Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Edukace. Co znamená pojem Edukace z kategorie Školství?

Co je Edukace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Edukace?

Edukace je výraz latinského původu a znamená totéž co vzdělávání, výchovně - vzdělávací proces. Jedná se tedy o proces osvojování nových poznatků a jejich propojování se již známými informacemi.


Co je to Edukace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Edukace. Co znamená pojem Edukace z kategorie Školství?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Edukace s blízkými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Edukace se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: Edukace, slovník, Školství, přesný význam, synonymum, terminus technicus, popis, význam slova, vysvětlení, lexikon, informace, Školství, heslo, wiki, přesný výraz, odborné názvosloví, odborný výraz, co to je


Pojem Edukace je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Edukace dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vzdělání je souhrn znalostí, dovedností a schopností, které lidé získávají prostřednictvím vzdělávání, výuky a studia. V češtině je pojem vzdělání užíván i v užším významu jako formálně uznané výsledky vzdělávání nebo učení (stupeň vzdělání popřípadě kvalifikace uvedená v Národní soustavě kvalifikací). Původ slova vzdělání - „edukace“ odkrývá 1 teorii její funkce: latinské slovo educare pochází z kořenů znamenajících „vedení ven“ nebo „vedení vpřed“ s možnými implikacemi vývoje vrozených schopností a rozšíření horizontů.

Hledejte výraz Edukace v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Edukace ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Edukace ve Wikizdrojích

Hledat termín Edukace na Google.cz

Najít termín Edukace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Edukace ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Edukace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Edukace například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Edukace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Edukace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Edukace, odpověď na dotaz co je to Edukace?. Víte např. kdo to je Amant? Znáte a víte kdo je Mašgiach? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Školství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?