Co je to?
Výraz, termín, definice slova Judaismus. Co znamená odborný pojem Judaismus z kategorie Náboženství?

Co je to Judaismus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Judaismus

Judaismus je název pro židovskou kulturu a náboženství. Judaismus je historickým základem dalších náboženství, vychází z něj i křesťanství nebo islám. Jedná se o první náboženství, které uznává pouze jednoho Boha.
Za zakladatele judaismu je považován Mojžíš, který vyvedl Izraelity z egyptského područí. Během pouti do zaslíbené země dal Židům desky s Desaterem přikázání. Judaismus a jeho tradice jsou zachyceny i ve starověké literatuře.


Co je to Judaismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Judaismus. Co znamená odborný pojem Judaismus z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Judaismus s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Judaismus patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: slovo, terminus technicus, co to je, přesný význam, Judaismus, význam pojmu, slovník, význam, terminologie, formulace, co je to Judaismus?, lexikon, definice, Náboženství, termín, pojem, definice pojmu, wiki


Pojem Judaismus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Judaismus dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Judaismus je termín, který označuje (zhruba od 19. století) náboženství židovského národa - Izraele. Do té doby se v křesťanském prostředí používaly pro víru židů obraty jako „izraelitská víra“ (Israelitischglauben), „židovská víra“ (Jüdischglauben) nebo „Mojžíšská víra“. Židé sami své náboženství označovali a označují jako emuna (víra) nebo dat (náboženství). Moderní termín jahadut (židovství) se vztahuje spíše na kulturně-národnostně-náboženský celek (odvozen z německého Judentum). V této souvislosti je třeba rozlišit mezi judaismem jako náboženstvím, a židovstvím jako kulturně-nábožensko-nacionálním souborem, zahrnujícím historii, jazyk (hebrejština), zemi (státní útvar), liturgii, filozofii, umění, soubor etických zásad, náboženských praktik apod. Teologie judaismu slouží jako základ mnoha jiných náboženství včetně dvou nejrozšířenějších, křesťanství a islámu.

Další zdroje informací o slovu Judaismus

Zkusit najít slovo Judaismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Judaismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Judaismus ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Judaismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Judaismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Judaismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Judaismus například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Judaismus? resp. co přesně znamená slovo Judaismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Judaismus, odpověď na dotaz co je to Judaismus?. Víte např. kdo to je Josef Lada? Znáte a víte kdo je Tomáš Plekanec? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.