Co je to?
Definice výrazu, termínu Informace. Co znamená odborný pojem Informace z kategorie Filozofie?

Co je to Informace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Informace?

Informace obecně je nějaký údaj, sdělení o něčem.


Co je to Informace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Informace. Co znamená odborný pojem Informace z kategorie Filozofie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Informace je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: heslo, definice, názvosloví, terminologie, Filozofie, Informace, odborný výraz, slovo, Filozofie, význam slova, význam, synonymum, pojem, přesný výraz, vysvětlení, co to je, odborné názvosloví, terminus technicus


Pojem Informace je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Informace dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Informace (z lat. in-formatio, utváření, ztvárnění) je velmi široký, mnohoznačný pojem, který se užívá v různých významech. V nejobecnějším smyslu je informace chápána jako údaj o prostředí, jeho stavu a procesech v něm probíhajících. Informace snižuje nebo odstraňuje neurčitost (entropii) systému (např. příjemce / uživatele informace). Množství informace lze charakterizovat tím, jak se jejím přijetím změnila míra neurčitosti přijímajícího systému.

Pro další informace o termínu Informace zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Informace na Youtube

Hledat termín Informace ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Informace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Informace ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Informace na Google.cz

Najít výraz Informace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Informace například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Informace? resp. co je to Informace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Informace, odpověď na dotaz co je to Informace?. Víte např. kdo to je Opat? Znáte a víte kdo je Sabina Slonková? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?