Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mramor. Co znamená pojem Mramor z kategorie Materiály?

Co je to Mramor? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Mramor

Mramor je pojmenování horniny, která vznikla přeměnou vápenců. Říká se jí také krystalický vápenec, protože obsahuje minimálně 95 % kalcitu. Mramor se dá leštit.
Původní barva je bílá, hornina však obsahuje i další příměsi, které barvu mění. Příměsí může být například jílovitá hmota, nerost nebo organická látka. Z nerostů jsou často zastoupeny například hematit či grafit. Mramor je dobře zpracovatelný, využívá se v kamenictví, sochařství i stavebnictví.


Co je to Mramor? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mramor. Co znamená pojem Mramor z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Mramor můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mramor je v kategorii Materiály

Klíčová slova: popis, pojem, terminus technicus, termín, význam pojmu, význam, Materiály, co to je, slovo, přesný výraz, formulace, názvosloví, odborný výraz, odborné názvosloví, co znamená, Mramor, přesný význam, terminologie


Pojem Mramor je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Mramor

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mramor ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Mramor ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Mramor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Mramor na Youtube

Hledat pojem Mramor ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Mramor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mramor například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Mramor? resp. co znamená Mramor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mramor, odpověď na dotaz co je to Mramor?. Víte např. kdo to je Geront? Znáte a víte kdo je Norkys Batista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Materiály). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.