Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Arachnofobie. Co znamená pojem Arachnofobie z kategorie Psychologie?

Co to je Arachnofobie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Arachnofobie

Arachnofobie je označení jednoho z druhů fobií, tedy abnormálního strachu. U arachnofobie se jedná o chorobný strach z pavouků. Je častým průvodním jevem neuróz. Člověk s arachnofobií se děsí pobytu všude tam, kde by se mohli vyskytovat pavouci nebo pavučiny. K pavoukům se nedokáží ani přiblížit a chovají se iracionálně.
Arachnofobie mlže mít různé příčiny, mže při ní docházet k záchvatům. Pro záchvat arachnofobie je typický strach, panika, srdeční potíže, zhoršené dýchání, třes, malátnost, pocení a další.


Co je to Arachnofobie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Arachnofobie. Co znamená pojem Arachnofobie z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Arachnofobie? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Arachnofobie se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: informace, formulace, Psychologie, slovník, význam slova, wiki, názvosloví, přesný výraz, Arachnofobie, definice pojmu, vysvětlení, lexikon, odborné názvosloví, co to je, slovo, pojem, heslo, přesný význam


Pojem Arachnofobie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Arachnofobie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Arachnofobie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Arachnofobie ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Arachnofobie ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Arachnofobie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arachnofobie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Arachnofobie například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Arachnofobie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Arachnofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arachnofobie, odpověď na dotaz co je to Arachnofobie?. Víte např. kdo to je Jan Nepomucký? Znáte a víte kdo je Epidemiolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.