Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rašelina. Co znamená pojem Rašelina z kategorie Příroda?

Co je to Rašelina? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rašelina

Rašelina je půdní materiál, řadí se k mladým horninám. Zabírá cca 2% povrchu Země. Nalézá se v močálech, bažinách nebo slatích, kde vytváří rašeliniště. Skládá se převážně z organických látek, tedy rostlin, stromů, hub, trávy, organických zbytků a také z živočichů a hmyzu. Komponenty rašeliny se postupně vrství a rozkládají. Rychleji vzniká rašelina ve vlhkém prostředí.
Je považována za zásobu energie, proto se používá nejen při pěstování rostlin a v zahradách, ale slouží i jako topivo.


Co je to Rašelina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rašelina. Co znamená pojem Rašelina z kategorie Příroda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rašelina můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rašelina je v sekci Příroda

Klíčová slova: slovo, význam, termín, odborný výraz, význam pojmu, co to je, popis, terminologie, odborné názvosloví, Rašelina, pojem, co znamená, synonymum, co je to Rašelina?, vysvětlení, názvosloví, lexikon, formulace


Pojem Rašelina je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rašelina? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Rašelina je nahromaděný, částečně rozložený rostlinný materiál. Obsahuje převážně organické látky (celulózu) a organické kyseliny, pH 2-6. Rašelina vzniká v rašeliništích, které se často lidově nazývají močály, bažiny, nebo slatě. Celosvětové zásoby rašeliny jsou 4 biliony m³ rašeliny, pokrývají 2 % povrchu Země (asi 3 miliony km²). Je v nich uloženo 8 miliard terajoule (TJ) energie.

Odkazy na jiné weby

Najít termín Rašelina ve Wikislovníku

Hledat termín Rašelina na Google.cz

Hledat videa s názvem Rašelina na Youtube

Hledat výraz Rašelina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rašelina ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Rašelina ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rašelina například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Rašelina? resp. co znamená slovo Rašelina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rašelina, odpověď na dotaz co je to Rašelina?. Víte např. kdo to je Balneolog? Znáte a víte kdo je Závozník? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Příroda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?