Co je to?
Odborný výraz, definice slova Maligní. Co znamená slovo Maligní z kategorie Lékařství?

Co je Maligní?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Maligní?

Maligní čili zlý nebo zhoubný je označení, používané především pro druh nádoru. Maligní nádor je invazivní, rychle rostoucí a ničící okolní tkáně. Většinou metastázuje, zavléká nádorové buňky do jiných částí těla, kde se pak vytvoří nový nádor. Postupně se tak – nejčastěji krevním řečištěm nebo lymfatickou cestou – rozšíří do celého těla.
Maligní nádor lze rozeznat z odebrané tkáně při histologickém vyšetření.


Co je to Maligní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Maligní. Co znamená slovo Maligní z kategorie Lékařství?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Maligní patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: heslo, pojem, definice pojmu, slovo, vysvětlení, definice, odborné názvosloví, přesný výraz, co je to Maligní?, Maligní, lexikon, wiki, lékařství, synonymum, popis, informace, význam slova, termín


Pojem Maligní je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Maligní

Vyhledat termín Maligní ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Maligní ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Maligní ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Maligní na Google.cz

Hledat videa s názvem Maligní na Youtube

Vyhledat výraz Maligní ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Maligní například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli co je to Maligní? resp. co znamená výraz Maligní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maligní, odpověď na dotaz co je to Maligní?. Víte např. kdo to je Max Verstappen? Znáte a víte kdo je Valérie Zawadská? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..