Co je to?
Definice odborného termínu, slova Biochemie. Co znamená pojem Biochemie z kategorie Věda?

Co je Biochemie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Biochemie?

Biochemie je pojmenování odvětví vědy, které se zabývá studiem chemických procesů a molekulárních interakcí, odehrávajících se v živých organismech. Tato věda se zaměřuje na pochopení a zkoumání chemických reakcí, které se vyskytují v biologických systémech, jako jsou buňky, tkáně a organismy. Biochemie studuje molekulární struktury a funkce biomolekul, jako jsou proteiny, nukleové kyseliny (DNA a RNA), sacharidy a lipidy. Vědci v biochemii zkoumají, jak tyto molekuly interagují a spolupracují při různých biologických procesech, jako je metabolismus, dědičnost, buněčná signalizace a enzymatické reakce.
Biochemie používá různé techniky a nástroje, včetně spektroskopie, chromatografie, elektroforézy, rentgenové krystalografie a genetického inženýrství, aby byly identifikovány, izolovány, charakterizovány a analyzovány biologické molekuly. Tato věda je klíčová pro pochopení živých organismů na molekulární úrovni a má široké uplatnění v oblastech jako lékařství, farmacie, biotechnologie a výzkum nemocí. Biochemie je úzce spjata s molekulární biologií, genetikou, fyziologií a dalšími příbuznými disciplínami. Společně tyto obory přispívají k rozvoji znalostí o fungování života a přispívají k vývoji nových léků, diagnostických nástrojů a terapeutických postupů pro léčbu nemocí.


Co je to Biochemie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Biochemie. Co znamená pojem Biochemie z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Biochemie? Pak se o ní podělte s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Biochemie patří do sekce věda

Klíčová slova: význam, synonymum, wiki, termín, lexikon, odborné názvosloví, popis, význam pojmu, slovník, odborný výraz, definice pojmu, terminus technicus, slovo, význam slova, věda, informace, terminologie, názvosloví


Pojem Biochemie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biochemie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Biochemie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Biochemie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Biochemie ve Wikipedii

Hledat frázi Biochemie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biochemie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Biochemie například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Biochemie? resp. co se skrývá pod slovem Biochemie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biochemie, odpověď na dotaz co je to Biochemie?. Víte např. kdo to je Pan VK? Znáte a víte kdo je Omar Chajjám? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Biochemie hledat i v jiných kategoriích (než věda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.