Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kapari. Co znamená odborný pojem Kapari z kategorie Jídlo?

Co je to Kapari? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kapari?

Kapari se používá při přípravě různých jídel a jedná se o nerozvinutá poupata keře kapara trnitá. Tato poupata se naloží do soli nebo solného roztoku. Mohou se naložit i do solného nálevu s vinným octem.
Nejkvalitnější kapari pochází z Francie, z oblasti Provence. Kapari se hojně používá ve středomořské kuchyni - řecké, italské, španělské. Patří k přísadám do salátů, omáček, na pizzu, těstoviny nebo k různým druhům masa. Kapari v nálevu lze při vaření používat bez jakýchkoliv úprav, zatímco kvalitnější kapari v soli se musí před použitím propláchnout, aby nepřehlušilo ostatní přísady.


Co je to Kapari? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kapari. Co znamená odborný pojem Kapari z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Kapari můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kapari je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovník, přesný výraz, termín, pojem, přesný význam, informace, wiki, co to je, co znamená, Jídlo, lexikon, popis, formulace, odborný výraz, synonymum, slovo, definice


Pojem Kapari je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kapari?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kapary jsou nerozvinutá poupata květů keře kapary trnité, naložená v soli nebo solném nálevu, případně v solném nálevu s vinným octem. Nejlepší kapary pocházejí z francouzského Provence a jsou nazývány „nonpareilles“ (nesrovnatelné). Používají se tedy hodně ve středomořské kuchyni (italské, španělské, řecké), do salátů, omáček, na těstoviny, pizzu i k různým masům jako je ragú, mleté řízky nebo ryby či jehněčí speciality. Kapary v nálevu lze při vaření použít bez úpravy, kvalitnější kapary nakládané pouze v soli je třeba před použitím propláchnout, aby svou chutí nepřehlušily chuť ostatních přísad pokrmu.

Obrázek kapari

Poupata kapari naložené v solném nálevu s octem. Autor: Francisco de la Carrera, zdroj: Pixabay
Poupata kapari naložené v solném nálevu s octem. Autor: Francisco de la Carrera, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Kapari

Hledat výraz Kapari ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Kapari na Youtube

Najít termín Kapari ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Kapari ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Kapari ve Wikislovníku

Najít heslo Kapari ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapari například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Kapari? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kapari? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kapari, odpověď na dotaz co je to Kapari?. Víte např. kdo to je Ludwig van Beethoven? Znáte a víte kdo je Stárek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.