Co je to?
Definice výrazu, termínu Informace. Co znamená odborný pojem Informace z kategorie Filozofie?

Co je to Informace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Informace?

Informace obecně je nějaký údaj, sdělení o něčem.


Co je to Informace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Informace. Co znamená odborný pojem Informace z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Informace můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Informace je v sekci Filozofie

Klíčová slova: terminus technicus, pojem, co je to Informace?, význam pojmu, odborný výraz, synonymum, formulace, termín, heslo, odborné názvosloví, názvosloví, co znamená, vysvětlení, definice, přesný výraz, slovo, lexikon, informace


Pojem Informace je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Informace dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Informace (z lat. in-formatio, utváření, ztvárnění) je velmi široký, mnohoznačný pojem, který se užívá v různých významech. V nejobecnějším smyslu je informace chápána jako údaj o prostředí, jeho stavu a procesech v něm probíhajících. Informace snižuje nebo odstraňuje neurčitost (entropii) systému (např. příjemce / uživatele informace). Množství informace lze charakterizovat tím, jak se jejím přijetím změnila míra neurčitosti přijímajícího systému.

Hledejte pojem Informace v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Informace na Google.cz

Vyhledat výraz Informace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Informace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Informace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Informace ve Wikizdrojích

Hledat slovo Informace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Informace například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Informace? resp. jaká je definice termínu Informace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Informace, odpověď na dotaz co je to Informace?. Víte např. kdo to je Tereza Voříšková? Znáte a víte kdo je Sabina Slonková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Filozofie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?