Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hereze. Co znamená odborný pojem Hereze z kategorie Náboženství?

Co je to Hereze? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hereze

Hereze, česky také blud nebo kacířství, byl původně název náboženského názoru, který se odlišoval od oficiální obecné víry určité církve a byl s touto vírou neslučitelný. Ti, kdo takové názory zastávali, byli označováni jako heretici, bludaři a kacíři.
Kacíř je používán především jako označení pro středověké heretiky. Pojem hereze lze využít i v přeneseném smyslu slova pro nenáboženské záležitosti, kdy se názor odlišuje a nelze ho ztotožnit s obecně uznávanou pravdou.


Co je to Hereze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hereze. Co znamená odborný pojem Hereze z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hereze? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hereze je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: slovník, odborný výraz, popis, co znamená, přesný význam, informace, wiki, slovo, formulace, termín, definice, definice pojmu, Náboženství, význam, význam pojmu, synonymum, vysvětlení, pojem


Pojem Hereze je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hereze dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hereze, kacířství či blud (z řeckého αἵρεσις hairesis volba < αἵρειν hairein vybírat, brát) označuje původně takový teologický názor, který „volí“ nebo si „vybírá“ určitý odlišný pohled, který je neslučitelný s obecnou vírou dané církve, tj. ortodoxií. Zastánce hereze je touto církví označován jako heretik, kacíř či bludař. Téhož pojmu se užívá též v přeneseném smyslu pro pojmenování nenáboženského názoru na nenáboženskou „ortodoxní“ záležitost; kupříkladu pro esperantisty je herezí používání ida, tj. používání revidované verze esperanta.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Hereze ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Hereze ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Hereze ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Hereze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Hereze ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Hereze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hereze například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Hereze? resp. jaká je definice termínu Hereze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hereze, odpověď na dotaz co je to Hereze?. Víte např. kdo to je Blbeček? Znáte a víte kdo je Forman? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.