Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nostalgie. Co znamená slovo Nostalgie z kategorie Psychologie?

Co je Nostalgie?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Nostalgie

Každému se jistě někdy stýskalo po domově nebo věcech dávno minulých. Tento stesk má odborný název - nostalgie. Slovo bylo poprvé použito v sedmnáctém století německým lékařem, nicméně původ má v řeckém jazyce.
V psychologii se jedná o chorobný stesk po minulých dobách. Pacient si je idealizuje a vidí v nich jen to nejlepší. V minulosti pak hledá to, co mu chybí v současnosti.


Co je to Nostalgie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nostalgie. Co znamená slovo Nostalgie z kategorie Psychologie?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento text (Nostalgie) můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Nostalgie patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, definice, wiki, psychologie, informace, termín, slovník, význam slova, pojem, přesný význam, terminologie, Nostalgie, co znamená, názvosloví, psychologie, slovo, význam, odborné názvosloví


Pojem Nostalgie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Nostalgie dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Nostalgie (z řec. nostos, stesk po domově, a algos, bolest) je původně chorobný stesk po domově, v současnosti obvykle stesk po něčem minulém, zašlém, ztraceném.
Slovo poprvé použil německý lékař J. Hofer roku 1688 pro diagnózu potíží švýcarských žoldnéřů, kteří dlouho sloužili v cizině.

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Nostalgie ve Wikizdrojích

Hledat pojem Nostalgie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Nostalgie ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nostalgie ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Nostalgie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Nostalgie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Nostalgie například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaká je definice slova Nostalgie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Nostalgie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nostalgie, odpověď na dotaz co je to Nostalgie?. Víte např. kdo to je William Butler Yeats? Znáte a víte kdo je Afrodita? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Nostalgie hledat i v jiných kategoriích (než psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, trojúhelník, nostalgie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.