Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šikana. Co znamená pojem Šikana z kategorie Právo?

Co je to Šikana? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Šikana?

Fyzické nebo psychické týrání určité osoby dalším člověkem či lidmi v kolektivu. Vzniká ve školách, v armádě, vězení i v rodinách. Šikana se objevuje bez rozdílu věkových a sociálních skupin. Její průběh a metody jsou různé, ten, kdo ji provádí má obvykle nad svojí obětí buď početní, fyzickou nebo psychickou převahu. Šikana je zneužitím moci jedince nad jinými jedinci.


Co je to Šikana? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Šikana. Co znamená pojem Šikana z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Šikana? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Šikana se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: slovo, význam, Šikana, termín, přesný výraz, přesný význam, odborný výraz, popis, heslo, odborné názvosloví, pojem, definice, definice pojmu, názvosloví, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, Právo


Pojem Šikana je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šikana? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Šikana (z francouzského chicane) označuje fyzické i psychické omezování či týrání (často, potažmo nejčastěji aktuálně slabšího) jedince v kolektivu, respektive ve společnosti. Dochází k ní bohužel ve všech skupinách věkových i sociálních, a dokonce napříč mezi nimi (tj. šikana mezi různě starými lidmi z různých společenských vrstev). Setkat se s ní můžeme v jakémkoliv typu škol a školských zařízeních, v armádě, ve sportovním klubu, ve vězení (šikana spoluvězně anebo snaha šikanovat personál ve vězení), ale i v rodině (zaměřena většinou na neoblíbené, respektive méně oblíbené dítě, ale i dospělého (domácí násili, a to na mužích i ženách)), v zaměstnání (podle toho, zda je původcem kolega či nadřízený, se jedná o mobbing, nebo bossing) či nejobecněji ve společnosti (např. šikana hosta v restauraci, ve společenství vlastníků jednotek atp.).

Více informací o slovu Šikana doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem Šikana ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šikana ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Šikana ve Wikizdrojích

Najít pojem Šikana ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Šikana na Google.cz

Najít termín Šikana ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Šikana například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Šikana? resp. co označuje slovo Šikana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šikana, odpověď na dotaz co je to Šikana?. Víte např. kdo to je Pizizubka? Znáte a víte kdo je Soudce? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.