Co je to?
Odborný výraz, definice slova Maligní. Co znamená pojem Maligní z kategorie Lékařství?

Co je to Maligní? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Maligní?

Maligní čili zlý nebo zhoubný je označení, používané především pro druh nádoru. Maligní nádor je invazivní, rychle rostoucí a ničící okolní tkáně. Většinou metastázuje, zavléká nádorové buňky do jiných částí těla, kde se pak vytvoří nový nádor. Postupně se tak – nejčastěji krevním řečištěm nebo lymfatickou cestou – rozšíří do celého těla.
Maligní nádor lze rozeznat z odebrané tkáně při histologickém vyšetření.


Co je to Maligní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Maligní. Co znamená pojem Maligní z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Maligní patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: co znamená, informace, popis, význam pojmu, přesný výraz, odborný výraz, slovník, definice pojmu, synonymum, termín, názvosloví, Lékařství, pojem, terminologie, odborné názvosloví, co to je, lexikon, slovo


Pojem Maligní je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít výraz Maligní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Maligní ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Maligní ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Maligní ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Maligní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Maligní na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Maligní například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Maligní? resp. jaký je význam slova Maligní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maligní, odpověď na dotaz co je to Maligní?. Víte např. kdo to je Mládek? Znáte a víte kdo je Konšel? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..