Co je to?
Definice výrazu, termínu Lesní školka. Co znamená odborný pojem Lesní školka z kategorie Školství?

Co je to Lesní školka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Lesní školka?

Lesní školka je jednou z alternativ předškolního vzdělávání. Myšlenka pochází ze Skandinávie a její podstatou je celodenní program v přírodě. Dovednosti dětí se rozvíjejí vlastními silami a v přímém kontaktu s přírodou za každého počasí.
Skupinku 10 -15 dětí doprovází dva dospělí. Vzdělání se uskutečňuje spontánně hrou a přímou zkušeností. Zázemím bývá srub, maringotka nebo jurta.


Co je to Lesní školka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lesní školka. Co znamená odborný pojem Lesní školka z kategorie Školství?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Lesní školka sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lesní školka je v kategorii Školství

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, Školství, co je to Lesní školka?, definice, odborné názvosloví, přesný význam, synonymum, heslo, lexikon, význam, slovo, přesný výraz, odborný výraz, terminologie, co znamená, význam slova, co to je


Pojem Lesní školka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lesní školka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lesní mateřská škola (ve zkratce LMŠ, v běžném jazyce lesní školka) je typ plnohodnotného předškolního vzdělávání pro děti od 3 do 6 let. Nejvýraznějším znakem LMŠ je, že výuka probíhá ve většině programů venku za každého počasí. Lesní mateřské školy jsou založeny na mottu „s dětmi venku za každého počasí bez zdí a plotů“. Je zde kladen důraz na rozvoj dovedností dětí vlastními silami v přímém kontaktu s přírodou, jsou podporovány při hraní, zkoumání a učení se v lese. To je umožněno díky malému počtu dětí ve třídě, legislativa v ČR umožňuje maximálně 8 dětí na 1 učitele.

Další možné informační zdroje

Najít pojem Lesní školka ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Lesní školka ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lesní školka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Lesní školka ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Lesní školka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Lesní školka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lesní školka například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Lesní školka? resp. jaký je přesný význam slova Lesní školka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lesní školka, odpověď na dotaz co je to Lesní školka?. Víte např. kdo to je Hochštapler? Znáte a víte kdo je Petr Janda? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Lesní školka i v jiných kategoriích (než Školství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.