Co je to?
Definice výrazu, termínu Judaismus. Co znamená odborný pojem Judaismus z kategorie Náboženství?

Co je Judaismus?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Judaismus

Judaismus je název pro židovskou kulturu a náboženství. Judaismus je historickým základem dalších náboženství, vychází z něj i křesťanství nebo islám. Jedná se o první náboženství, které uznává pouze jednoho Boha.
Za zakladatele judaismu je považován Mojžíš, který vyvedl Izraelity z egyptského područí. Během pouti do zaslíbené země dal Židům desky s Desaterem přikázání. Judaismus a jeho tradice jsou zachyceny i ve starověké literatuře.


Co je to Judaismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Judaismus. Co znamená odborný pojem Judaismus z kategorie Náboženství?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Judaismus? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Judaismus je v kategorii náboženství

Klíčová slova: synonymum, formulace, názvosloví, informace, přesný význam, termín, slovník, odborný výraz, co je to Judaismus?, náboženství, náboženství, význam slova, co to je, definice, popis, vysvětlení, terminus technicus, definice pojmu


Pojem Judaismus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Judaismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Judaismus je termín, který označuje (zhruba od 19. století) náboženství židovského národa - Izraele. Do té doby se v křesťanském prostředí používaly pro víru židů obraty jako „izraelitská víra“ (Israelitischglauben), „židovská víra“ (Jüdischglauben) nebo „Mojžíšská víra“. Židé sami své náboženství označovali a označují jako emuna (víra) nebo dat (náboženství). Moderní termín jahadut (židovství) se vztahuje spíše na kulturně-národnostně-náboženský celek (odvozen z německého Judentum). V této souvislosti je třeba rozlišit mezi judaismem jako náboženstvím, a židovstvím jako kulturně-nábožensko-nacionálním souborem, zahrnujícím historii, jazyk (hebrejština), zemi (státní útvar), liturgii, filozofii, umění, soubor etických zásad, náboženských praktik apod. Teologie judaismu slouží jako základ mnoha jiných náboženství včetně dvou nejrozšířenějších, křesťanství a islámu.

Davidova hvězda

Davidova hvězda patří mezi hlavní symboly judaismu. Autor: falco, zdroj: Pixabay
Davidova hvězda patří mezi hlavní symboly judaismu. Autor: falco, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Judaismus ve Wikizdrojích

Hledat heslo Judaismus na Google.cz

Zkusit najít termín Judaismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Judaismus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Judaismus ve Wikislovníku

Vyhledat termín Judaismus ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Judaismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Judaismus? resp. jaká je definice termínu Judaismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Judaismus, odpověď na dotaz co je to Judaismus?. Víte např. kdo to je Fetišista? Znáte a víte kdo je Bára Basiková? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Judaismus i v jiných kategoriích (než náboženství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Kněz, kříž, judaismus, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.