Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mramor. Co znamená slovo Mramor z kategorie Materiály?

Co je Mramor? Definice pojmu

Co znamená termín Mramor? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mramor je pojmenování horniny, která vznikla přeměnou vápenců. Říká se jí také krystalický vápenec, protože obsahuje minimálně 95 % kalcitu. Mramor se dá leštit.
Původní barva je bílá, hornina však obsahuje i další příměsi, které barvu mění. Příměsí může být například jílovitá hmota, nerost nebo organická látka. Z nerostů jsou často zastoupeny například hematit či grafit. Mramor je dobře zpracovatelný, využívá se v kamenictví, sochařství i stavebnictví.


Co je to Mramor? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mramor. Co znamená slovo Mramor z kategorie Materiály?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Mramor) můžete sdílet s dalšími lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Mramor patří do kategorie materiály

Klíčová slova: terminologie, přesný význam, lexikon, informace, Mramor, pojem, termín, slovník, materiály, význam, definice, význam slova, synonymum, vysvětlení, formulace, názvosloví, materiály, odborné názvosloví


Pojem Mramor je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mramor? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Mramory (krystalické vápence) jsou přeměněné karbonátové horniny, které vznikly rekrystalizací původních vápenců nebo méně často dolomitů (krystalické dolomity). K přeměně (metamorfóze) dochází za vysoké teploty a tlaku. Mramory bývají hruběji zrnité než jemnozrnné vápence. Jsou většinou bílé, ale díky různým příměsím mohou nabývat nejrůznějších barev.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo Mramor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Mramor ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mramor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Mramor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Mramor na Google.cz

Hledat videa s názvem Mramor na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Mramor například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Mramor? resp. co přesně znamená slovo Mramor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mramor, odpověď na dotaz co je to Mramor?. Víte např. kdo to je Bookmaker? Znáte a víte kdo je Miroslav Pelta? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Mramor i v jiné kategorii než je sekce materiály. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.