Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šikana. Co znamená pojem Šikana z kategorie Právo?

Co je to Šikana? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Šikana

Fyzické nebo psychické týrání určité osoby dalším člověkem či lidmi v kolektivu. Vzniká ve školách, v armádě, vězení i v rodinách. Šikana se objevuje bez rozdílu věkových a sociálních skupin. Její průběh a metody jsou různé, ten, kdo ji provádí má obvykle nad svojí obětí buď početní, fyzickou nebo psychickou převahu. Šikana je zneužitím moci jedince nad jinými jedinci.


Co je to Šikana? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Šikana. Co znamená pojem Šikana z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Šikana je v sekci Právo

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, informace, význam slova, Šikana, slovo, definice pojmu, co znamená, lexikon, vysvětlení, co je to Šikana?, terminus technicus, co to je, wiki, terminologie, přesný význam, Právo, význam pojmu


Pojem Šikana je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šikana? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Šikana (z francouzského chicane) označuje fyzické i psychické omezování či týrání (často, potažmo nejčastěji aktuálně slabšího) jedince v kolektivu, respektive ve společnosti. Dochází k ní bohužel ve všech skupinách věkových i sociálních, a dokonce napříč mezi nimi (tj. šikana mezi různě starými lidmi z různých společenských vrstev). Setkat se s ní můžeme v jakémkoliv typu škol a školských zařízeních, v armádě, ve sportovním klubu, ve vězení (šikana spoluvězně anebo snaha šikanovat personál ve vězení), ale i v rodině (zaměřena většinou na neoblíbené, respektive méně oblíbené dítě, ale i dospělého (domácí násili, a to na mužích i ženách)), v zaměstnání (podle toho, zda je původcem kolega či nadřízený, se jedná o mobbing, nebo bossing) či nejobecněji ve společnosti (např. šikana hosta v restauraci, ve společenství vlastníků jednotek atp.).

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Šikana ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Šikana na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šikana ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Šikana ve Wikislovníku

Vyhledat termín Šikana ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Šikana ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Šikana například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Šikana? resp. jaký je přesný význam slova Šikana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šikana, odpověď na dotaz co je to Šikana?. Víte např. kdo to je Miroslav Sládek? Znáte a víte kdo je Zaměstnanec? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Šikana v jiné sekci než Právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.