Co je to?
Definice odborného termínu, slova Onkologie. Co znamená pojem Onkologie z kategorie Lékařství?

Co je to Onkologie? Význam slova

Co znamená termín Onkologie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Onkologie je slovo skládající se z řeckých slov označujících tumor, zduření a vědu. Onkologie se řadí do vnitřního lékařství. Jedná se o obor zaměřený na prevenci, zjišťování a léčbu nádorových onemocnění nechirurgickou léčbou. Onkologie se dále dělí klinickou onkologii, radiační onkologii, hematologii a transfúzní lékařství, dětskou onkologii a hematoonkologii. Lékaři zabývající se tímto oborem musí absolvovat specializační studium.


Co je to Onkologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Onkologie. Co znamená pojem Onkologie z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Onkologie doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Onkologie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, slovník, definice pojmu, co znamená, vysvětlení, názvosloví, Onkologie, přesný výraz, Lékařství, wiki, odborný výraz, co je to Onkologie?, význam slova, formulace, lexikon, pojem, terminologie, význam


Pojem Onkologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Onkologie můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Onkologie (z řeckých slov ογκος tumor, zduření a λόγος věda) je obor vnitřního lékařství, který se zabývá prevencí, diagnostikou a nechirurgickou léčbou nádorových onemocnění. Tento článek je o lékařském oboru onkologie.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Onkologie na Google.cz

Hledat videa s názvem Onkologie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Onkologie ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Onkologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Onkologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Onkologie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Onkologie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Onkologie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Onkologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Onkologie, odpověď na dotaz co je to Onkologie?. Víte např. kdo to je Mameluk? Znáte a víte kdo je Tomáš Etzler? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.