Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hereze. Co znamená odborný pojem Hereze z kategorie Náboženství?

Co je to Hereze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hereze

Hereze, česky také blud nebo kacířství, byl původně název náboženského názoru, který se odlišoval od oficiální obecné víry určité církve a byl s touto vírou neslučitelný. Ti, kdo takové názory zastávali, byli označováni jako heretici, bludaři a kacíři.
Kacíř je používán především jako označení pro středověké heretiky. Pojem hereze lze využít i v přeneseném smyslu slova pro nenáboženské záležitosti, kdy se názor odlišuje a nelze ho ztotožnit s obecně uznávanou pravdou.


Co je to Hereze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hereze. Co znamená odborný pojem Hereze z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Hereze sdílejte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hereze je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovo, termín, formulace, pojem, heslo, slovník, přesný výraz, co znamená, synonymum, význam slova, vysvětlení, názvosloví, význam, terminologie, Náboženství, informace, Hereze


Pojem Hereze je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Hereze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Hereze ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Hereze ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Hereze na Youtube

Najít výraz Hereze na Google.cz

Vyhledat slovo Hereze ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hereze například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Hereze? resp. co je to Hereze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hereze, odpověď na dotaz co je to Hereze?. Víte např. kdo to je Radek Faksa? Znáte a víte kdo je Forman? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.