Co je to?
Definice výrazu, termínu Hereze. Co znamená odborný pojem Hereze z kategorie Náboženství?

Co je Hereze?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hereze?

Hereze, česky také blud nebo kacířství, byl původně název náboženského názoru, který se odlišoval od oficiální obecné víry určité církve a byl s touto vírou neslučitelný. Ti, kdo takové názory zastávali, byli označováni jako heretici, bludaři a kacíři.
Kacíř je používán především jako označení pro středověké heretiky. Pojem hereze lze využít i v přeneseném smyslu slova pro nenáboženské záležitosti, kdy se názor odlišuje a nelze ho ztotožnit s obecně uznávanou pravdou.


Co je to Hereze? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hereze. Co znamená odborný pojem Hereze z kategorie Náboženství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hereze? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Hereze je v kategorii náboženství

Klíčová slova: popis, co to je, význam, lexikon, vysvětlení, termín, Hereze, definice pojmu, přesný význam, terminus technicus, náboženství, definice, názvosloví, přesný výraz, synonymum, odborné názvosloví, co znamená, formulace


Pojem Hereze je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hereze? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hereze, kacířství či blud (z řeckého αἵρεσις hairesis volba < αἵρειν hairein vybírat, brát) označuje původně takový teologický názor, který „volí“ nebo si „vybírá“ určitý odlišný pohled, který je neslučitelný s obecnou vírou dané církve, tj. ortodoxií. Zastánce hereze je touto církví označován jako heretik, kacíř či bludař. Téhož pojmu se užívá též v přeneseném smyslu pro pojmenování nenáboženského názoru na nenáboženskou „ortodoxní“ záležitost; kupříkladu pro esperantisty je herezí používání ida, tj. používání revidované verze esperanta.

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Hereze ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Hereze na Google obrázcích

Vyhledat heslo Hereze ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hereze ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Hereze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Hereze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hereze například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teďka už zajisté víte co znamená slovo Hereze? resp. co vlastně znamená slovo Hereze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hereze, odpověď na dotaz co je to Hereze?. Víte např. kdo to je Petr Janda? Znáte a víte kdo je Martina Pártlová? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Mše v kostele, hereze, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.