Co je to?
Definice odborného termínu, slova Libeček. Co znamená pojem Libeček z kategorie Rostliny?

Co je to Libeček? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Libeček

Libeček lékařský je aromatická rostlina, která může dorůst výšky 1 až 2 metrů a je využívána v gastonomii, a to jako koření. Využít se dají všechny části rostliny. Listy se přidávají do omáček, do salátů nebo do polévek. V lékařství se libeček využívá na úpravu trávení a má močopudný účinek. Přidává se do směsí bylinných čajů.


Co je to Libeček? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Libeček. Co znamená pojem Libeček z kategorie Rostliny?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Libeček doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Libeček se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: lexikon, definice, synonymum, přesný význam, terminologie, slovník, formulace, význam, význam slova, přesný výraz, co je to Libeček?, pojem, význam pojmu, terminus technicus, wiki, odborné názvosloví, definice pojmu, co to je


Pojem Libeček je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Libeček? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Libeček lékařský (Levisticum officinale) je mohutná rostlina z čeledi miříkovité (Apiaceae), využívaná hlavně v gastronomii.
Pěstuje se na zahrádkách jako koření. Ke gastronomii se využívají všechny její části. Listy jako koření do polévek, omáček, salátů, do pečení. Plody do nakládané zeleniny i některých druhů pečiva. Oddenky lze kandovat.

Libeček

Libeček lékařský se používá jako koření. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Libeček lékařský se používá jako koření. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Libeček doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Libeček ve Wikizdrojích

Najít heslo Libeček ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Libeček ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Libeček ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Libeček ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Libeček ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Libeček například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Libeček? resp. co znamená Libeček? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libeček, odpověď na dotaz co je to Libeček?. Víte např. kdo to je Milla Jovovich? Znáte a víte kdo je Naďa Urbánková? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Libeček v jiné sekci než Rostliny. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.