Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tajfun. Co znamená slovo Tajfun z kategorie Příroda?

Co je Tajfun? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tajfun

Tajfun je označení pro tropickou cyklónu. Podobá se velkému víru a ve svém středu má typické oko. Útvar má průměr od 100 do 2000 km a pohybuje se rychlostí až 300 km/hod.
Tajfun vzniká v subtropických oblastech. Označení tajfun je typické pro oblast jihovýchodní Asie. Název získal podle řeckého boha Typhona, otce větrů.


Co je to Tajfun? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tajfun. Co znamená slovo Tajfun z kategorie Příroda?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Tajfun) můžete sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Tajfun patří do kategorie příroda

Klíčová slova: co je to Tajfun?, odborný výraz, význam, význam pojmu, informace, terminus technicus, lexikon, názvosloví, Tajfun, definice pojmu, wiki, příroda, odborné názvosloví, formulace, co to je, přesný výraz, definice, přesný význam


Pojem Tajfun je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tajfun? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jako tajfun jsou označovány tropické cyklóny v jihovýchodní Asii, v evropských jazycích se jedná o přepis z anglického typhoon.
Původ slova je nejasný a existuje více pokusů ho vysvětlit. Podle jedné teorie má být základem řecké Τυφών typhōn, což je možno přeložit jako „točivý vítr“; obr jménem Typhon byl pak v řecké mytologii otec větrů. Z řečtiny se pak pojem mohl ve formě ţūfān (طوفان) dostat do arabštiny a perštiny, a v důsledku arabské expanze pak proniknout do Indie (pojem je znám v jazyku urdu) a později dále na východ.
Jiná teorie poukazuje na čínské výrazy 颱風 tái fung (v různých obměnách) nebo na japonské 台風 tai fū, které lze překládat jako velký vítr.

Více informací o slovu Tajfun doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít Tajfun na Google.cz

Najít termín Tajfun ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Tajfun ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Tajfun ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Tajfun ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Tajfun ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tajfun například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Tajfun? resp. jaký je význam slova Tajfun? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tajfun, odpověď na dotaz co je to Tajfun?. Víte např. kdo to je Martha Issová? Znáte a víte kdo je Ivan Luťanský? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než příroda). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.