Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Arachnofobie. Co znamená pojem Arachnofobie z kategorie Psychologie?

Co to je Arachnofobie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Arachnofobie

Arachnofobie je označení jednoho z druhů fobií, tedy abnormálního strachu. U arachnofobie se jedná o chorobný strach z pavouků. Je častým průvodním jevem neuróz. Člověk s arachnofobií se děsí pobytu všude tam, kde by se mohli vyskytovat pavouci nebo pavučiny. K pavoukům se nedokáží ani přiblížit a chovají se iracionálně.
Arachnofobie mlže mít různé příčiny, mže při ní docházet k záchvatům. Pro záchvat arachnofobie je typický strach, panika, srdeční potíže, zhoršené dýchání, třes, malátnost, pocení a další.


Co je to Arachnofobie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Arachnofobie. Co znamená pojem Arachnofobie z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Arachnofobie doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Arachnofobie se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: synonymum, co znamená, význam pojmu, terminus technicus, odborné názvosloví, Psychologie, formulace, co je to Arachnofobie?, lexikon, popis, přesný význam, Psychologie, terminologie, informace, význam, definice, heslo, pojem


Pojem Arachnofobie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arachnofobie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Arachnofobie je specifická fobie, úzkostí provázený abnormální strach z pavouků. Je to nejčastěji se vyskytující fobie obvykle provázející neurózy. Reakce arachnofobiků často připadají ostatním iracionální (a někdy i trpícímu samotnému). Lidé s arachnofobií se obvykle necítí dobře v jakékoli oblasti, kde by podle nich mohli být pavouci nebo kde jsou viditelné známky jejich přítomnosti, jako například pavučiny. Jakmile vidí pavouka, nemohou se k němu ani přiblížit, dokud nepřekonají panický šok, který často doprovází tuto fobii. Mohou se cítit ponížení, když taková situace nastane v přítomnosti přihlížejících lidí nebo členů rodiny.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arachnofobie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Arachnofobie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Arachnofobie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Arachnofobie ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Arachnofobie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Arachnofobie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Arachnofobie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Arachnofobie? resp. co vlastně znamená slovo Arachnofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arachnofobie, odpověď na dotaz co je to Arachnofobie?. Víte např. kdo to je Arborista? Znáte a víte kdo je Kosmonaut? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.