Co je to?
Výraz, termín, definice slova Arachnofobie. Co znamená odborný pojem Arachnofobie z kategorie Psychologie?

Co je to Arachnofobie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Arachnofobie?

Arachnofobie je označení jednoho z druhů fobií, tedy abnormálního strachu. U arachnofobie se jedná o chorobný strach z pavouků. Je častým průvodním jevem neuróz. Člověk s arachnofobií se děsí pobytu všude tam, kde by se mohli vyskytovat pavouci nebo pavučiny. K pavoukům se nedokáží ani přiblížit a chovají se iracionálně.
Arachnofobie mlže mít různé příčiny, mže při ní docházet k záchvatům. Pro záchvat arachnofobie je typický strach, panika, srdeční potíže, zhoršené dýchání, třes, malátnost, pocení a další.


Co je to Arachnofobie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Arachnofobie. Co znamená odborný pojem Arachnofobie z kategorie Psychologie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Arachnofobie můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Arachnofobie je v sekci psychologie

Klíčová slova: přesný význam, význam, vysvětlení, význam slova, odborný výraz, co znamená, slovník, názvosloví, lexikon, heslo, odborné názvosloví, definice pojmu, terminologie, wiki, co to je, Arachnofobie, psychologie, psychologie


Pojem Arachnofobie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Arachnofobie dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Arachnofobie je specifická fobie, úzkostí provázený abnormální strach z pavouků. Je to nejčastěji se vyskytující fobie obvykle provázející neurózy. Reakce arachnofobiků často připadají ostatním iracionální (a někdy i trpícímu samotnému). Lidé s arachnofobií se obvykle necítí dobře v jakékoli oblasti, kde by podle nich mohli být pavouci nebo kde jsou viditelné známky jejich přítomnosti, jako například pavučiny. Jakmile vidí pavouka, nemohou se k němu ani přiblížit, dokud nepřekonají panický šok, který často doprovází tuto fobii. Mohou se cítit ponížení, když taková situace nastane v přítomnosti přihlížejících lidí nebo členů rodiny.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Arachnofobie ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Arachnofobie na Google.cz

Hledat heslo Arachnofobie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Arachnofobie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arachnofobie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Arachnofobie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Arachnofobie například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Arachnofobie? resp. co to je Arachnofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arachnofobie, odpověď na dotaz co je to Arachnofobie?. Víte např. kdo to je Nýmand? Znáte a víte kdo je Scénárista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.