Co je to?
Definice výrazu Edukace. Co znamená odborný pojem Edukace z kategorie Školství?

Co to je Edukace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Edukace?

Edukace je výraz latinského původu a znamená totéž co vzdělávání, výchovně - vzdělávací proces. Jedná se tedy o proces osvojování nových poznatků a jejich propojování se již známými informacemi.


Co je to Edukace? Význam slova, termín, Definice výrazu Edukace. Co znamená odborný pojem Edukace z kategorie Školství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Edukace patří do sekce Školství

Klíčová slova: formulace, názvosloví, Školství, přesný výraz, přesný význam, co znamená, wiki, synonymum, slovník, význam slova, co to je, informace, slovo, Edukace, popis, Školství, termín, terminus technicus


Pojem Edukace je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Edukace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vzdělání je souhrn znalostí, dovedností a schopností, které lidé získávají prostřednictvím vzdělávání, výuky a studia. V češtině je pojem vzdělání užíván i v užším významu jako formálně uznané výsledky vzdělávání nebo učení (stupeň vzdělání popřípadě kvalifikace uvedená v Národní soustavě kvalifikací). Původ slova vzdělání - „edukace“ odkrývá 1 teorii její funkce: latinské slovo educare pochází z kořenů znamenajících „vedení ven“ nebo „vedení vpřed“ s možnými implikacemi vývoje vrozených schopností a rozšíření horizontů.

Další zdroje informací o slovu Edukace

Zkusit najít termín Edukace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Edukace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Edukace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Edukace na Youtube

Najít termín Edukace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Edukace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Edukace například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Edukace? resp. co to je Edukace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Edukace, odpověď na dotaz co je to Edukace?. Víte např. kdo to je Richard Wagner? Znáte a víte kdo je Sluha? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Školství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?