Co je to?
Výraz, termín, definice slova Edukace. Co znamená odborný pojem Edukace z kategorie Školství?

Co je Edukace?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Edukace?

Edukace je výraz latinského původu a znamená totéž co vzdělávání, výchovně - vzdělávací proces. Jedná se tedy o proces osvojování nových poznatků a jejich propojování se již známými informacemi.


Co je to Edukace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Edukace. Co znamená odborný pojem Edukace z kategorie Školství?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici pojmu Edukace sdílejte s rodinou a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Edukace je v kategorii Školství

Klíčová slova: pojem, co to je, formulace, názvosloví, odborné názvosloví, definice pojmu, slovo, Školství, Edukace, termín, informace, co je to Edukace?, terminologie, synonymum, wiki, popis, co znamená, heslo


Pojem Edukace je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Edukace?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vzdělání je souhrn znalostí, dovedností a schopností, které lidé získávají prostřednictvím vzdělávání, výuky a studia. V češtině je pojem vzdělání užíván i v užším významu jako formálně uznané výsledky vzdělávání nebo učení (stupeň vzdělání popřípadě kvalifikace uvedená v Národní soustavě kvalifikací). Původ slova vzdělání - „edukace“ odkrývá 1 teorii její funkce: latinské slovo educare pochází z kořenů znamenajících „vedení ven“ nebo „vedení vpřed“ s možnými implikacemi vývoje vrozených schopností a rozšíření horizontů.

Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Edukace na Google obrázcích

Hledat frázi Edukace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Edukace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Edukace na Youtube

Vyhledat výraz Edukace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Edukace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Edukace například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená Edukace? resp. co znamená výraz Edukace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Edukace, odpověď na dotaz co je to Edukace?. Víte např. kdo to je Karel Černoch? Znáte a víte kdo je Mašgiach? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Školství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Školství, žákyně, edukace, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?