Co je to?
Definice výrazu Edukace. Co znamená odborný pojem Edukace z kategorie Školství?

Co to je Edukace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Edukace

Edukace je výraz latinského původu a znamená totéž co vzdělávání, výchovně - vzdělávací proces. Jedná se tedy o proces osvojování nových poznatků a jejich propojování se již známými informacemi.


Co je to Edukace? Význam slova, termín, Definice výrazu Edukace. Co znamená odborný pojem Edukace z kategorie Školství?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Edukace můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Edukace je v kategorii Školství

Klíčová slova: informace, terminologie, wiki, Edukace, slovník, heslo, význam pojmu, přesný význam, pojem, co je to Edukace?, co znamená, co to je, definice pojmu, formulace, odborné názvosloví, terminus technicus, slovo, vysvětlení


Pojem Edukace je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Edukace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vzdělání je souhrn znalostí, dovedností a schopností, které lidé získávají prostřednictvím vzdělávání, výuky a studia. V češtině je pojem vzdělání užíván i v užším významu jako formálně uznané výsledky vzdělávání nebo učení (stupeň vzdělání popřípadě kvalifikace uvedená v Národní soustavě kvalifikací). Původ slova vzdělání - „edukace“ odkrývá 1 teorii její funkce: latinské slovo educare pochází z kořenů znamenajících „vedení ven“ nebo „vedení vpřed“ s možnými implikacemi vývoje vrozených schopností a rozšíření horizontů.

Pro více informací o heslu Edukace zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Edukace ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Edukace ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Edukace na Google.cz

Hledat videa s názvem Edukace na Youtube

Hledat výraz Edukace ve Wikizdrojích

Najít výraz Edukace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Edukace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Edukace? resp. co znamená výraz Edukace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Edukace, odpověď na dotaz co je to Edukace?. Víte např. kdo to je Vlakvedoucí? Znáte a víte kdo je Sluha? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Školství Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?