Co je to?
Definice výrazu Přístavek. Co znamená odborný pojem Přístavek z kategorie Český jazyk?

Co je Přístavek?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Přístavek?

Přístavek je název jednoho z větných členů. Jde o druh přívlastku shodného. Může jím být podstatné jméno, zájmeno nebo takové slovní spojení, které přebírá funkci podstatného jména. Někdy přístavek opakuje nebo doplňuje i takový větný člen, kterým není jméno.
Tento větný člen dále rozvíjí, doplňuje, upřesňuje nebo vysvětluje další informace k podstatnému jménu, se kterým se shoduje v rodu, čísle i pádu.


Co je to Přístavek? Význam slova, termín, Definice výrazu Přístavek. Co znamená odborný pojem Přístavek z kategorie Český jazyk?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Přístavek? s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Přístavek je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: wiki, pojem, slovník, význam, význam pojmu, definice pojmu, odborné názvosloví, termín, formulace, co to je, názvosloví, heslo, terminus technicus, vysvětlení, co je to Přístavek?, význam slova, Přístavek, co znamená


Pojem Přístavek je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Přístavek dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přístavek (apozice) je větný člen, druh shodného přívlastku. Je tvořen podstatným jménem, popřípadě zájmenem nebo slovním spojením ve funkci podstatného jména. V širším pojetí může přístavek obdobným způsobem doplňovat (duplikovat) i nejmenný větný člen.
Tak jako ostatní druhy přívlastků, i tento může podávat doplňující, upřesňující nebo vysvětlující informaci k rozvíjenému podstatnému jménu. Podle Jazykové příručky ÚJČ se přístavek liší od přívlastku tím, že řídící podstatné jméno nespecifikuje, ale jiným způsobem pojmenovává totéž, mnozí jazykovědci však rozlišují restriktivní (význam zužující) a nerestriktivní přístavky.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Přístavek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Přístavek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Přístavek na Youtube

Hledat pojem Přístavek ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Přístavek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Přístavek ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Přístavek například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte co znamená Přístavek? resp. co přesně znamená slovo Přístavek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přístavek, odpověď na dotaz co je to Přístavek?. Víte např. kdo to je Tomáš Zima? Znáte a víte kdo je Ivan Roubal? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Český jazyk. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.