Co je to?
Definice odborného termínu, slova Křížová cesta. Co znamená pojem Křížová cesta z kategorie Náboženství?

Co je to Křížová cesta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Křížová cesta

Křížová cesta je pojem, který může mít více významů. Nejčastěji se jako křížová cesta označuje Kalvárie, tedy cesta podle událostí spjatých s Kristovým ukřižováním. Začíná u rozsudku vyneseného Pilátem Ponským, nesení kříže a samotné ukřižování na Golgotě.
Křížová cesta mívá čtrnáct zastavení, která byla výtvarně zpracována a vystavena v kostelech nebo kapličkách podél cest. Jednotlivá zastavení tematicky odpovídají pašijím.


Co je to Křížová cesta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Křížová cesta. Co znamená pojem Křížová cesta z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Křížová cesta můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Křížová cesta je v sekci Náboženství

Klíčová slova: termín, význam pojmu, co znamená, lexikon, slovo, co to je, Náboženství, slovník, význam slova, vysvětlení, co je to Křížová cesta?, heslo, pojem, Náboženství, přesný výraz, synonymum, informace, formulace


Pojem Křížová cesta je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Křížová cesta? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Křížová cesta, někdy podle jejího cíle nazývaná Kalvárie, je symbolická cesta sledující události spojené s ukřižováním Ježíše Krista. Zahrnuje dění kolem jeho odsouzení Pilátem Pontským, nesení kříže po Via Dolorosa a ukřižování na hoře Golgota (Kalvárie). Křížová cesta je rozdělena na obvykle čtrnáct zastavení, která odpovídají jednotlivým událostem tradičně spojenými s pašijemi.

Kalvárie

Kalvárie v Banské Štiavnici (Slovensko). Autor: Anthony Kolonics, zdroj: Pixabay
Kalvárie v Banské Štiavnici (Slovensko). Autor: Anthony Kolonics, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křížová cesta ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Křížová cesta ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Křížová cesta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křížová cesta ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Křížová cesta na Google.cz

Najít slovo Křížová cesta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Křížová cesta například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Křížová cesta? resp. co přesně znamená slovo Křížová cesta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křížová cesta, odpověď na dotaz co je to Křížová cesta?. Víte např. kdo to je Jiří Korn? Znáte a víte kdo je Josif Stalin? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!