Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Přístavek. Co znamená pojem Přístavek z kategorie Český jazyk?

Co to je Přístavek? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Přístavek

Přístavek je název jednoho z větných členů. Jde o druh přívlastku shodného. Může jím být podstatné jméno, zájmeno nebo takové slovní spojení, které přebírá funkci podstatného jména. Někdy přístavek opakuje nebo doplňuje i takový větný člen, kterým není jméno.
Tento větný člen dále rozvíjí, doplňuje, upřesňuje nebo vysvětluje další informace k podstatnému jménu, se kterým se shoduje v rodu, čísle i pádu.


Co je to Přístavek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Přístavek. Co znamená pojem Přístavek z kategorie Český jazyk?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Přístavek? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Přístavek je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, odborné názvosloví, co je to Přístavek?, Český jazyk, pojem, termín, slovník, definice pojmu, význam, význam pojmu, slovo, formulace, co znamená, lexikon, Český jazyk, odborný výraz, popis


Pojem Přístavek je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Přístavek?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přístavek (apozice) je větný člen, druh shodného přívlastku. Je tvořen podstatným jménem, popřípadě zájmenem nebo slovním spojením ve funkci podstatného jména. V širším pojetí může přístavek obdobným způsobem doplňovat (duplikovat) i nejmenný větný člen.
Tak jako ostatní druhy přívlastků, i tento může podávat doplňující, upřesňující nebo vysvětlující informaci k rozvíjenému podstatnému jménu. Podle Jazykové příručky ÚJČ se přístavek liší od přívlastku tím, že řídící podstatné jméno nespecifikuje, ale jiným způsobem pojmenovává totéž, mnozí jazykovědci však rozlišují restriktivní (význam zužující) a nerestriktivní přístavky.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přístavek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Přístavek na Youtube

Hledat výraz Přístavek ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Přístavek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přístavek ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Přístavek ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přístavek například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Přístavek? resp. jaký je přesný význam slova Přístavek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přístavek, odpověď na dotaz co je to Přístavek?. Víte např. kdo to je Kacíř? Znáte a víte kdo je Zeman? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.