Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tortilla. Co znamená odborný pojem Tortilla z kategorie Jídlo?

Co je Tortilla? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Tortilla?

Tortilla je chléb v podobě tenké placky, který pochází ze Španělska nebo z Arábie. Se španělskými dobyvateli se pak dostala do Ameriky. Původní španělská tortilla byla silná placka z bramborového těsta, v Mexiku se připravuje skoro výhradně z kukuřičné mouky. Placka se pak zavine a používá se jako příloha. Pokud se naplní, stává se tortilla hlavním jídlem.
Již předpřipravenou tortillu lze zakoupit jako polotovar a doma dokončit. Náplně jsou různé – šunka, zelenina, kuřecí maso, různé druhy koření nebo omáček. Příprava, suroviny i náplně se v různých zemích mohou výrazně odlišovat.


Co je to Tortilla? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tortilla. Co znamená odborný pojem Tortilla z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici pojmu Tortilla sdílejte s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Tortilla je v kategorii jídlo

Klíčová slova: popis, synonymum, odborné názvosloví, vysvětlení, význam slova, přesný význam, Tortilla, co je to Tortilla?, terminus technicus, odborný výraz, slovo, definice pojmu, lexikon, jídlo, informace, význam, co znamená, význam pojmu


Pojem Tortilla je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Tortilla dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tortilla (španělská výslovnost tortija, původním významem dortík) je druh tenkého chleba ve formě placky, původem ze španělské, resp. arabské kuchyně jako placka z cizrny, která byla jako název přes španělské dobyvatele přenesena do Nového světa. Může být nejčastěji z pšeničné nebo kukuřičné mouky. Ve Španělsku se ale pod pojmem tortilla zpravidla rozumí španělská omeleta ze silného bramborového těsta.

Mexická tortilla

Mexická tortilla na talíři. Autor: hayme100, zdroj: Pixabay
Mexická tortilla na talíři. Autor: hayme100, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Hledat výraz Tortilla na Google.cz

Hledat videa s názvem Tortilla na Youtube

Zkusit najít pojem Tortilla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Tortilla ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tortilla ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tortilla ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tortilla například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Tortilla? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tortilla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tortilla, odpověď na dotaz co je to Tortilla?. Víte např. kdo to je Alyssa Milano? Znáte a víte kdo je Susan Sarandon? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.