Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tortilla. Co znamená pojem Tortilla z kategorie Jídlo?

Co je Tortilla?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tortilla

Tortilla je chléb v podobě tenké placky, který pochází ze Španělska nebo z Arábie. Se španělskými dobyvateli se pak dostala do Ameriky. Původní španělská tortilla byla silná placka z bramborového těsta, v Mexiku se připravuje skoro výhradně z kukuřičné mouky. Placka se pak zavine a používá se jako příloha. Pokud se naplní, stává se tortilla hlavním jídlem.
Již předpřipravenou tortillu lze zakoupit jako polotovar a doma dokončit. Náplně jsou různé – šunka, zelenina, kuřecí maso, různé druhy koření nebo omáček. Příprava, suroviny i náplně se v různých zemích mohou výrazně odlišovat.


Co je to Tortilla? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tortilla. Co znamená pojem Tortilla z kategorie Jídlo?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Tortilla se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: Tortilla, slovník, odborný výraz, co je to Tortilla?, lexikon, význam slova, význam pojmu, odborné názvosloví, terminologie, informace, termín, terminus technicus, přesný výraz, wiki, jídlo, co to je, jídlo, definice pojmu


Pojem Tortilla je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Tortilla dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tortilla (španělská výslovnost tortija, původním významem dortík) je druh tenkého chleba ve formě placky, původem ze španělské, resp. arabské kuchyně jako placka z cizrny, která byla jako název přes španělské dobyvatele přenesena do Nového světa. Může být nejčastěji z pšeničné nebo kukuřičné mouky. Ve Španělsku se ale pod pojmem tortilla zpravidla rozumí španělská omeleta ze silného bramborového těsta.

Mexická tortilla

Mexická tortilla na talíři. Autor: hayme100, zdroj: Pixabay
Mexická tortilla na talíři. Autor: hayme100, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Tortilla hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tortilla ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Tortilla ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Tortilla ve Wikizdrojích

Hledat výraz Tortilla ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Tortilla ve Wikislovníku

Zkusit najít Tortilla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tortilla například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Tortilla? resp. co se skrývá pod slovem Tortilla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tortilla, odpověď na dotaz co je to Tortilla?. Víte např. kdo to je Kateřina Žbirková? Znáte a víte kdo je Samuel Leroy Jackson? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Tortilla i v jiné části webu než je kategorie jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, brambora, tortilla, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.