Co je to?
Definice odborného termínu, slova Onkologie. Co znamená pojem Onkologie z kategorie Lékařství?

Co je to Onkologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Onkologie

Onkologie je slovo skládající se z řeckých slov označujících tumor, zduření a vědu. Onkologie se řadí do vnitřního lékařství. Jedná se o obor zaměřený na prevenci, zjišťování a léčbu nádorových onemocnění nechirurgickou léčbou. Onkologie se dále dělí klinickou onkologii, radiační onkologii, hematologii a transfúzní lékařství, dětskou onkologii a hematoonkologii. Lékaři zabývající se tímto oborem musí absolvovat specializační studium.


Co je to Onkologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Onkologie. Co znamená pojem Onkologie z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Onkologie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: lexikon, formulace, co to je, pojem, názvosloví, Lékařství, vysvětlení, co je to Onkologie?, slovník, terminologie, informace, odborný výraz, odborné názvosloví, wiki, co znamená, Onkologie, definice, definice pojmu


Pojem Onkologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Onkologie?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Onkologie (z řeckých slov ογκος tumor, zduření a λόγος věda) je obor vnitřního lékařství, který se zabývá prevencí, diagnostikou a nechirurgickou léčbou nádorových onemocnění. Tento článek je o lékařském oboru onkologie.

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Onkologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Onkologie na Youtube

Vyhledat výraz Onkologie ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Onkologie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Onkologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Onkologie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Onkologie například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Onkologie? resp. co se skrývá pod slovem Onkologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Onkologie, odpověď na dotaz co je to Onkologie?. Víte např. kdo to je Vitarián? Znáte a víte kdo je Robert Čásenský? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.