Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nostalgie. Co znamená pojem Nostalgie z kategorie Psychologie?

Co je to Nostalgie? Význam slova

Co znamená termín Nostalgie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Každému se jistě někdy stýskalo po domově nebo věcech dávno minulých. Tento stesk má odborný název - nostalgie. Slovo bylo poprvé použito v sedmnáctém století německým lékařem, nicméně původ má v řeckém jazyce.
V psychologii se jedná o chorobný stesk po minulých dobách. Pacient si je idealizuje a vidí v nich jen to nejlepší. V minulosti pak hledá to, co mu chybí v současnosti.


Co je to Nostalgie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Nostalgie. Co znamená pojem Nostalgie z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Nostalgie se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: wiki, odborné názvosloví, význam slova, význam pojmu, co znamená, psychologie, Nostalgie, názvosloví, co je to Nostalgie?, lexikon, slovník, pojem, co to je, psychologie, formulace, synonymum, slovo, přesný výraz


Pojem Nostalgie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Nostalgie můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nostalgie (z řec. nostos, stesk po domově, a algos, bolest) je původně chorobný stesk po domově, v současnosti obvykle stesk po něčem minulém, zašlém, ztraceném.
Slovo poprvé použil německý lékař J. Hofer roku 1688 pro diagnózu potíží švýcarských žoldnéřů, kteří dlouho sloužili v cizině.

Další informační zdroje o slovu Nostalgie

Najít slovo Nostalgie ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Nostalgie ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Nostalgie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Nostalgie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nostalgie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Nostalgie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nostalgie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Nostalgie? resp. co se skrývá pod slovem Nostalgie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nostalgie, odpověď na dotaz co je to Nostalgie?. Víte např. kdo to je Ignác z Loyoly? Znáte a víte kdo je Neonatolog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Nostalgie i jinde než v sekci než v psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.