Co je to?
Odborný výraz, definice slova Maligní. Co znamená pojem Maligní z kategorie Lékařství?

Co je to Maligní? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Maligní?

Maligní čili zlý nebo zhoubný je označení, používané především pro druh nádoru. Maligní nádor je invazivní, rychle rostoucí a ničící okolní tkáně. Většinou metastázuje, zavléká nádorové buňky do jiných částí těla, kde se pak vytvoří nový nádor. Postupně se tak – nejčastěji krevním řečištěm nebo lymfatickou cestou – rozšíří do celého těla.
Maligní nádor lze rozeznat z odebrané tkáně při histologickém vyšetření.


Co je to Maligní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Maligní. Co znamená pojem Maligní z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Maligní se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, definice pojmu, pojem, Maligní, co je to Maligní?, Lékařství, Lékařství, význam slova, terminologie, lexikon, slovník, wiki, význam pojmu, vysvětlení, co to je, odborné názvosloví, názvosloví, heslo


Pojem Maligní je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít termín Maligní ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Maligní ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Maligní ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Maligní ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Maligní ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Maligní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Maligní například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Maligní? resp. co označuje slovo Maligní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maligní, odpověď na dotaz co je to Maligní?. Víte např. kdo to je Pomocný kuchař? Znáte a víte kdo je Konšel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..