Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rašelina. Co znamená pojem Rašelina z kategorie Příroda?

Co je to Rašelina? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Rašelina

Rašelina je půdní materiál, řadí se k mladým horninám. Zabírá cca 2% povrchu Země. Nalézá se v močálech, bažinách nebo slatích, kde vytváří rašeliniště. Skládá se převážně z organických látek, tedy rostlin, stromů, hub, trávy, organických zbytků a také z živočichů a hmyzu. Komponenty rašeliny se postupně vrství a rozkládají. Rychleji vzniká rašelina ve vlhkém prostředí.
Je považována za zásobu energie, proto se používá nejen při pěstování rostlin a v zahradách, ale slouží i jako topivo.


Co je to Rašelina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rašelina. Co znamená pojem Rašelina z kategorie Příroda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Rašelina? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rašelina patří do sekce Příroda

Klíčová slova: pojem, co znamená, termín, Příroda, vysvětlení, význam, Příroda, terminologie, definice, wiki, odborný výraz, odborné názvosloví, význam slova, formulace, slovník, popis, co je to Rašelina?, slovo


Pojem Rašelina je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Rašelina?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rašelina je nahromaděný, částečně rozložený rostlinný materiál. Obsahuje převážně organické látky (celulózu) a organické kyseliny, pH 2-6. Rašelina vzniká v rašeliništích, které se často lidově nazývají močály, bažiny, nebo slatě. Celosvětové zásoby rašeliny jsou 4 biliony m³ rašeliny, pokrývají 2 % povrchu Země (asi 3 miliony km²). Je v nich uloženo 8 miliard terajoule (TJ) energie.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo Rašelina ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rašelina ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Rašelina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Rašelina ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Rašelina ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Rašelina ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rašelina například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Rašelina? resp. co přesně znamená slovo Rašelina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rašelina, odpověď na dotaz co je to Rašelina?. Víte např. kdo to je Alexandra Mynářová? Znáte a víte kdo je Závozník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Příroda U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?