Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nostalgie. Co znamená odborný pojem Nostalgie z kategorie Psychologie?

Co je to Nostalgie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Nostalgie

Každému se jistě někdy stýskalo po domově nebo věcech dávno minulých. Tento stesk má odborný název - nostalgie. Slovo bylo poprvé použito v sedmnáctém století německým lékařem, nicméně původ má v řeckém jazyce.
V psychologii se jedná o chorobný stesk po minulých dobách. Pacient si je idealizuje a vidí v nich jen to nejlepší. V minulosti pak hledá to, co mu chybí v současnosti.


Co je to Nostalgie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nostalgie. Co znamená odborný pojem Nostalgie z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Nostalgie) můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Nostalgie patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: slovo, heslo, význam pojmu, definice pojmu, terminus technicus, co znamená, vysvětlení, co to je, význam slova, Nostalgie, odborný výraz, pojem, psychologie, co je to Nostalgie?, odborné názvosloví, termín, definice, přesný výraz


Pojem Nostalgie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Nostalgie?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nostalgie (z řec. nostos, stesk po domově, a algos, bolest) je původně chorobný stesk po domově, v současnosti obvykle stesk po něčem minulém, zašlém, ztraceném.
Slovo poprvé použil německý lékař J. Hofer roku 1688 pro diagnózu potíží švýcarských žoldnéřů, kteří dlouho sloužili v cizině.

Další informační zdroje

Najít heslo Nostalgie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Nostalgie ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Nostalgie ve Wikizdrojích

Najít termín Nostalgie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Nostalgie na Youtube

Hledat pojem Nostalgie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Nostalgie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Nostalgie? resp. co se skrývá pod slovem Nostalgie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nostalgie, odpověď na dotaz co je to Nostalgie?. Víte např. kdo to je Jan Evangelista Purkyně? Znáte a víte kdo je Artemis? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.