Co je to?
Výraz, termín, definice slova Onkologie. Co znamená odborný pojem Onkologie z kategorie Lékařství?

Co je to Onkologie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Onkologie?

Onkologie je slovo skládající se z řeckých slov označujících tumor, zduření a vědu. Onkologie se řadí do vnitřního lékařství. Jedná se o obor zaměřený na prevenci, zjišťování a léčbu nádorových onemocnění nechirurgickou léčbou. Onkologie se dále dělí klinickou onkologii, radiační onkologii, hematologii a transfúzní lékařství, dětskou onkologii a hematoonkologii. Lékaři zabývající se tímto oborem musí absolvovat specializační studium.


Co je to Onkologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Onkologie. Co znamená odborný pojem Onkologie z kategorie Lékařství?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Onkologie můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Onkologie je v sekci lékařství

Klíčová slova: co to je, formulace, informace, odborné názvosloví, definice pojmu, lékařství, terminologie, lékařství, terminus technicus, definice, termín, slovník, synonymum, wiki, význam, popis, vysvětlení, Onkologie


Pojem Onkologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Onkologie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Onkologie (z řeckých slov ογκος tumor, zduření a λόγος věda) je obor vnitřního lékařství, který se zabývá prevencí, diagnostikou a nechirurgickou léčbou nádorových onemocnění. Tento článek je o lékařském oboru onkologie.

Další zdroje informací

Hledat výraz Onkologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Onkologie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Onkologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Onkologie na Youtube

Zkusit najít výraz Onkologie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Onkologie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Onkologie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Onkologie? resp. co označuje slovo Onkologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Onkologie, odpověď na dotaz co je to Onkologie?. Víte např. kdo to je Námořník? Znáte a víte kdo je Erik Best? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Onkologie hledat i v jiných kategoriích (než lékařství) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.