Co je to?
Výraz, termín, definice slova Debet. Co znamená odborný pojem Debet z kategorie Bankovnictví?

Co je to Debet? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Debet?

Slovo debet se objevuje v souvislosti s bankovními produkty. Debet znamená minusový zůstatek na účtě, dluh vůči bance, položku "má dáti" na výpisu z účtu.


Co je to Debet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Debet. Co znamená odborný pojem Debet z kategorie Bankovnictví?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Debet? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Debet se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: informace, odborné názvosloví, definice, wiki, lexikon, vysvětlení, odborný výraz, synonymum, bankovnictví, co znamená, terminologie, definice pojmu, význam slova, význam, názvosloví, pojem, heslo, popis


Pojem Debet je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Debet? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Debet v účetnictví znamená Má dát (dluh) a v účetnictví představuje levou stranu účtu. Jeho opakem je dal, které v účetnictví představuje pravou stranu účtu. Je žádoucí se všem dluhům vyhnout. Při potížích je vhodné navštívit tzv. finančního poradce. To zabrání zapadnutí do tzv. dluhové smyčky.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Debet ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Debet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Debet ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Debet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Debet na Google.cz

Hledat termín Debet ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Debet například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Debet? resp. jaká je definice termínu Debet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debet, odpověď na dotaz co je to Debet?. Víte např. kdo to je Matt Damon? Znáte a víte kdo je Ektomorf? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Debet i v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?