Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hereze. Co znamená odborný pojem Hereze z kategorie Náboženství?

Co je to Hereze? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hereze?

Hereze, česky také blud nebo kacířství, byl původně název náboženského názoru, který se odlišoval od oficiální obecné víry určité církve a byl s touto vírou neslučitelný. Ti, kdo takové názory zastávali, byli označováni jako heretici, bludaři a kacíři.
Kacíř je používán především jako označení pro středověké heretiky. Pojem hereze lze využít i v přeneseném smyslu slova pro nenáboženské záležitosti, kdy se názor odlišuje a nelze ho ztotožnit s obecně uznávanou pravdou.


Co je to Hereze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hereze. Co znamená odborný pojem Hereze z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Hereze s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hereze je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, termín, přesný výraz, co znamená, Náboženství, slovo, odborný výraz, heslo, lexikon, wiki, Hereze, pojem, informace, definice, popis, význam, názvosloví


Pojem Hereze je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Hereze?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Hereze, kacířství či blud (z řeckého αἵρεσις hairesis volba < αἵρειν hairein vybírat, brát) označuje původně takový teologický názor, který „volí“ nebo si „vybírá“ určitý odlišný pohled, který je neslučitelný s obecnou vírou dané církve, tj. ortodoxií. Zastánce hereze je touto církví označován jako heretik, kacíř či bludař. Téhož pojmu se užívá též v přeneseném smyslu pro pojmenování nenáboženského názoru na nenáboženskou „ortodoxní“ záležitost; kupříkladu pro esperantisty je herezí používání ida, tj. používání revidované verze esperanta.

Hledejte pojem Hereze v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hereze ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Hereze ve Wikislovníku

Hledat heslo Hereze na Google.cz

Najít heslo Hereze ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hereze ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Hereze na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hereze například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Hereze? resp. jaký je význam slova Hereze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hereze, odpověď na dotaz co je to Hereze?. Víte např. kdo to je Stomatolog? Znáte a víte kdo je Pastor? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Hereze i v jiných kategoriích (než Náboženství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.