Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rašelina. Co znamená pojem Rašelina z kategorie Příroda?

Co je to Rašelina? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Rašelina

Rašelina je půdní materiál, řadí se k mladým horninám. Zabírá cca 2% povrchu Země. Nalézá se v močálech, bažinách nebo slatích, kde vytváří rašeliniště. Skládá se převážně z organických látek, tedy rostlin, stromů, hub, trávy, organických zbytků a také z živočichů a hmyzu. Komponenty rašeliny se postupně vrství a rozkládají. Rychleji vzniká rašelina ve vlhkém prostředí.
Je považována za zásobu energie, proto se používá nejen při pěstování rostlin a v zahradách, ale slouží i jako topivo.


Co je to Rašelina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rašelina. Co znamená pojem Rašelina z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rašelina se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: přesný význam, význam, co to je, vysvětlení, Příroda, lexikon, odborný výraz, slovo, přesný výraz, formulace, Příroda, definice pojmu, význam slova, definice, co je to Rašelina?, Rašelina, terminologie, informace


Pojem Rašelina je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Rašelina ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Rašelina ve Wikislovníku

Najít výraz Rašelina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Rašelina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Rašelina ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Rašelina ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Rašelina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Rašelina? resp. co znamená výraz Rašelina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rašelina, odpověď na dotaz co je to Rašelina?. Víte např. kdo to je Jeptiška? Znáte a víte kdo je Regent? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Rašelina hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?