Co je to?
Definice výrazu Nostalgie. Co znamená odborný pojem Nostalgie z kategorie Psychologie?

Co to je Nostalgie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Nostalgie?

Každému se jistě někdy stýskalo po domově nebo věcech dávno minulých. Tento stesk má odborný název - nostalgie. Slovo bylo poprvé použito v sedmnáctém století německým lékařem, nicméně původ má v řeckém jazyce.
V psychologii se jedná o chorobný stesk po minulých dobách. Pacient si je idealizuje a vidí v nich jen to nejlepší. V minulosti pak hledá to, co mu chybí v současnosti.


Co je to Nostalgie? Význam slova, termín, Definice výrazu Nostalgie. Co znamená odborný pojem Nostalgie z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Nostalgie? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nostalgie patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: co znamená, slovník, pojem, popis, terminus technicus, vysvětlení, Nostalgie, wiki, definice pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví, co je to Nostalgie?, formulace, přesný význam, přesný výraz, Psychologie, definice, lexikon


Pojem Nostalgie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nostalgie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Nostalgie (z řec. nostos, stesk po domově, a algos, bolest) je původně chorobný stesk po domově, v současnosti obvykle stesk po něčem minulém, zašlém, ztraceném.
Slovo poprvé použil německý lékař J. Hofer roku 1688 pro diagnózu potíží švýcarských žoldnéřů, kteří dlouho sloužili v cizině.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Nostalgie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Nostalgie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Nostalgie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Nostalgie na Youtube

Najít slovo Nostalgie ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Nostalgie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Nostalgie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Nostalgie? resp. co označuje slovo Nostalgie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nostalgie, odpověď na dotaz co je to Nostalgie?. Víte např. kdo to je Jana Bobošíková? Znáte a víte kdo je Héraklés? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.