Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šikana. Co znamená pojem Šikana z kategorie Právo?

Co je Šikana? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Šikana?

Fyzické nebo psychické týrání určité osoby dalším člověkem či lidmi v kolektivu. Vzniká ve školách, v armádě, vězení i v rodinách. Šikana se objevuje bez rozdílu věkových a sociálních skupin. Její průběh a metody jsou různé, ten, kdo ji provádí má obvykle nad svojí obětí buď početní, fyzickou nebo psychickou převahu. Šikana je zneužitím moci jedince nad jinými jedinci.


Co je to Šikana? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Šikana. Co znamená pojem Šikana z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Šikana se nachází v sekci právo

Klíčová slova: právo, vysvětlení, odborný výraz, význam slova, lexikon, wiki, přesný význam, význam pojmu, terminologie, definice, popis, co to je, formulace, definice pojmu, co je to Šikana?, synonymum, terminus technicus, právo


Pojem Šikana je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Šikana? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šikana (z francouzského chicane) označuje fyzické i psychické omezování či týrání (často, potažmo nejčastěji aktuálně slabšího) jedince v kolektivu, respektive ve společnosti. Dochází k ní bohužel ve všech skupinách věkových i sociálních, a dokonce napříč mezi nimi (tj. šikana mezi různě starými lidmi z různých společenských vrstev). Setkat se s ní můžeme v jakémkoliv typu škol a školských zařízeních, v armádě, ve sportovním klubu, ve vězení (šikana spoluvězně anebo snaha šikanovat personál ve vězení), ale i v rodině (zaměřena většinou na neoblíbené, respektive méně oblíbené dítě, ale i dospělého (domácí násili, a to na mužích i ženách)), v zaměstnání (podle toho, zda je původcem kolega či nadřízený, se jedná o mobbing, nebo bossing) či nejobecněji ve společnosti (např. šikana hosta v restauraci, ve společenství vlastníků jednotek atp.).

Další informace o pojmu Šikana hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat videa s názvem Šikana na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šikana ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šikana ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Šikana ve Wikizdrojích

Najít pojem Šikana ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Šikana ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šikana například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Šikana? resp. jaký je přesný význam slova Šikana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šikana, odpověď na dotaz co je to Šikana?. Víte např. kdo to je Nevlastní sourozenec? Znáte a víte kdo je Yankee? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.