Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rašelina. Co znamená pojem Rašelina z kategorie Příroda?

Co to je Rašelina? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Rašelina

Rašelina je půdní materiál, řadí se k mladým horninám. Zabírá cca 2% povrchu Země. Nalézá se v močálech, bažinách nebo slatích, kde vytváří rašeliniště. Skládá se převážně z organických látek, tedy rostlin, stromů, hub, trávy, organických zbytků a také z živočichů a hmyzu. Komponenty rašeliny se postupně vrství a rozkládají. Rychleji vzniká rašelina ve vlhkém prostředí.
Je považována za zásobu energie, proto se používá nejen při pěstování rostlin a v zahradách, ale slouží i jako topivo.


Co je to Rašelina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rašelina. Co znamená pojem Rašelina z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Rašelina? Potom se o definici podělte s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Rašelina se nachází v kategorii příroda

Klíčová slova: popis, odborný výraz, přesný výraz, co to je, význam pojmu, informace, terminologie, co je to Rašelina?, terminus technicus, definice pojmu, přesný význam, heslo, lexikon, příroda, pojem, co znamená, slovo, definice


Pojem Rašelina je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rašelina? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rašelina je nahromaděný, částečně rozložený rostlinný materiál. Obsahuje převážně organické látky (celulózu) a organické kyseliny, pH 2-6. Rašelina vzniká v rašeliništích, které se často lidově nazývají močály, bažiny, nebo slatě. Celosvětové zásoby rašeliny jsou 4 biliony m³ rašeliny, pokrývají 2 % povrchu Země (asi 3 miliony km²). Je v nich uloženo 8 miliard terajoule (TJ) energie.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Rašelina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Rašelina ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Rašelina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Rašelina na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rašelina ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Rašelina ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rašelina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Rašelina? resp. jaký je význam pojmu Rašelina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rašelina, odpověď na dotaz co je to Rašelina?. Víte např. kdo to je Miroslav Žbirka? Znáte a víte kdo je David Rittich? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Rašelina i v jiných kategoriích (než příroda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?