Tortilla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Tortilla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Tortilla na Google.cz

Hledat videa s názvem Tortilla na Youtube

Zkusit najít heslo Tortilla ve Wikizdrojích

Hledat heslo Tortilla ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tortilla například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Tortilla? resp. jaká je definice slova Tortilla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tortilla, odpověď na dotaz co je to Tortilla?. Víte např. kdo to je Michal Kwiatkowski? Znáte a víte kdo je Aktivizační pracovník? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.