Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aperol. Co znamená odborný pojem Aperol z kategorie Nápoje?

Co je to Aperol? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Aperol

Aperol je název pomerančového aperitivu s hořkosladkou chutí. Jedná se o hořký likér – kořeněný bitter- s nízkým obsahem alkoholu. Aperol má oranžovou pomerančovou barvu, kterou si zachovává přitažlivou barvu i v míchaných nápojích, do kterých je použit, např. v oblíbeném střiku Aperol Spritz.
Aperol pochází z Itálie, vyrábí se z rebarbory, hořce, vonných bylin a pomerančového výtažku. Recept na jeho výrobu se od prvopočátků nezměnil a je přísně střežen.


Co je to Aperol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aperol. Co znamená odborný pojem Aperol z kategorie Nápoje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Aperol) můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Aperol patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, pojem, slovo, terminus technicus, nápoje, definice, přesný význam, význam, termín, synonymum, odborný výraz, nápoje, popis, názvosloví, informace, terminologie, význam slova


Pojem Aperol je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Aperol?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Aperol je alkoholický nápoj řadící se mezi kořeněné bittery. Má oranžovočervenou barvu s ovocnou, lehce hořkou chutí. Vyrábí se na bázi lihu z hořce, rebarbory, výtažků z pomerančů, aromatických bylin a barviv. Jeho zvláštností je velmi nízký obsah alkoholu, jen 11%.
Podává se vždy dobře vychlazený, čistý i prodloužený (se sodou, šumivým vínem). Klasický Aperol Spritz, jak jej doporučuje přímo výrobce, se skládá z 3 dílů prosecca, 2 dílů Aperolu a 1 dílu sodovky. Měl by se podávat ve sklenici na stopce.

Aperol s brčkem

Italský Aperol Spritz. Autor: Markus Spiske, zdroj: Pixabay
Italský Aperol Spritz. Autor: Markus Spiske, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat pojem Aperol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Aperol na Youtube

Zkusit najít heslo Aperol ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Aperol ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Aperol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Aperol ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Aperol například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Aperol? resp. jaká je definice slova Aperol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aperol, odpověď na dotaz co je to Aperol?. Víte např. kdo to je Tina Turner? Znáte a víte kdo je Nicka? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Aperol v jiné sekci než nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.