Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tajfun. Co znamená pojem Tajfun z kategorie Příroda?

Co je Tajfun?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Tajfun?

Tajfun je označení pro tropickou cyklónu. Podobá se velkému víru a ve svém středu má typické oko. Útvar má průměr od 100 do 2000 km a pohybuje se rychlostí až 300 km/hod.
Tajfun vzniká v subtropických oblastech. Označení tajfun je typické pro oblast jihovýchodní Asie. Název získal podle řeckého boha Typhona, otce větrů.


Co je to Tajfun? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tajfun. Co znamená pojem Tajfun z kategorie Příroda?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Tajfun? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Tajfun patří do sekce příroda

Klíčová slova: pojem, co znamená, heslo, odborné názvosloví, definice, přesný význam, přesný výraz, slovo, Tajfun, synonymum, lexikon, informace, terminus technicus, termín, příroda, vysvětlení, odborný výraz, formulace


Pojem Tajfun je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tajfun? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako tajfun jsou označovány tropické cyklóny v jihovýchodní Asii, v evropských jazycích se jedná o přepis z anglického typhoon.
Původ slova je nejasný a existuje více pokusů ho vysvětlit. Podle jedné teorie má být základem řecké Τυφών typhōn, což je možno přeložit jako „točivý vítr“; obr jménem Typhon byl pak v řecké mytologii otec větrů. Z řečtiny se pak pojem mohl ve formě ţūfān (طوفان) dostat do arabštiny a perštiny, a v důsledku arabské expanze pak proniknout do Indie (pojem je znám v jazyku urdu) a později dále na východ.
Jiná teorie poukazuje na čínské výrazy 颱風 tái fung (v různých obměnách) nebo na japonské 台風 tai fū, které lze překládat jako velký vítr.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Tajfun ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Tajfun ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Tajfun na Google.cz

Vyhledat heslo Tajfun ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Tajfun na Youtube

Najít pojem Tajfun na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tajfun například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě nyní již víte jaký je přesný význam slova Tajfun? resp. co přesně znamená slovo Tajfun? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tajfun, odpověď na dotaz co je to Tajfun?. Víte např. kdo to je Kanye West? Znáte a víte kdo je Jiří Škvára? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Tajfun hledat i v jiných kategoriích (než příroda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.