Co je to?
Definice výrazu Šikana. Co znamená odborný pojem Šikana z kategorie Právo?

Co je Šikana?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Šikana

Fyzické nebo psychické týrání určité osoby dalším člověkem či lidmi v kolektivu. Vzniká ve školách, v armádě, vězení i v rodinách. Šikana se objevuje bez rozdílu věkových a sociálních skupin. Její průběh a metody jsou různé, ten, kdo ji provádí má obvykle nad svojí obětí buď početní, fyzickou nebo psychickou převahu. Šikana je zneužitím moci jedince nad jinými jedinci.


Co je to Šikana? Význam slova, termín, Definice výrazu Šikana. Co znamená odborný pojem Šikana z kategorie Právo?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Šikana je v sekci právo

Klíčová slova: co znamená, názvosloví, význam, terminologie, wiki, terminus technicus, heslo, přesný výraz, lexikon, definice pojmu, informace, odborné názvosloví, význam pojmu, slovník, co to je, význam slova, vysvětlení, právo


Pojem Šikana je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šikana? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šikana (z francouzského chicane) označuje fyzické i psychické omezování či týrání (často, potažmo nejčastěji aktuálně slabšího) jedince v kolektivu, respektive ve společnosti. Dochází k ní bohužel ve všech skupinách věkových i sociálních, a dokonce napříč mezi nimi (tj. šikana mezi různě starými lidmi z různých společenských vrstev). Setkat se s ní můžeme v jakémkoliv typu škol a školských zařízeních, v armádě, ve sportovním klubu, ve vězení (šikana spoluvězně anebo snaha šikanovat personál ve vězení), ale i v rodině (zaměřena většinou na neoblíbené, respektive méně oblíbené dítě, ale i dospělého (domácí násili, a to na mužích i ženách)), v zaměstnání (podle toho, zda je původcem kolega či nadřízený, se jedná o mobbing, nebo bossing) či nejobecněji ve společnosti (např. šikana hosta v restauraci, ve společenství vlastníků jednotek atp.).

Další informační zdroje o slovu Šikana

Hledat videa s názvem Šikana na Youtube

Najít heslo Šikana ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Šikana na Google obrázcích

Hledat frázi Šikana ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Šikana ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Šikana ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Šikana například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku co je to Šikana? resp. co se skrývá pod slovem Šikana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šikana, odpověď na dotaz co je to Šikana?. Víte např. kdo to je Podlejzák? Znáte a víte kdo je Yankee? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Šikana hledat i v jiných kategoriích (než právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.