Co je to?
Definice výrazu Edukace. Co znamená odborný pojem Edukace z kategorie Školství?

Co to je Edukace? Význam slova

Co znamená termín Edukace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Edukace je výraz latinského původu a znamená totéž co vzdělávání, výchovně - vzdělávací proces. Jedná se tedy o proces osvojování nových poznatků a jejich propojování se již známými informacemi.


Co je to Edukace? Význam slova, termín, Definice výrazu Edukace. Co znamená odborný pojem Edukace z kategorie Školství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Edukace doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Edukace se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: definice pojmu, definice, co to je, synonymum, vysvětlení, wiki, význam slova, lexikon, názvosloví, odborné názvosloví, význam, přesný výraz, popis, slovo, co znamená, pojem, co je to Edukace?, odborný výraz


Pojem Edukace je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Edukace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Vzdělání je souhrn znalostí, dovedností a schopností, které lidé získávají prostřednictvím vzdělávání, výuky a studia. V češtině je pojem vzdělání užíván i v užším významu jako formálně uznané výsledky vzdělávání nebo učení (stupeň vzdělání popřípadě kvalifikace uvedená v Národní soustavě kvalifikací). Původ slova vzdělání - „edukace“ odkrývá 1 teorii její funkce: latinské slovo educare pochází z kořenů znamenajících „vedení ven“ nebo „vedení vpřed“ s možnými implikacemi vývoje vrozených schopností a rozšíření horizontů.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Edukace na Youtube

Zkusit najít slovo Edukace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Edukace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Edukace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Edukace ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Edukace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Edukace například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Edukace? resp. co přesně označuje termín Edukace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Edukace, odpověď na dotaz co je to Edukace?. Víte např. kdo to je Oldřich Bubeníček? Znáte a víte kdo je Sluha? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Edukace hledat i v jiných kategoriích (než Školství) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?