Co je to?
Definice odborného termínu, slova Onkologie. Co znamená pojem Onkologie z kategorie Lékařství?

Co je to Onkologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Onkologie

Onkologie je slovo skládající se z řeckých slov označujících tumor, zduření a vědu. Onkologie se řadí do vnitřního lékařství. Jedná se o obor zaměřený na prevenci, zjišťování a léčbu nádorových onemocnění nechirurgickou léčbou. Onkologie se dále dělí klinickou onkologii, radiační onkologii, hematologii a transfúzní lékařství, dětskou onkologii a hematoonkologii. Lékaři zabývající se tímto oborem musí absolvovat specializační studium.


Co je to Onkologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Onkologie. Co znamená pojem Onkologie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Onkologie můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Onkologie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, formulace, termín, co to je, názvosloví, Lékařství, co je to Onkologie?, Lékařství, definice, slovo, definice pojmu, pojem, popis, odborné názvosloví, terminus technicus, co znamená, wiki, význam slova


Pojem Onkologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Onkologie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Onkologie (z řeckých slov ογκος tumor, zduření a λόγος věda) je obor vnitřního lékařství, který se zabývá prevencí, diagnostikou a nechirurgickou léčbou nádorových onemocnění. Tento článek je o lékařském oboru onkologie.

Další zdroje informací

Najít termín Onkologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Onkologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Onkologie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Onkologie ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Onkologie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Onkologie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Onkologie například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Onkologie? resp. co znamená Onkologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Onkologie, odpověď na dotaz co je to Onkologie?. Víte např. kdo to je Křemílek? Znáte a víte kdo je Tomáš Etzler? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.