Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tortilla. Co znamená pojem Tortilla z kategorie Jídlo?

Co je to Tortilla? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Tortilla?

Tortilla je chléb v podobě tenké placky, který pochází ze Španělska nebo z Arábie. Se španělskými dobyvateli se pak dostala do Ameriky. Původní španělská tortilla byla silná placka z bramborového těsta, v Mexiku se připravuje skoro výhradně z kukuřičné mouky. Placka se pak zavine a používá se jako příloha. Pokud se naplní, stává se tortilla hlavním jídlem.
Již předpřipravenou tortillu lze zakoupit jako polotovar a doma dokončit. Náplně jsou různé – šunka, zelenina, kuřecí maso, různé druhy koření nebo omáček. Příprava, suroviny i náplně se v různých zemích mohou výrazně odlišovat.


Co je to Tortilla? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tortilla. Co znamená pojem Tortilla z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tortilla patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, co je to Tortilla?, slovo, lexikon, význam pojmu, heslo, Jídlo, odborné názvosloví, co znamená, přesný výraz, význam, Tortilla, význam slova, termín, pojem, popis, definice


Pojem Tortilla je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tortilla? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Tortilla (španělská výslovnost tortija, původním významem dortík) je druh tenkého chleba ve formě placky, původem ze španělské, resp. arabské kuchyně jako placka z cizrny, která byla jako název přes španělské dobyvatele přenesena do Nového světa. Může být nejčastěji z pšeničné nebo kukuřičné mouky. Ve Španělsku se ale pod pojmem tortilla zpravidla rozumí španělská omeleta ze silného bramborového těsta.

Mexická tortilla

Mexická tortilla na talíři. Autor: hayme100, zdroj: Pixabay
Mexická tortilla na talíři. Autor: hayme100, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Hledat pojem Tortilla ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Tortilla na Youtube

Vyhledat výraz Tortilla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tortilla ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Tortilla ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Tortilla ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tortilla například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Tortilla? resp. co znamená slovo Tortilla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tortilla, odpověď na dotaz co je to Tortilla?. Víte např. kdo to je Žurnalista? Znáte a víte kdo je Svatá Trojice? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.