Co je to?
Definice odborného termínu, slova Libeček. Co znamená pojem Libeček z kategorie Rostliny?

Co je to Libeček? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Libeček

Libeček lékařský je aromatická rostlina, která může dorůst výšky 1 až 2 metrů a je využívána v gastonomii, a to jako koření. Využít se dají všechny části rostliny. Listy se přidávají do omáček, do salátů nebo do polévek. V lékařství se libeček využívá na úpravu trávení a má močopudný účinek. Přidává se do směsí bylinných čajů.


Co je to Libeček? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Libeček. Co znamená pojem Libeček z kategorie Rostliny?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Libeček? Pak se o tuto stránku podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Libeček je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: přesný výraz, vysvětlení, co to je, heslo, odborný výraz, Rostliny, wiki, termín, co je to Libeček?, odborné názvosloví, co znamená, terminologie, význam pojmu, terminus technicus, přesný význam, Libeček, definice, informace


Pojem Libeček je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Libeček dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Libeček lékařský (Levisticum officinale) je mohutná rostlina z čeledi miříkovité (Apiaceae), využívaná hlavně v gastronomii.
Pěstuje se na zahrádkách jako koření. Ke gastronomii se využívají všechny její části. Listy jako koření do polévek, omáček, salátů, do pečení. Plody do nakládané zeleniny i některých druhů pečiva. Oddenky lze kandovat.

Libeček

Libeček lékařský se používá jako koření. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Libeček lékařský se používá jako koření. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Libeček zkuste tyto odkazy

Vyhledat pojem Libeček ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Libeček ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Libeček na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Libeček ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Libeček ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Libeček ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Libeček například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Libeček? resp. co je to Libeček? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libeček, odpověď na dotaz co je to Libeček?. Víte např. kdo to je Alzheimer? Znáte a víte kdo je Kmotr? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Rostliny. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.