Co je to?
Odborný výraz, definice slova Biochemie. Co znamená pojem Biochemie z kategorie Věda?

Co je Biochemie?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Biochemie

Biochemie je pojmenování odvětví vědy, které se zabývá studiem chemických procesů a molekulárních interakcí, odehrávajících se v živých organismech. Tato věda se zaměřuje na pochopení a zkoumání chemických reakcí, které se vyskytují v biologických systémech, jako jsou buňky, tkáně a organismy. Biochemie studuje molekulární struktury a funkce biomolekul, jako jsou proteiny, nukleové kyseliny (DNA a RNA), sacharidy a lipidy. Vědci v biochemii zkoumají, jak tyto molekuly interagují a spolupracují při různých biologických procesech, jako je metabolismus, dědičnost, buněčná signalizace a enzymatické reakce.
Biochemie používá různé techniky a nástroje, včetně spektroskopie, chromatografie, elektroforézy, rentgenové krystalografie a genetického inženýrství, aby byly identifikovány, izolovány, charakterizovány a analyzovány biologické molekuly. Tato věda je klíčová pro pochopení živých organismů na molekulární úrovni a má široké uplatnění v oblastech jako lékařství, farmacie, biotechnologie a výzkum nemocí. Biochemie je úzce spjata s molekulární biologií, genetikou, fyziologií a dalšími příbuznými disciplínami. Společně tyto obory přispívají k rozvoji znalostí o fungování života a přispívají k vývoji nových léků, diagnostických nástrojů a terapeutických postupů pro léčbu nemocí.


Co je to Biochemie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Biochemie. Co znamená pojem Biochemie z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Biochemie doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Biochemie se nachází v sekci věda

Klíčová slova: formulace, co je to Biochemie?, význam pojmu, definice, wiki, odborný výraz, přesný výraz, definice pojmu, věda, co znamená, lexikon, význam, odborné názvosloví, slovník, pojem, přesný význam, slovo, termín


Pojem Biochemie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Biochemie ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biochemie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Biochemie ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Biochemie na Google obrázcích

Najít termín Biochemie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Biochemie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biochemie například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená slovo Biochemie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Biochemie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biochemie, odpověď na dotaz co je to Biochemie?. Víte např. kdo to je Baxtrix? Znáte a víte kdo je Lulu? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Biochemie hledat i v jiných kategoriích (než věda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, vědkyně chemie, biochemie, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.