Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tortilla. Co znamená pojem Tortilla z kategorie Jídlo?

Co je to Tortilla? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Tortilla

Tortilla je chléb v podobě tenké placky, který pochází ze Španělska nebo z Arábie. Se španělskými dobyvateli se pak dostala do Ameriky. Původní španělská tortilla byla silná placka z bramborového těsta, v Mexiku se připravuje skoro výhradně z kukuřičné mouky. Placka se pak zavine a používá se jako příloha. Pokud se naplní, stává se tortilla hlavním jídlem.
Již předpřipravenou tortillu lze zakoupit jako polotovar a doma dokončit. Náplně jsou různé – šunka, zelenina, kuřecí maso, různé druhy koření nebo omáček. Příprava, suroviny i náplně se v různých zemích mohou výrazně odlišovat.


Co je to Tortilla? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tortilla. Co znamená pojem Tortilla z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Tortilla? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tortilla patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: termín, definice, terminologie, pojem, slovník, odborné názvosloví, formulace, přesný výraz, informace, význam, co to je, přesný význam, slovo, definice pojmu, co je to Tortilla?, význam pojmu, lexikon, co znamená


Pojem Tortilla je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tortilla? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tortilla (španělská výslovnost tortija, původním významem dortík) je druh tenkého chleba ve formě placky, původem ze španělské, resp. arabské kuchyně jako placka z cizrny, která byla jako název přes španělské dobyvatele přenesena do Nového světa. Může být nejčastěji z pšeničné nebo kukuřičné mouky. Ve Španělsku se ale pod pojmem tortilla zpravidla rozumí španělská omeleta ze silného bramborového těsta.

Mexická tortilla

Mexická tortilla na talíři. Autor: hayme100, zdroj: Pixabay
Mexická tortilla na talíři. Autor: hayme100, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Najít pojem Tortilla ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Tortilla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Tortilla ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Tortilla ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Tortilla ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tortilla ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tortilla například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Tortilla? resp. jaký je význam pojmu Tortilla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tortilla, odpověď na dotaz co je to Tortilla?. Víte např. kdo to je Bigamista? Znáte a víte kdo je Ludwig van Beethoven? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.