Co je to?
Definice výrazu, termínu Informace. Co znamená odborný pojem Informace z kategorie Filozofie?

Co je to Informace? Význam slova

Co znamená termín Informace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Informace obecně je nějaký údaj, sdělení o něčem.


Co je to Informace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Informace. Co znamená odborný pojem Informace z kategorie Filozofie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Informace) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Informace patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: co to je, odborný výraz, wiki, terminologie, termín, formulace, vysvětlení, názvosloví, význam slova, synonymum, Filozofie, Informace, odborné názvosloví, co je to Informace?, slovo, přesný význam, pojem, definice pojmu


Pojem Informace je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Informace můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Informace (z lat. in-formatio, utváření, ztvárnění) je velmi široký, mnohoznačný pojem, který se užívá v různých významech. V nejobecnějším smyslu je informace chápána jako údaj o prostředí, jeho stavu a procesech v něm probíhajících. Informace snižuje nebo odstraňuje neurčitost (entropii) systému (např. příjemce / uživatele informace). Množství informace lze charakterizovat tím, jak se jejím přijetím změnila míra neurčitosti přijímajícího systému.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Informace ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Informace ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Informace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Informace ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Informace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Informace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Informace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Informace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Informace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Informace, odpověď na dotaz co je to Informace?. Víte např. kdo to je Rami Malek? Znáte a víte kdo je Sabina Slonková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Filozofie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?