Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tajfun. Co znamená odborný pojem Tajfun z kategorie Příroda?

Co je to Tajfun? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tajfun

Tajfun je označení pro tropickou cyklónu. Podobá se velkému víru a ve svém středu má typické oko. Útvar má průměr od 100 do 2000 km a pohybuje se rychlostí až 300 km/hod.
Tajfun vzniká v subtropických oblastech. Označení tajfun je typické pro oblast jihovýchodní Asie. Název získal podle řeckého boha Typhona, otce větrů.


Co je to Tajfun? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tajfun. Co znamená odborný pojem Tajfun z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tajfun se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, terminus technicus, pojem, přesný výraz, wiki, popis, odborné názvosloví, názvosloví, slovník, slovo, definice, definice pojmu, co znamená, význam slova, význam, odborný výraz, Příroda


Pojem Tajfun je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít slovo Tajfun ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tajfun na Youtube

Hledat heslo Tajfun ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Tajfun ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Tajfun ve Wikipedii

Zkusit najít termín Tajfun ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tajfun například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Tajfun? resp. jaká je definice slova Tajfun? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tajfun, odpověď na dotaz co je to Tajfun?. Víte např. kdo to je Švica? Znáte a víte kdo je Smažka? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Příroda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.