Co je to?
Odborný výraz, definice slova Arachnofobie. Co znamená pojem Arachnofobie z kategorie Psychologie?

Co je to Arachnofobie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Arachnofobie?

Arachnofobie je označení jednoho z druhů fobií, tedy abnormálního strachu. U arachnofobie se jedná o chorobný strach z pavouků. Je častým průvodním jevem neuróz. Člověk s arachnofobií se děsí pobytu všude tam, kde by se mohli vyskytovat pavouci nebo pavučiny. K pavoukům se nedokáží ani přiblížit a chovají se iracionálně.
Arachnofobie mlže mít různé příčiny, mže při ní docházet k záchvatům. Pro záchvat arachnofobie je typický strach, panika, srdeční potíže, zhoršené dýchání, třes, malátnost, pocení a další.


Co je to Arachnofobie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Arachnofobie. Co znamená pojem Arachnofobie z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Arachnofobie s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Arachnofobie se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: slovník, synonymum, přesný výraz, odborný výraz, terminus technicus, význam, definice pojmu, heslo, pojem, formulace, termín, definice, názvosloví, psychologie, wiki, psychologie, co znamená, informace


Pojem Arachnofobie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Arachnofobie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Arachnofobie je specifická fobie, úzkostí provázený abnormální strach z pavouků. Je to nejčastěji se vyskytující fobie obvykle provázející neurózy. Reakce arachnofobiků často připadají ostatním iracionální (a někdy i trpícímu samotnému). Lidé s arachnofobií se obvykle necítí dobře v jakékoli oblasti, kde by podle nich mohli být pavouci nebo kde jsou viditelné známky jejich přítomnosti, jako například pavučiny. Jakmile vidí pavouka, nemohou se k němu ani přiblížit, dokud nepřekonají panický šok, který často doprovází tuto fobii. Mohou se cítit ponížení, když taková situace nastane v přítomnosti přihlížejících lidí nebo členů rodiny.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat pojem Arachnofobie ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Arachnofobie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Arachnofobie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Arachnofobie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Arachnofobie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Arachnofobie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Arachnofobie například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Arachnofobie? resp. jaký je přesný význam slova Arachnofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arachnofobie, odpověď na dotaz co je to Arachnofobie?. Víte např. kdo to je Jiřina Bohdalová? Znáte a víte kdo je Filumenista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Arachnofobie v jiné sekci než psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.