Co je to?
Výraz, termín, definice slova Debet. Co znamená odborný pojem Debet z kategorie Bankovnictví?

Co je to Debet? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Debet

Slovo debet se objevuje v souvislosti s bankovními produkty. Debet znamená minusový zůstatek na účtě, dluh vůči bance, položku "má dáti" na výpisu z účtu.


Co je to Debet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Debet. Co znamená odborný pojem Debet z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Debet se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Debet je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: informace, bankovnictví, pojem, termín, význam, definice pojmu, popis, terminus technicus, odborný výraz, názvosloví, synonymum, formulace, slovník, co je to Debet?, slovo, přesný výraz, odborné názvosloví, definice


Pojem Debet je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Debet? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Debet v účetnictví znamená Má dát (dluh) a v účetnictví představuje levou stranu účtu. Jeho opakem je dal, které v účetnictví představuje pravou stranu účtu. Je žádoucí se všem dluhům vyhnout. Při potížích je vhodné navštívit tzv. finančního poradce. To zabrání zapadnutí do tzv. dluhové smyčky.

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Debet ve Wikislovníku

Hledat heslo Debet ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Debet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Debet ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Debet ve Wikizdrojích

Hledat výraz Debet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Debet například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Debet? resp. co se přesně ukrývá za slovem Debet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debet, odpověď na dotaz co je to Debet?. Víte např. kdo to je Energetik? Znáte a víte kdo je Tomáš Halík? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než bankovnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?