Co je to?
Definice výrazu, termínu Informace. Co znamená odborný pojem Informace z kategorie Filozofie?

Co je to Informace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Informace

Informace obecně je nějaký údaj, sdělení o něčem.


Co je to Informace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Informace. Co znamená odborný pojem Informace z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Informace? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Informace patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: Filozofie, význam pojmu, formulace, slovo, wiki, informace, definice, význam, pojem, terminologie, přesný výraz, přesný význam, popis, termín, vysvětlení, Informace, co znamená, co to je


Pojem Informace je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Informace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Informace (z lat. in-formatio, utváření, ztvárnění) je velmi široký, mnohoznačný pojem, který se užívá v různých významech. V nejobecnějším smyslu je informace chápána jako údaj o prostředí, jeho stavu a procesech v něm probíhajících. Informace snižuje nebo odstraňuje neurčitost (entropii) systému (např. příjemce / uživatele informace). Množství informace lze charakterizovat tím, jak se jejím přijetím změnila míra neurčitosti přijímajícího systému.

Jiné zdroje informací o pojmu Informace

Najít slovo Informace ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Informace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Informace na Google.cz

Zkusit najít termín Informace ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Informace ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Informace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Informace například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Informace? resp. co je to Informace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Informace, odpověď na dotaz co je to Informace?. Víte např. kdo to je Lenka Zlámalová? Znáte a víte kdo je Úderník? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Filozofie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?