Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aperol. Co znamená odborný pojem Aperol z kategorie Nápoje?

Co je to Aperol? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Aperol?

Aperol je název pomerančového aperitivu s hořkosladkou chutí. Jedná se o hořký likér – kořeněný bitter- s nízkým obsahem alkoholu. Aperol má oranžovou pomerančovou barvu, kterou si zachovává přitažlivou barvu i v míchaných nápojích, do kterých je použit, např. v oblíbeném střiku Aperol Spritz.
Aperol pochází z Itálie, vyrábí se z rebarbory, hořce, vonných bylin a pomerančového výtažku. Recept na jeho výrobu se od prvopočátků nezměnil a je přísně střežen.


Co je to Aperol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aperol. Co znamená odborný pojem Aperol z kategorie Nápoje?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Aperol s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Aperol se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: názvosloví, termín, popis, význam slova, synonymum, terminus technicus, odborné názvosloví, co to je, vysvětlení, význam, Aperol, co je to Aperol?, wiki, pojem, lexikon, slovník, definice pojmu, odborný výraz


Pojem Aperol je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Aperol dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Aperol je alkoholický nápoj řadící se mezi kořeněné bittery. Má oranžovočervenou barvu s ovocnou, lehce hořkou chutí. Vyrábí se na bázi lihu z hořce, rebarbory, výtažků z pomerančů, aromatických bylin a barviv. Jeho zvláštností je velmi nízký obsah alkoholu, jen 11%.
Podává se vždy dobře vychlazený, čistý i prodloužený (se sodou, šumivým vínem). Klasický Aperol Spritz, jak jej doporučuje přímo výrobce, se skládá z 3 dílů prosecca, 2 dílů Aperolu a 1 dílu sodovky. Měl by se podávat ve sklenici na stopce.

Aperol s brčkem

Italský Aperol Spritz. Autor: Markus Spiske, zdroj: Pixabay
Italský Aperol Spritz. Autor: Markus Spiske, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Najít termín Aperol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aperol ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Aperol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Aperol na Google.cz

Hledat videa s názvem Aperol na Youtube

Vyhledat termín Aperol ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Aperol například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Aperol? resp. co znamená Aperol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aperol, odpověď na dotaz co je to Aperol?. Víte např. kdo to je Edmund Halley? Znáte a víte kdo je Pazgřivec? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Aperol hledat i v jiných kategoriích (než nápoje) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.