Co je to?
Výraz, termín, definice slova Judaismus. Co znamená odborný pojem Judaismus z kategorie Náboženství?

Co je to Judaismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Judaismus?

Judaismus je název pro židovskou kulturu a náboženství. Judaismus je historickým základem dalších náboženství, vychází z něj i křesťanství nebo islám. Jedná se o první náboženství, které uznává pouze jednoho Boha.
Za zakladatele judaismu je považován Mojžíš, který vyvedl Izraelity z egyptského područí. Během pouti do zaslíbené země dal Židům desky s Desaterem přikázání. Judaismus a jeho tradice jsou zachyceny i ve starověké literatuře.


Co je to Judaismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Judaismus. Co znamená odborný pojem Judaismus z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Judaismus? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Judaismus patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: terminologie, lexikon, slovo, odborné názvosloví, názvosloví, význam, synonymum, Náboženství, přesný význam, význam slova, formulace, termín, vysvětlení, heslo, definice pojmu, co to je, co znamená, popis


Pojem Judaismus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Judaismus?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Judaismus je termín, který označuje (zhruba od 19. století) náboženství židovského národa - Izraele. Do té doby se v křesťanském prostředí používaly pro víru židů obraty jako „izraelitská víra“ (Israelitischglauben), „židovská víra“ (Jüdischglauben) nebo „Mojžíšská víra“. Židé sami své náboženství označovali a označují jako emuna (víra) nebo dat (náboženství). Moderní termín jahadut (židovství) se vztahuje spíše na kulturně-národnostně-náboženský celek (odvozen z německého Judentum). V této souvislosti je třeba rozlišit mezi judaismem jako náboženstvím, a židovstvím jako kulturně-nábožensko-nacionálním souborem, zahrnujícím historii, jazyk (hebrejština), zemi (státní útvar), liturgii, filozofii, umění, soubor etických zásad, náboženských praktik apod. Teologie judaismu slouží jako základ mnoha jiných náboženství včetně dvou nejrozšířenějších, křesťanství a islámu.

Davidova hvězda

Davidova hvězda patří mezi hlavní symboly judaismu. Autor: falco, zdroj: Pixabay
Davidova hvězda patří mezi hlavní symboly judaismu. Autor: falco, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Judaismus

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Judaismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Judaismus ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Judaismus ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Judaismus na Google.cz

Hledat videa s názvem Judaismus na Youtube

Hledat termín Judaismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Judaismus například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Judaismus? resp. co přesně označuje termín Judaismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Judaismus, odpověď na dotaz co je to Judaismus?. Víte např. kdo to je Bábovka? Znáte a víte kdo je Jiří Stivín? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.