Co je to?
Výraz, termín, definice slova Libeček. Co znamená odborný pojem Libeček z kategorie Rostliny?

Co je to Libeček? Význam slova

Co znamená termín Libeček? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Libeček lékařský je aromatická rostlina, která může dorůst výšky 1 až 2 metrů a je využívána v gastonomii, a to jako koření. Využít se dají všechny části rostliny. Listy se přidávají do omáček, do salátů nebo do polévek. V lékařství se libeček využívá na úpravu trávení a má močopudný účinek. Přidává se do směsí bylinných čajů.


Co je to Libeček? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Libeček. Co znamená odborný pojem Libeček z kategorie Rostliny?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Libeček sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Libeček patří do sekce rostliny

Klíčová slova: lexikon, wiki, odborné názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, slovník, popis, vysvětlení, rostliny, názvosloví, co to je, odborný výraz, přesný výraz, heslo, pojem, formulace, význam, přesný význam


Pojem Libeček je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Libeček? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Libeček lékařský (Levisticum officinale) je mohutná rostlina z čeledi miříkovité (Apiaceae), využívaná hlavně v gastronomii.
Pěstuje se na zahrádkách jako koření. Ke gastronomii se využívají všechny její části. Listy jako koření do polévek, omáček, salátů, do pečení. Plody do nakládané zeleniny i některých druhů pečiva. Oddenky lze kandovat.

Libeček

Libeček lékařský se používá jako koření. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Libeček lékařský se používá jako koření. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Libeček v následujících vyhledávačích

Najít slovo Libeček na Google.cz

Hledat videa s názvem Libeček na Youtube

Hledat termín Libeček ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Libeček ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Libeček ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Libeček ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Libeček například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili co znamená Libeček? resp. co se skrývá pod slovem Libeček? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libeček, odpověď na dotaz co je to Libeček?. Víte např. kdo to je Petr Štěpánek? Znáte a víte kdo je Jan Skopeček? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než rostliny). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.