Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hereze. Co znamená odborný pojem Hereze z kategorie Náboženství?

Co je to Hereze? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hereze?

Hereze, česky také blud nebo kacířství, byl původně název náboženského názoru, který se odlišoval od oficiální obecné víry určité církve a byl s touto vírou neslučitelný. Ti, kdo takové názory zastávali, byli označováni jako heretici, bludaři a kacíři.
Kacíř je používán především jako označení pro středověké heretiky. Pojem hereze lze využít i v přeneseném smyslu slova pro nenáboženské záležitosti, kdy se názor odlišuje a nelze ho ztotožnit s obecně uznávanou pravdou.


Co je to Hereze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hereze. Co znamená odborný pojem Hereze z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Hereze se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: odborné názvosloví, názvosloví, pojem, synonymum, definice pojmu, význam slova, slovo, slovník, význam pojmu, náboženství, wiki, definice, terminus technicus, lexikon, Hereze, co je to Hereze?, náboženství, vysvětlení


Pojem Hereze je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Hereze?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Hereze, kacířství či blud (z řeckého αἵρεσις hairesis volba < αἵρειν hairein vybírat, brát) označuje původně takový teologický názor, který „volí“ nebo si „vybírá“ určitý odlišný pohled, který je neslučitelný s obecnou vírou dané církve, tj. ortodoxií. Zastánce hereze je touto církví označován jako heretik, kacíř či bludař. Téhož pojmu se užívá též v přeneseném smyslu pro pojmenování nenáboženského názoru na nenáboženskou „ortodoxní“ záležitost; kupříkladu pro esperantisty je herezí používání ida, tj. používání revidované verze esperanta.

Další informace o pojmu Hereze hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Hereze ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Hereze na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hereze ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Hereze ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Hereze ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hereze ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hereze například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Hereze? resp. co znamená Hereze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hereze, odpověď na dotaz co je to Hereze?. Víte např. kdo to je Kateřina Konečná? Znáte a víte kdo je Božena Komárková? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.