Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tajfun. Co znamená odborný pojem Tajfun z kategorie Příroda?

Co je to Tajfun? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Tajfun?

Tajfun je označení pro tropickou cyklónu. Podobá se velkému víru a ve svém středu má typické oko. Útvar má průměr od 100 do 2000 km a pohybuje se rychlostí až 300 km/hod.
Tajfun vzniká v subtropických oblastech. Označení tajfun je typické pro oblast jihovýchodní Asie. Název získal podle řeckého boha Typhona, otce větrů.


Co je to Tajfun? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tajfun. Co znamená odborný pojem Tajfun z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Tajfun? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tajfun je v sekci Příroda

Klíčová slova: význam, vysvětlení, odborný výraz, terminologie, co je to Tajfun?, popis, terminus technicus, definice pojmu, Příroda, co to je, pojem, Tajfun, wiki, slovo, slovník, informace, odborné názvosloví, heslo


Pojem Tajfun je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Tajfun dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Jako tajfun jsou označovány tropické cyklóny v jihovýchodní Asii, v evropských jazycích se jedná o přepis z anglického typhoon.
Původ slova je nejasný a existuje více pokusů ho vysvětlit. Podle jedné teorie má být základem řecké Τυφών typhōn, což je možno přeložit jako „točivý vítr“; obr jménem Typhon byl pak v řecké mytologii otec větrů. Z řečtiny se pak pojem mohl ve formě ţūfān (طوفان) dostat do arabštiny a perštiny, a v důsledku arabské expanze pak proniknout do Indie (pojem je znám v jazyku urdu) a později dále na východ.
Jiná teorie poukazuje na čínské výrazy 颱風 tái fung (v různých obměnách) nebo na japonské 台風 tai fū, které lze překládat jako velký vítr.

Zkuste zjistit více informací o slovu Tajfun v následujících zdrojích

Najít termín Tajfun ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Tajfun na Youtube

Najít výraz Tajfun ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Tajfun ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tajfun ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Tajfun ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tajfun například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Tajfun? resp. co znamená Tajfun? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tajfun, odpověď na dotaz co je to Tajfun?. Víte např. kdo to je Norkys Batista? Znáte a víte kdo je Páter? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Příroda Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.