Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rašelina. Co znamená pojem Rašelina z kategorie Příroda?

Co je Rašelina?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Rašelina

Rašelina je půdní materiál, řadí se k mladým horninám. Zabírá cca 2% povrchu Země. Nalézá se v močálech, bažinách nebo slatích, kde vytváří rašeliniště. Skládá se převážně z organických látek, tedy rostlin, stromů, hub, trávy, organických zbytků a také z živočichů a hmyzu. Komponenty rašeliny se postupně vrství a rozkládají. Rychleji vzniká rašelina ve vlhkém prostředí.
Je považována za zásobu energie, proto se používá nejen při pěstování rostlin a v zahradách, ale slouží i jako topivo.


Co je to Rašelina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rašelina. Co znamená pojem Rašelina z kategorie Příroda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Rašelina? Potom se o definici podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Rašelina se nachází v kategorii příroda

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, odborný výraz, formulace, Rašelina, termín, význam, význam slova, terminus technicus, lexikon, slovo, vysvětlení, co to je, příroda, wiki, slovník, názvosloví, význam pojmu


Pojem Rašelina je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Rašelina?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Rašelina je nahromaděný, částečně rozložený rostlinný materiál. Obsahuje převážně organické látky (celulózu) a organické kyseliny, pH 2-6. Rašelina vzniká v rašeliništích, které se často lidově nazývají močály, bažiny, nebo slatě. Celosvětové zásoby rašeliny jsou 4 biliony m³ rašeliny, pokrývají 2 % povrchu Země (asi 3 miliony km²). Je v nich uloženo 8 miliard terajoule (TJ) energie.

Zkuste zjistit více informací o slovu Rašelina v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rašelina ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Rašelina ve Wikizdrojích

Hledat termín Rašelina na Google.cz

Najít pojem Rašelina ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Rašelina na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Rašelina ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rašelina například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě nyní již víte co to je Rašelina? resp. co přesně znamená slovo Rašelina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rašelina, odpověď na dotaz co je to Rašelina?. Víte např. kdo to je Sergej Koroljov? Znáte a víte kdo je Lewis Hamilton? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Rašelina i v jiné sekci než je kategorie příroda. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Jeřáb, rašelina, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?