Co je to?
Definice výrazu Edukace. Co znamená odborný pojem Edukace z kategorie Školství?

Co to je Edukace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Edukace

Edukace je výraz latinského původu a znamená totéž co vzdělávání, výchovně - vzdělávací proces. Jedná se tedy o proces osvojování nových poznatků a jejich propojování se již známými informacemi.


Co je to Edukace? Význam slova, termín, Definice výrazu Edukace. Co znamená odborný pojem Edukace z kategorie Školství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Edukace patří do kategorie Školství

Klíčová slova: wiki, význam, lexikon, pojem, termín, Edukace, formulace, Školství, slovo, terminologie, názvosloví, co je to Edukace?, význam slova, informace, co to je, Školství, odborný výraz, význam pojmu


Pojem Edukace je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Edukace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Vzdělání je souhrn znalostí, dovedností a schopností, které lidé získávají prostřednictvím vzdělávání, výuky a studia. V češtině je pojem vzdělání užíván i v užším významu jako formálně uznané výsledky vzdělávání nebo učení (stupeň vzdělání popřípadě kvalifikace uvedená v Národní soustavě kvalifikací). Původ slova vzdělání - „edukace“ odkrývá 1 teorii její funkce: latinské slovo educare pochází z kořenů znamenajících „vedení ven“ nebo „vedení vpřed“ s možnými implikacemi vývoje vrozených schopností a rozšíření horizontů.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Edukace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Edukace ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Edukace na Youtube

Zkusit najít slovo Edukace ve Wikizdrojích

Hledat pojem Edukace ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Edukace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Edukace například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Edukace? resp. jaká je definice termínu Edukace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Edukace, odpověď na dotaz co je to Edukace?. Víte např. kdo to je Fyzioterapeut? Znáte a víte kdo je Statkář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Školství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?