Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kapari. Co znamená odborný pojem Kapari z kategorie Jídlo?

Co je to Kapari? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kapari

Kapari se používá při přípravě různých jídel a jedná se o nerozvinutá poupata keře kapara trnitá. Tato poupata se naloží do soli nebo solného roztoku. Mohou se naložit i do solného nálevu s vinným octem.
Nejkvalitnější kapari pochází z Francie, z oblasti Provence. Kapari se hojně používá ve středomořské kuchyni - řecké, italské, španělské. Patří k přísadám do salátů, omáček, na pizzu, těstoviny nebo k různým druhům masa. Kapari v nálevu lze při vaření používat bez jakýchkoliv úprav, zatímco kvalitnější kapari v soli se musí před použitím propláchnout, aby nepřehlušilo ostatní přísady.


Co je to Kapari? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kapari. Co znamená odborný pojem Kapari z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kapari s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kapari se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: slovo, termín, význam slova, vysvětlení, co je to Kapari?, význam, význam pojmu, co to je, odborný výraz, formulace, pojem, názvosloví, terminus technicus, definice, definice pojmu, přesný význam, terminologie, wiki


Pojem Kapari je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kapari?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kapary jsou nerozvinutá poupata květů keře kapary trnité, naložená v soli nebo solném nálevu, případně v solném nálevu s vinným octem. Nejlepší kapary pocházejí z francouzského Provence a jsou nazývány „nonpareilles“ (nesrovnatelné). Používají se tedy hodně ve středomořské kuchyni (italské, španělské, řecké), do salátů, omáček, na těstoviny, pizzu i k různým masům jako je ragú, mleté řízky nebo ryby či jehněčí speciality. Kapary v nálevu lze při vaření použít bez úpravy, kvalitnější kapary nakládané pouze v soli je třeba před použitím propláchnout, aby svou chutí nepřehlušily chuť ostatních přísad pokrmu.

Obrázek kapari

Poupata kapari naložené v solném nálevu s octem. Autor: Francisco de la Carrera, zdroj: Pixabay
Poupata kapari naložené v solném nálevu s octem. Autor: Francisco de la Carrera, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Kapari

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kapari ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Kapari ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Kapari ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kapari na Youtube

Vyhledat slovo Kapari ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Kapari na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapari například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kapari? resp. co znamená Kapari? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kapari, odpověď na dotaz co je to Kapari?. Víte např. kdo to je Pan Tau? Znáte a víte kdo je Mládek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.