Co je to?
Definice výrazu, termínu Aperol. Co znamená odborný pojem Aperol z kategorie Nápoje?

Co je to Aperol? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Aperol?

Aperol je název pomerančového aperitivu s hořkosladkou chutí. Jedná se o hořký likér – kořeněný bitter- s nízkým obsahem alkoholu. Aperol má oranžovou pomerančovou barvu, kterou si zachovává přitažlivou barvu i v míchaných nápojích, do kterých je použit, např. v oblíbeném střiku Aperol Spritz.
Aperol pochází z Itálie, vyrábí se z rebarbory, hořce, vonných bylin a pomerančového výtažku. Recept na jeho výrobu se od prvopočátků nezměnil a je přísně střežen.


Co je to Aperol? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Aperol. Co znamená odborný pojem Aperol z kategorie Nápoje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aperol patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: lexikon, wiki, odborný výraz, terminus technicus, Aperol, definice pojmu, co je to Aperol?, informace, heslo, co znamená, pojem, synonymum, názvosloví, vysvětlení, význam, terminologie, odborné názvosloví, Nápoje


Pojem Aperol je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aperol? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aperol je alkoholický nápoj řadící se mezi kořeněné bittery. Má oranžovočervenou barvu s ovocnou, lehce hořkou chutí. Vyrábí se na bázi lihu z hořce, rebarbory, výtažků z pomerančů, aromatických bylin a barviv. Jeho zvláštností je velmi nízký obsah alkoholu, jen 11%.
Podává se vždy dobře vychlazený, čistý i prodloužený (se sodou, šumivým vínem). Klasický Aperol Spritz, jak jej doporučuje přímo výrobce, se skládá z 3 dílů prosecca, 2 dílů Aperolu a 1 dílu sodovky. Měl by se podávat ve sklenici na stopce.

Aperol s brčkem

Italský Aperol Spritz. Autor: Markus Spiske, zdroj: Pixabay
Italský Aperol Spritz. Autor: Markus Spiske, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Aperol

Vyhledat heslo Aperol na Google.cz

Hledat videa s názvem Aperol na Youtube

Najít slovo Aperol ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Aperol ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aperol ve Wikimedia Commons

Najít výraz Aperol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aperol například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Aperol? resp. co přesně znamená slovo Aperol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aperol, odpověď na dotaz co je to Aperol?. Víte např. kdo to je Anděl strážný? Znáte a víte kdo je Brepta? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nápoje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.