Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aperol. Co znamená slovo Aperol z kategorie Nápoje?

Co je Aperol?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Aperol?

Aperol je název pomerančového aperitivu s hořkosladkou chutí. Jedná se o hořký likér – kořeněný bitter- s nízkým obsahem alkoholu. Aperol má oranžovou pomerančovou barvu, kterou si zachovává přitažlivou barvu i v míchaných nápojích, do kterých je použit, např. v oblíbeném střiku Aperol Spritz.
Aperol pochází z Itálie, vyrábí se z rebarbory, hořce, vonných bylin a pomerančového výtažku. Recept na jeho výrobu se od prvopočátků nezměnil a je přísně střežen.


Co je to Aperol? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aperol. Co znamená slovo Aperol z kategorie Nápoje?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Aperol patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, názvosloví, informace, popis, nápoje, definice pojmu, lexikon, význam slova, vysvětlení, slovník, terminologie, termín, pojem, wiki, Aperol, co znamená, heslo


Pojem Aperol je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Aperol?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aperol je alkoholický nápoj řadící se mezi kořeněné bittery. Má oranžovočervenou barvu s ovocnou, lehce hořkou chutí. Vyrábí se na bázi lihu z hořce, rebarbory, výtažků z pomerančů, aromatických bylin a barviv. Jeho zvláštností je velmi nízký obsah alkoholu, jen 11%.
Podává se vždy dobře vychlazený, čistý i prodloužený (se sodou, šumivým vínem). Klasický Aperol Spritz, jak jej doporučuje přímo výrobce, se skládá z 3 dílů prosecca, 2 dílů Aperolu a 1 dílu sodovky. Měl by se podávat ve sklenici na stopce.

Aperol s brčkem

Italský Aperol Spritz. Autor: Markus Spiske, zdroj: Pixabay
Italský Aperol Spritz. Autor: Markus Spiske, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Najít výraz Aperol ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Aperol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Aperol ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Aperol ve Wikislovníku

Najít heslo Aperol na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Aperol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aperol například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte co je to Aperol? resp. co přesně znamená slovo Aperol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aperol, odpověď na dotaz co je to Aperol?. Víte např. kdo to je Al-Chorezmí? Znáte a víte kdo je Treperenda? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.