Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rašelina. Co znamená pojem Rašelina z kategorie Příroda?

Co je to Rašelina? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Rašelina

Rašelina je půdní materiál, řadí se k mladým horninám. Zabírá cca 2% povrchu Země. Nalézá se v močálech, bažinách nebo slatích, kde vytváří rašeliniště. Skládá se převážně z organických látek, tedy rostlin, stromů, hub, trávy, organických zbytků a také z živočichů a hmyzu. Komponenty rašeliny se postupně vrství a rozkládají. Rychleji vzniká rašelina ve vlhkém prostředí.
Je považována za zásobu energie, proto se používá nejen při pěstování rostlin a v zahradách, ale slouží i jako topivo.


Co je to Rašelina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rašelina. Co znamená pojem Rašelina z kategorie Příroda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rašelina patří do kategorie Příroda

Klíčová slova: Příroda, terminologie, co je to Rašelina?, přesný výraz, význam, synonymum, informace, terminus technicus, co to je, pojem, definice, wiki, význam slova, slovník, odborné názvosloví, heslo, lexikon, formulace


Pojem Rašelina je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Rašelina ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Rašelina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Rašelina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rašelina ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Rašelina ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rašelina ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rašelina například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Rašelina? resp. co přesně označuje termín Rašelina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rašelina, odpověď na dotaz co je to Rašelina?. Víte např. kdo to je Lemra? Znáte a víte kdo je Regent? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Příroda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?