Co je to?
Definice výrazu Mramor. Co znamená odborný pojem Mramor z kategorie Materiály?

Co to je Mramor? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mramor

Mramor je pojmenování horniny, která vznikla přeměnou vápenců. Říká se jí také krystalický vápenec, protože obsahuje minimálně 95 % kalcitu. Mramor se dá leštit.
Původní barva je bílá, hornina však obsahuje i další příměsi, které barvu mění. Příměsí může být například jílovitá hmota, nerost nebo organická látka. Z nerostů jsou často zastoupeny například hematit či grafit. Mramor je dobře zpracovatelný, využívá se v kamenictví, sochařství i stavebnictví.


Co je to Mramor? Význam slova, termín, Definice výrazu Mramor. Co znamená odborný pojem Mramor z kategorie Materiály?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Mramor s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Mramor patří do kategorie materiály

Klíčová slova: názvosloví, synonymum, heslo, slovník, popis, co to je, vysvětlení, co je to Mramor?, co znamená, význam, termín, Mramor, formulace, informace, význam slova, přesný význam, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Mramor je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Mramor dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mramory (krystalické vápence) jsou přeměněné karbonátové horniny, které vznikly rekrystalizací původních vápenců nebo méně často dolomitů (krystalické dolomity). K přeměně (metamorfóze) dochází za vysoké teploty a tlaku. Mramory bývají hruběji zrnité než jemnozrnné vápence. Jsou většinou bílé, ale díky různým příměsím mohou nabývat nejrůznějších barev.

Jiné zdroje informací o pojmu Mramor

Vyhledat výraz Mramor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mramor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Mramor na Google.cz

Zkusit najít frázi Mramor ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mramor ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Mramor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mramor například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Mramor? resp. co to je Mramor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mramor, odpověď na dotaz co je to Mramor?. Víte např. kdo to je Miroslav Žbirka? Znáte a víte kdo je David Rusňák? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než materiály). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.