Co je to?
Definice odborného termínu, slova Křížová cesta. Co znamená pojem Křížová cesta z kategorie Náboženství?

Co je to Křížová cesta? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Křížová cesta

Křížová cesta je pojem, který může mít více významů. Nejčastěji se jako křížová cesta označuje Kalvárie, tedy cesta podle událostí spjatých s Kristovým ukřižováním. Začíná u rozsudku vyneseného Pilátem Ponským, nesení kříže a samotné ukřižování na Golgotě.
Křížová cesta mívá čtrnáct zastavení, která byla výtvarně zpracována a vystavena v kostelech nebo kapličkách podél cest. Jednotlivá zastavení tematicky odpovídají pašijím.


Co je to Křížová cesta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Křížová cesta. Co znamená pojem Křížová cesta z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Křížová cesta je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, význam, co znamená, pojem, synonymum, přesný význam, názvosloví, definice, význam slova, přesný výraz, popis, termín, lexikon, co je to Křížová cesta?, Náboženství, terminus technicus, odborné názvosloví, terminologie


Pojem Křížová cesta je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Křížová cesta dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křížová cesta, někdy podle jejího cíle nazývaná Kalvárie, je symbolická cesta sledující události spojené s ukřižováním Ježíše Krista. Zahrnuje dění kolem jeho odsouzení Pilátem Pontským, nesení kříže po Via Dolorosa a ukřižování na hoře Golgota (Kalvárie). Křížová cesta je rozdělena na obvykle čtrnáct zastavení, která odpovídají jednotlivým událostem tradičně spojenými s pašijemi.

Kalvárie

Kalvárie v Banské Štiavnici (Slovensko). Autor: Anthony Kolonics, zdroj: Pixabay
Kalvárie v Banské Štiavnici (Slovensko). Autor: Anthony Kolonics, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Křížová cesta ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Křížová cesta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Křížová cesta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Křížová cesta na Youtube

Zkusit najít pojem Křížová cesta ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křížová cesta ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Křížová cesta například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Křížová cesta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Křížová cesta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křížová cesta, odpověď na dotaz co je to Křížová cesta?. Víte např. kdo to je Meryl Streep? Znáte a víte kdo je Karolína Plíšková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!