Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šikana. Co znamená pojem Šikana z kategorie Právo?

Co je to Šikana? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Šikana?

Fyzické nebo psychické týrání určité osoby dalším člověkem či lidmi v kolektivu. Vzniká ve školách, v armádě, vězení i v rodinách. Šikana se objevuje bez rozdílu věkových a sociálních skupin. Její průběh a metody jsou různé, ten, kdo ji provádí má obvykle nad svojí obětí buď početní, fyzickou nebo psychickou převahu. Šikana je zneužitím moci jedince nad jinými jedinci.


Co je to Šikana? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Šikana. Co znamená pojem Šikana z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Šikana se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Šikana se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: slovník, informace, názvosloví, Právo, co znamená, termín, terminus technicus, význam slova, definice, lexikon, co to je, co je to Šikana?, pojem, heslo, Šikana, formulace, slovo, definice pojmu


Pojem Šikana je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šikana? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šikana (z francouzského chicane) označuje fyzické i psychické omezování či týrání (často, potažmo nejčastěji aktuálně slabšího) jedince v kolektivu, respektive ve společnosti. Dochází k ní bohužel ve všech skupinách věkových i sociálních, a dokonce napříč mezi nimi (tj. šikana mezi různě starými lidmi z různých společenských vrstev). Setkat se s ní můžeme v jakémkoliv typu škol a školských zařízeních, v armádě, ve sportovním klubu, ve vězení (šikana spoluvězně anebo snaha šikanovat personál ve vězení), ale i v rodině (zaměřena většinou na neoblíbené, respektive méně oblíbené dítě, ale i dospělého (domácí násili, a to na mužích i ženách)), v zaměstnání (podle toho, zda je původcem kolega či nadřízený, se jedná o mobbing, nebo bossing) či nejobecněji ve společnosti (např. šikana hosta v restauraci, ve společenství vlastníků jednotek atp.).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Šikana na Youtube

Zkusit najít výraz Šikana ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Šikana ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Šikana ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šikana ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Šikana ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Šikana například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Šikana? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Šikana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šikana, odpověď na dotaz co je to Šikana?. Víte např. kdo to je Specialista logistiky? Znáte a víte kdo je Karel Roden? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.