Co je to?
Definice výrazu Nostalgie. Co znamená odborný pojem Nostalgie z kategorie Psychologie?

Co to je Nostalgie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Nostalgie?

Každému se jistě někdy stýskalo po domově nebo věcech dávno minulých. Tento stesk má odborný název - nostalgie. Slovo bylo poprvé použito v sedmnáctém století německým lékařem, nicméně původ má v řeckém jazyce.
V psychologii se jedná o chorobný stesk po minulých dobách. Pacient si je idealizuje a vidí v nich jen to nejlepší. V minulosti pak hledá to, co mu chybí v současnosti.


Co je to Nostalgie? Význam slova, termín, Definice výrazu Nostalgie. Co znamená odborný pojem Nostalgie z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Nostalgie sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nostalgie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: co znamená, Psychologie, Nostalgie, odborné názvosloví, informace, definice, co to je, heslo, přesný výraz, definice pojmu, slovo, formulace, význam, přesný význam, pojem, význam pojmu, názvosloví, co je to Nostalgie?


Pojem Nostalgie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nostalgie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nostalgie (z řec. nostos, stesk po domově, a algos, bolest) je původně chorobný stesk po domově, v současnosti obvykle stesk po něčem minulém, zašlém, ztraceném.
Slovo poprvé použil německý lékař J. Hofer roku 1688 pro diagnózu potíží švýcarských žoldnéřů, kteří dlouho sloužili v cizině.

Pro více informací o heslu Nostalgie zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Nostalgie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nostalgie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Nostalgie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Nostalgie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Nostalgie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Nostalgie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Nostalgie například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Nostalgie? resp. jaký je význam pojmu Nostalgie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nostalgie, odpověď na dotaz co je to Nostalgie?. Víte např. kdo to je Zlatník? Znáte a víte kdo je Nymfa? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.