Co je to?
Definice výrazu Kapari. Co znamená odborný pojem Kapari z kategorie Jídlo?

Co je Kapari?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kapari?

Kapari se používá při přípravě různých jídel a jedná se o nerozvinutá poupata keře kapara trnitá. Tato poupata se naloží do soli nebo solného roztoku. Mohou se naložit i do solného nálevu s vinným octem.
Nejkvalitnější kapari pochází z Francie, z oblasti Provence. Kapari se hojně používá ve středomořské kuchyni - řecké, italské, španělské. Patří k přísadám do salátů, omáček, na pizzu, těstoviny nebo k různým druhům masa. Kapari v nálevu lze při vaření používat bez jakýchkoliv úprav, zatímco kvalitnější kapari v soli se musí před použitím propláchnout, aby nepřehlušilo ostatní přísady.


Co je to Kapari? Význam slova, termín, Definice výrazu Kapari. Co znamená odborný pojem Kapari z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kapari? s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Kapari je v sekci jídlo

Klíčová slova: co je to Kapari?, slovo, slovník, vysvětlení, význam pojmu, pojem, názvosloví, wiki, definice pojmu, přesný výraz, definice, význam slova, synonymum, jídlo, Kapari, informace, význam, odborný výraz


Pojem Kapari je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kapari?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kapary jsou nerozvinutá poupata květů keře kapary trnité, naložená v soli nebo solném nálevu, případně v solném nálevu s vinným octem. Nejlepší kapary pocházejí z francouzského Provence a jsou nazývány „nonpareilles“ (nesrovnatelné). Používají se tedy hodně ve středomořské kuchyni (italské, španělské, řecké), do salátů, omáček, na těstoviny, pizzu i k různým masům jako je ragú, mleté řízky nebo ryby či jehněčí speciality. Kapary v nálevu lze při vaření použít bez úpravy, kvalitnější kapary nakládané pouze v soli je třeba před použitím propláchnout, aby svou chutí nepřehlušily chuť ostatních přísad pokrmu.

Obrázek kapari

Poupata kapari naložené v solném nálevu s octem. Autor: Francisco de la Carrera, zdroj: Pixabay
Poupata kapari naložené v solném nálevu s octem. Autor: Francisco de la Carrera, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Kapari ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Kapari ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kapari ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Kapari ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Kapari ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Kapari ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapari například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kapari? resp. co to je Kapari? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kapari, odpověď na dotaz co je to Kapari?. Víte např. kdo to je Petr Vaněk? Znáte a víte kdo je Populista? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.