Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tajfun. Co znamená odborný pojem Tajfun z kategorie Příroda?

Co je to Tajfun? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tajfun?

Tajfun je označení pro tropickou cyklónu. Podobá se velkému víru a ve svém středu má typické oko. Útvar má průměr od 100 do 2000 km a pohybuje se rychlostí až 300 km/hod.
Tajfun vzniká v subtropických oblastech. Označení tajfun je typické pro oblast jihovýchodní Asie. Název získal podle řeckého boha Typhona, otce větrů.


Co je to Tajfun? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tajfun. Co znamená odborný pojem Tajfun z kategorie Příroda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Tajfun je v sekci příroda

Klíčová slova: příroda, odborné názvosloví, Tajfun, přesný výraz, odborný výraz, vysvětlení, termín, co to je, slovo, slovník, informace, lexikon, názvosloví, terminologie, význam slova, význam, popis, synonymum


Pojem Tajfun je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Tajfun píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako tajfun jsou označovány tropické cyklóny v jihovýchodní Asii, v evropských jazycích se jedná o přepis z anglického typhoon.
Původ slova je nejasný a existuje více pokusů ho vysvětlit. Podle jedné teorie má být základem řecké Τυφών typhōn, což je možno přeložit jako „točivý vítr“; obr jménem Typhon byl pak v řecké mytologii otec větrů. Z řečtiny se pak pojem mohl ve formě ţūfān (طوفان) dostat do arabštiny a perštiny, a v důsledku arabské expanze pak proniknout do Indie (pojem je znám v jazyku urdu) a později dále na východ.
Jiná teorie poukazuje na čínské výrazy 颱風 tái fung (v různých obměnách) nebo na japonské 台風 tai fū, které lze překládat jako velký vítr.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Tajfun ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Tajfun ve Wikislovníku

Vyhledat termín Tajfun ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tajfun ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tajfun ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Tajfun ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tajfun například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Tajfun? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tajfun? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tajfun, odpověď na dotaz co je to Tajfun?. Víte např. kdo to je Strýc? Znáte a víte kdo je Patrick Zandl? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než příroda. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.