Co je to?
Definice výrazu Aperol. Co znamená odborný pojem Aperol z kategorie Nápoje?

Co to je Aperol? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Aperol?

Aperol je název pomerančového aperitivu s hořkosladkou chutí. Jedná se o hořký likér – kořeněný bitter- s nízkým obsahem alkoholu. Aperol má oranžovou pomerančovou barvu, kterou si zachovává přitažlivou barvu i v míchaných nápojích, do kterých je použit, např. v oblíbeném střiku Aperol Spritz.
Aperol pochází z Itálie, vyrábí se z rebarbory, hořce, vonných bylin a pomerančového výtažku. Recept na jeho výrobu se od prvopočátků nezměnil a je přísně střežen.


Co je to Aperol? Význam slova, termín, Definice výrazu Aperol. Co znamená odborný pojem Aperol z kategorie Nápoje?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Aperol můžete sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Aperol je v kategorii nápoje

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, co je to Aperol?, pojem, význam, nápoje, lexikon, informace, popis, Aperol, formulace, definice, odborný výraz, heslo, přesný význam, co to je, odborné názvosloví, synonymum


Pojem Aperol je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Aperol?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Aperol je alkoholický nápoj řadící se mezi kořeněné bittery. Má oranžovočervenou barvu s ovocnou, lehce hořkou chutí. Vyrábí se na bázi lihu z hořce, rebarbory, výtažků z pomerančů, aromatických bylin a barviv. Jeho zvláštností je velmi nízký obsah alkoholu, jen 11%.
Podává se vždy dobře vychlazený, čistý i prodloužený (se sodou, šumivým vínem). Klasický Aperol Spritz, jak jej doporučuje přímo výrobce, se skládá z 3 dílů prosecca, 2 dílů Aperolu a 1 dílu sodovky. Měl by se podávat ve sklenici na stopce.

Aperol s brčkem

Italský Aperol Spritz. Autor: Markus Spiske, zdroj: Pixabay
Italský Aperol Spritz. Autor: Markus Spiske, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Aperol na Google.cz

Hledat heslo Aperol ve Wikislovníku

Hledat slovo Aperol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aperol ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Aperol ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Aperol ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aperol například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte jaká je definice termínu Aperol? resp. jaký je význam pojmu Aperol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aperol, odpověď na dotaz co je to Aperol?. Víte např. kdo to je Misionář? Znáte a víte kdo je Mouřenín? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Aperol i v jiné kategorii než je sekce nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.