Co je to?
Definice výrazu, termínu Informace. Co znamená odborný pojem Informace z kategorie Filozofie?

Co je to Informace? Význam slova

Co znamená termín Informace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Informace obecně je nějaký údaj, sdělení o něčem.


Co je to Informace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Informace. Co znamená odborný pojem Informace z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Informace? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Informace je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: odborné názvosloví, co to je, význam slova, význam, odborný výraz, synonymum, terminus technicus, Filozofie, heslo, lexikon, informace, definice pojmu, definice, vysvětlení, popis, terminologie, názvosloví, význam pojmu


Pojem Informace je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Informace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Informace (z lat. in-formatio, utváření, ztvárnění) je velmi široký, mnohoznačný pojem, který se užívá v různých významech. V nejobecnějším smyslu je informace chápána jako údaj o prostředí, jeho stavu a procesech v něm probíhajících. Informace snižuje nebo odstraňuje neurčitost (entropii) systému (např. příjemce / uživatele informace). Množství informace lze charakterizovat tím, jak se jejím přijetím změnila míra neurčitosti přijímajícího systému.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Informace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Informace ve Wikislovníku

Hledat výraz Informace ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Informace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Informace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Informace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Informace například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Informace? resp. jaká je definice termínu Informace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Informace, odpověď na dotaz co je to Informace?. Víte např. kdo to je Mila Kunis? Znáte a víte kdo je Úderník? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Filozofie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?