Co je to?
Definice odborného termínu, slova Debet. Co znamená pojem Debet z kategorie Bankovnictví?

Co je Debet?

Co znamená pojem, definice termínu Debet?

Slovo debet se objevuje v souvislosti s bankovními produkty. Debet znamená minusový zůstatek na účtě, dluh vůči bance, položku "má dáti" na výpisu z účtu.


Co je to Debet? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Debet. Co znamená pojem Debet z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Debet patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: bankovnictví, co znamená, definice pojmu, co je to Debet?, definice, slovník, názvosloví, bankovnictví, odborné názvosloví, informace, terminologie, vysvětlení, heslo, formulace, co to je, přesný význam, popis, význam slova


Pojem Debet je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Debet? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Debet v účetnictví znamená Má dát (dluh) a v účetnictví představuje levou stranu účtu. Jeho opakem je dal, které v účetnictví představuje pravou stranu účtu. Je žádoucí se všem dluhům vyhnout. Při potížích je vhodné navštívit tzv. finančního poradce. To zabrání zapadnutí do tzv. dluhové smyčky.

Hledejte výraz Debet v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Debet ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Debet na Google obrázcích

Hledat slovo Debet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Debet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Debet na Google.cz

Hledat frázi Debet ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Debet například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená slovo Debet? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Debet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debet, odpověď na dotaz co je to Debet?. Víte např. kdo to je Ferdinand Peroutka? Znáte a víte kdo je Tomáš Halík? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie bankovnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, mince bílá květina, debet, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?