Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Arachnofobie. Co znamená pojem Arachnofobie z kategorie Psychologie?

Co to je Arachnofobie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Arachnofobie

Arachnofobie je označení jednoho z druhů fobií, tedy abnormálního strachu. U arachnofobie se jedná o chorobný strach z pavouků. Je častým průvodním jevem neuróz. Člověk s arachnofobií se děsí pobytu všude tam, kde by se mohli vyskytovat pavouci nebo pavučiny. K pavoukům se nedokáží ani přiblížit a chovají se iracionálně.
Arachnofobie mlže mít různé příčiny, mže při ní docházet k záchvatům. Pro záchvat arachnofobie je typický strach, panika, srdeční potíže, zhoršené dýchání, třes, malátnost, pocení a další.


Co je to Arachnofobie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Arachnofobie. Co znamená pojem Arachnofobie z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Arachnofobie) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Arachnofobie patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: popis, přesný výraz, synonymum, pojem, názvosloví, termín, slovník, Psychologie, lexikon, terminus technicus, význam, heslo, slovo, informace, co je to Arachnofobie?, terminologie, odborný výraz, definice


Pojem Arachnofobie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Arachnofobie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Arachnofobie na Youtube

Hledat pojem Arachnofobie ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Arachnofobie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Arachnofobie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arachnofobie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Arachnofobie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Arachnofobie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Arachnofobie? resp. co označuje slovo Arachnofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arachnofobie, odpověď na dotaz co je to Arachnofobie?. Víte např. kdo to je Sklář? Znáte a víte kdo je Epidemiolog? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Arachnofobie hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.