Co je to?
Odborný výraz, definice slova Debet. Co znamená slovo Debet z kategorie Bankovnictví?

Co je Debet? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Debet

Slovo debet se objevuje v souvislosti s bankovními produkty. Debet znamená minusový zůstatek na účtě, dluh vůči bance, položku "má dáti" na výpisu z účtu.


Co je to Debet? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Debet. Co znamená slovo Debet z kategorie Bankovnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text (Debet) můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Debet patří do kategorie bankovnictví

Klíčová slova: terminus technicus, význam slova, definice, odborný výraz, slovník, formulace, přesný výraz, co to je, názvosloví, lexikon, wiki, terminologie, Debet, heslo, vysvětlení, pojem, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Debet je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Debet?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Debet v účetnictví znamená Má dát (dluh) a v účetnictví představuje levou stranu účtu. Jeho opakem je dal, které v účetnictví představuje pravou stranu účtu. Je žádoucí se všem dluhům vyhnout. Při potížích je vhodné navštívit tzv. finančního poradce. To zabrání zapadnutí do tzv. dluhové smyčky.

Další informační zdroje

Najít termín Debet na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Debet ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Debet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Debet ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Debet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Debet ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Debet například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Debet? resp. jaký je význam pojmu Debet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debet, odpověď na dotaz co je to Debet?. Víte např. kdo to je Antonín Charouz? Znáte a víte kdo je Tomáš Halík? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie bankovnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?