Co je to?
Definice odborného termínu, slova Libeček. Co znamená pojem Libeček z kategorie Rostliny?

Co je to Libeček? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Libeček

Libeček lékařský je aromatická rostlina, která může dorůst výšky 1 až 2 metrů a je využívána v gastonomii, a to jako koření. Využít se dají všechny části rostliny. Listy se přidávají do omáček, do salátů nebo do polévek. V lékařství se libeček využívá na úpravu trávení a má močopudný účinek. Přidává se do směsí bylinných čajů.


Co je to Libeček? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Libeček. Co znamená pojem Libeček z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Libeček je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: definice, Rostliny, pojem, lexikon, význam, co znamená, přesný výraz, význam slova, význam pojmu, odborný výraz, popis, co je to Libeček?, informace, formulace, termín, názvosloví, wiki, vysvětlení


Pojem Libeček je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Libeček? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Libeček lékařský (Levisticum officinale) je mohutná rostlina z čeledi miříkovité (Apiaceae), využívaná hlavně v gastronomii.
Pěstuje se na zahrádkách jako koření. Ke gastronomii se využívají všechny její části. Listy jako koření do polévek, omáček, salátů, do pečení. Plody do nakládané zeleniny i některých druhů pečiva. Oddenky lze kandovat.

Libeček

Libeček lékařský se používá jako koření. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Libeček lékařský se používá jako koření. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Najít heslo Libeček ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Libeček ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Libeček ve Wikislovníku

Hledat slovo Libeček ve Wikizdrojích

Najít termín Libeček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Libeček na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Libeček například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Libeček? resp. co vlastně znamená slovo Libeček? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libeček, odpověď na dotaz co je to Libeček?. Víte např. kdo to je Prcek? Znáte a víte kdo je Eva Hrušková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Rostliny). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.