Co je to?
Výraz, termín, definice slova Debet. Co znamená odborný pojem Debet z kategorie Bankovnictví?

Co je to Debet? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Debet?

Slovo debet se objevuje v souvislosti s bankovními produkty. Debet znamená minusový zůstatek na účtě, dluh vůči bance, položku "má dáti" na výpisu z účtu.


Co je to Debet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Debet. Co znamená odborný pojem Debet z kategorie Bankovnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Debet se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: wiki, význam slova, Debet, lexikon, definice pojmu, informace, přesný význam, definice, odborný výraz, Bankovnictví, synonymum, význam, co je to Debet?, Bankovnictví, terminus technicus, názvosloví, slovo, pojem


Pojem Debet je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Debet píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Debet v účetnictví znamená Má dát (dluh) a v účetnictví představuje levou stranu účtu. Jeho opakem je dal, které v účetnictví představuje pravou stranu účtu. Je žádoucí se všem dluhům vyhnout. Při potížích je vhodné navštívit tzv. finančního poradce. To zabrání zapadnutí do tzv. dluhové smyčky.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Debet na Youtube

Zkusit najít heslo Debet ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Debet ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Debet ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Debet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Debet ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Debet například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Debet? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Debet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debet, odpověď na dotaz co je to Debet?. Víte např. kdo to je George Soros? Znáte a víte kdo je Endomorf? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Debet hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?