Co je to?
Odborný výraz, definice slova Arachnofobie. Co znamená slovo Arachnofobie z kategorie Psychologie?

Co je Arachnofobie? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Arachnofobie?

Arachnofobie je označení jednoho z druhů fobií, tedy abnormálního strachu. U arachnofobie se jedná o chorobný strach z pavouků. Je častým průvodním jevem neuróz. Člověk s arachnofobií se děsí pobytu všude tam, kde by se mohli vyskytovat pavouci nebo pavučiny. K pavoukům se nedokáží ani přiblížit a chovají se iracionálně.
Arachnofobie mlže mít různé příčiny, mže při ní docházet k záchvatům. Pro záchvat arachnofobie je typický strach, panika, srdeční potíže, zhoršené dýchání, třes, malátnost, pocení a další.


Co je to Arachnofobie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Arachnofobie. Co znamená slovo Arachnofobie z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Arachnofobie s ostatními na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Arachnofobie patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: slovník, popis, význam slova, co je to Arachnofobie?, formulace, význam pojmu, psychologie, co znamená, terminus technicus, definice pojmu, termín, přesný význam, lexikon, pojem, odborné názvosloví, co to je, význam, názvosloví


Pojem Arachnofobie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arachnofobie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Arachnofobie je specifická fobie, úzkostí provázený abnormální strach z pavouků. Je to nejčastěji se vyskytující fobie obvykle provázející neurózy. Reakce arachnofobiků často připadají ostatním iracionální (a někdy i trpícímu samotnému). Lidé s arachnofobií se obvykle necítí dobře v jakékoli oblasti, kde by podle nich mohli být pavouci nebo kde jsou viditelné známky jejich přítomnosti, jako například pavučiny. Jakmile vidí pavouka, nemohou se k němu ani přiblížit, dokud nepřekonají panický šok, který často doprovází tuto fobii. Mohou se cítit ponížení, když taková situace nastane v přítomnosti přihlížejících lidí nebo členů rodiny.

Více informací o pojmu Arachnofobie lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Arachnofobie ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Arachnofobie ve Wikislovníku

Hledat výraz Arachnofobie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Arachnofobie na Youtube

Vyhledat heslo Arachnofobie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arachnofobie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Arachnofobie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte co to je Arachnofobie? resp. co znamená výraz Arachnofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arachnofobie, odpověď na dotaz co je to Arachnofobie?. Víte např. kdo to je Anastacia? Znáte a víte kdo je Komparzista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je psychologie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.