Co je to?
Odborný výraz, definice slova Maligní. Co znamená pojem Maligní z kategorie Lékařství?

Co je to Maligní? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Maligní?

Maligní čili zlý nebo zhoubný je označení, používané především pro druh nádoru. Maligní nádor je invazivní, rychle rostoucí a ničící okolní tkáně. Většinou metastázuje, zavléká nádorové buňky do jiných částí těla, kde se pak vytvoří nový nádor. Postupně se tak – nejčastěji krevním řečištěm nebo lymfatickou cestou – rozšíří do celého těla.
Maligní nádor lze rozeznat z odebrané tkáně při histologickém vyšetření.


Co je to Maligní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Maligní. Co znamená pojem Maligní z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Maligní? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Maligní je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: popis, synonymum, slovo, přesný výraz, heslo, lexikon, odborný výraz, Maligní, co je to Maligní?, informace, definice, vysvětlení, co znamená, formulace, význam slova, význam, termín, Lékařství


Pojem Maligní je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Maligní v následujících vyhledávačích

Zkusit najít heslo Maligní na Google.cz

Vyhledat výraz Maligní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Maligní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Maligní ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Maligní na Youtube

Vyhledat slovo Maligní ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Maligní například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Maligní? resp. co znamená Maligní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maligní, odpověď na dotaz co je to Maligní?. Víte např. kdo to je Ovčan? Znáte a víte kdo je Vlastenec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Maligní hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..