Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mramor. Co znamená pojem Mramor z kategorie Materiály?

Co je to Mramor? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mramor

Mramor je pojmenování horniny, která vznikla přeměnou vápenců. Říká se jí také krystalický vápenec, protože obsahuje minimálně 95 % kalcitu. Mramor se dá leštit.
Původní barva je bílá, hornina však obsahuje i další příměsi, které barvu mění. Příměsí může být například jílovitá hmota, nerost nebo organická látka. Z nerostů jsou často zastoupeny například hematit či grafit. Mramor je dobře zpracovatelný, využívá se v kamenictví, sochařství i stavebnictví.


Co je to Mramor? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mramor. Co znamená pojem Mramor z kategorie Materiály?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Mramor s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mramor je v kategorii Materiály

Klíčová slova: co znamená, informace, slovník, synonymum, co to je, termín, Materiály, odborné názvosloví, pojem, co je to Mramor?, definice, wiki, vysvětlení, terminologie, odborný výraz, přesný výraz, formulace, popis


Pojem Mramor je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Mramor ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Mramor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Mramor ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Mramor ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mramor ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Mramor ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Mramor například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Mramor? resp. jaký je přesný význam slova Mramor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mramor, odpověď na dotaz co je to Mramor?. Víte např. kdo to je Jeřábník? Znáte a víte kdo je Norkys Batista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Mramor i v jiných kategoriích (než Materiály). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.