Co je to?
Definice výrazu Arachnofobie. Co znamená odborný pojem Arachnofobie z kategorie Psychologie?

Co je Arachnofobie?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Arachnofobie

Arachnofobie je označení jednoho z druhů fobií, tedy abnormálního strachu. U arachnofobie se jedná o chorobný strach z pavouků. Je častým průvodním jevem neuróz. Člověk s arachnofobií se děsí pobytu všude tam, kde by se mohli vyskytovat pavouci nebo pavučiny. K pavoukům se nedokáží ani přiblížit a chovají se iracionálně.
Arachnofobie mlže mít různé příčiny, mže při ní docházet k záchvatům. Pro záchvat arachnofobie je typický strach, panika, srdeční potíže, zhoršené dýchání, třes, malátnost, pocení a další.


Co je to Arachnofobie? Význam slova, termín, Definice výrazu Arachnofobie. Co znamená odborný pojem Arachnofobie z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Arachnofobie je v sekci psychologie

Klíčová slova: terminologie, synonymum, psychologie, význam, formulace, co to je, psychologie, terminus technicus, přesný význam, informace, slovo, lexikon, vysvětlení, odborný výraz, popis, slovník, přesný výraz, pojem


Pojem Arachnofobie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Arachnofobie?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Arachnofobie je specifická fobie, úzkostí provázený abnormální strach z pavouků. Je to nejčastěji se vyskytující fobie obvykle provázející neurózy. Reakce arachnofobiků často připadají ostatním iracionální (a někdy i trpícímu samotnému). Lidé s arachnofobií se obvykle necítí dobře v jakékoli oblasti, kde by podle nich mohli být pavouci nebo kde jsou viditelné známky jejich přítomnosti, jako například pavučiny. Jakmile vidí pavouka, nemohou se k němu ani přiblížit, dokud nepřekonají panický šok, který často doprovází tuto fobii. Mohou se cítit ponížení, když taková situace nastane v přítomnosti přihlížejících lidí nebo členů rodiny.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Arachnofobie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arachnofobie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Arachnofobie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Arachnofobie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Arachnofobie na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arachnofobie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Arachnofobie například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je význam slova Arachnofobie? resp. co se skrývá pod slovem Arachnofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arachnofobie, odpověď na dotaz co je to Arachnofobie?. Víte např. kdo to je Ivan Honl? Znáte a víte kdo je Kverulant? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Arachnofobie hledat i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Šedé oko, arachnofobie, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.