Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Arachnofobie. Co znamená pojem Arachnofobie z kategorie Psychologie?

Co to je Arachnofobie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Arachnofobie

Arachnofobie je označení jednoho z druhů fobií, tedy abnormálního strachu. U arachnofobie se jedná o chorobný strach z pavouků. Je častým průvodním jevem neuróz. Člověk s arachnofobií se děsí pobytu všude tam, kde by se mohli vyskytovat pavouci nebo pavučiny. K pavoukům se nedokáží ani přiblížit a chovají se iracionálně.
Arachnofobie mlže mít různé příčiny, mže při ní docházet k záchvatům. Pro záchvat arachnofobie je typický strach, panika, srdeční potíže, zhoršené dýchání, třes, malátnost, pocení a další.


Co je to Arachnofobie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Arachnofobie. Co znamená pojem Arachnofobie z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Arachnofobie můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Arachnofobie je v sekci Psychologie

Klíčová slova: přesný význam, Arachnofobie, informace, slovo, co znamená, formulace, Psychologie, význam, význam pojmu, význam slova, definice, co to je, názvosloví, terminus technicus, termín, přesný výraz, odborný výraz, lexikon


Pojem Arachnofobie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Arachnofobie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Arachnofobie je specifická fobie, úzkostí provázený abnormální strach z pavouků. Je to nejčastěji se vyskytující fobie obvykle provázející neurózy. Reakce arachnofobiků často připadají ostatním iracionální (a někdy i trpícímu samotnému). Lidé s arachnofobií se obvykle necítí dobře v jakékoli oblasti, kde by podle nich mohli být pavouci nebo kde jsou viditelné známky jejich přítomnosti, jako například pavučiny. Jakmile vidí pavouka, nemohou se k němu ani přiblížit, dokud nepřekonají panický šok, který často doprovází tuto fobii. Mohou se cítit ponížení, když taková situace nastane v přítomnosti přihlížejících lidí nebo členů rodiny.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Arachnofobie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Arachnofobie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Arachnofobie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Arachnofobie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Arachnofobie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arachnofobie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Arachnofobie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Arachnofobie? resp. co znamená Arachnofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arachnofobie, odpověď na dotaz co je to Arachnofobie?. Víte např. kdo to je Hasan Nasralláh? Znáte a víte kdo je Hrnčíř? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.