Co je to?
Výraz, termín, definice slova Judaismus. Co znamená odborný pojem Judaismus z kategorie Náboženství?

Co je to Judaismus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Judaismus

Judaismus je název pro židovskou kulturu a náboženství. Judaismus je historickým základem dalších náboženství, vychází z něj i křesťanství nebo islám. Jedná se o první náboženství, které uznává pouze jednoho Boha.
Za zakladatele judaismu je považován Mojžíš, který vyvedl Izraelity z egyptského područí. Během pouti do zaslíbené země dal Židům desky s Desaterem přikázání. Judaismus a jeho tradice jsou zachyceny i ve starověké literatuře.


Co je to Judaismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Judaismus. Co znamená odborný pojem Judaismus z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Judaismus můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Judaismus je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Judaismus, odborný výraz, Náboženství, lexikon, terminus technicus, přesný výraz, slovo, formulace, informace, wiki, vysvětlení, definice, co to je, význam slova, význam, odborné názvosloví, termín, pojem


Pojem Judaismus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Judaismus? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Judaismus je termín, který označuje (zhruba od 19. století) náboženství židovského národa - Izraele. Do té doby se v křesťanském prostředí používaly pro víru židů obraty jako „izraelitská víra“ (Israelitischglauben), „židovská víra“ (Jüdischglauben) nebo „Mojžíšská víra“. Židé sami své náboženství označovali a označují jako emuna (víra) nebo dat (náboženství). Moderní termín jahadut (židovství) se vztahuje spíše na kulturně-národnostně-náboženský celek (odvozen z německého Judentum). V této souvislosti je třeba rozlišit mezi judaismem jako náboženstvím, a židovstvím jako kulturně-nábožensko-nacionálním souborem, zahrnujícím historii, jazyk (hebrejština), zemi (státní útvar), liturgii, filozofii, umění, soubor etických zásad, náboženských praktik apod. Teologie judaismu slouží jako základ mnoha jiných náboženství včetně dvou nejrozšířenějších, křesťanství a islámu.

Davidova hvězda

Davidova hvězda patří mezi hlavní symboly judaismu. Autor: falco, zdroj: Pixabay
Davidova hvězda patří mezi hlavní symboly judaismu. Autor: falco, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Judaismus ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Judaismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Judaismus na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Judaismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Judaismus ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Judaismus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Judaismus například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Judaismus? resp. co přesně označuje termín Judaismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Judaismus, odpověď na dotaz co je to Judaismus?. Víte např. kdo to je Xindl X? Znáte a víte kdo je Petr Spálený? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.