Co je to?
Definice výrazu, termínu Aperol. Co znamená odborný pojem Aperol z kategorie Nápoje?

Co je to Aperol? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Aperol?

Aperol je název pomerančového aperitivu s hořkosladkou chutí. Jedná se o hořký likér – kořeněný bitter- s nízkým obsahem alkoholu. Aperol má oranžovou pomerančovou barvu, kterou si zachovává přitažlivou barvu i v míchaných nápojích, do kterých je použit, např. v oblíbeném střiku Aperol Spritz.
Aperol pochází z Itálie, vyrábí se z rebarbory, hořce, vonných bylin a pomerančového výtažku. Recept na jeho výrobu se od prvopočátků nezměnil a je přísně střežen.


Co je to Aperol? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Aperol. Co znamená odborný pojem Aperol z kategorie Nápoje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Aperol s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aperol je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: význam, formulace, wiki, terminologie, co je to Aperol?, názvosloví, Nápoje, přesný význam, co znamená, informace, popis, definice, synonymum, termín, odborný výraz, lexikon, heslo, terminus technicus


Pojem Aperol je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aperol? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Aperol je alkoholický nápoj řadící se mezi kořeněné bittery. Má oranžovočervenou barvu s ovocnou, lehce hořkou chutí. Vyrábí se na bázi lihu z hořce, rebarbory, výtažků z pomerančů, aromatických bylin a barviv. Jeho zvláštností je velmi nízký obsah alkoholu, jen 11%.
Podává se vždy dobře vychlazený, čistý i prodloužený (se sodou, šumivým vínem). Klasický Aperol Spritz, jak jej doporučuje přímo výrobce, se skládá z 3 dílů prosecca, 2 dílů Aperolu a 1 dílu sodovky. Měl by se podávat ve sklenici na stopce.

Aperol s brčkem

Italský Aperol Spritz. Autor: Markus Spiske, zdroj: Pixabay
Italský Aperol Spritz. Autor: Markus Spiske, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Aperol v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Aperol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Aperol na Youtube

Najít výraz Aperol ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Aperol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Aperol ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aperol ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Aperol například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Aperol? resp. jaký je přesný význam slova Aperol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aperol, odpověď na dotaz co je to Aperol?. Víte např. kdo to je Ocas? Znáte a víte kdo je Kazišuk? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nápoje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.