Co je to?
Definice výrazu, termínu Lesní školka. Co znamená odborný pojem Lesní školka z kategorie Školství?

Co je to Lesní školka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Lesní školka?

Lesní školka je jednou z alternativ předškolního vzdělávání. Myšlenka pochází ze Skandinávie a její podstatou je celodenní program v přírodě. Dovednosti dětí se rozvíjejí vlastními silami a v přímém kontaktu s přírodou za každého počasí.
Skupinku 10 -15 dětí doprovází dva dospělí. Vzdělání se uskutečňuje spontánně hrou a přímou zkušeností. Zázemím bývá srub, maringotka nebo jurta.


Co je to Lesní školka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lesní školka. Co znamená odborný pojem Lesní školka z kategorie Školství?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Lesní školka? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lesní školka patří do sekce Školství

Klíčová slova: termín, vysvětlení, význam pojmu, Lesní školka, informace, definice pojmu, přesný výraz, formulace, terminus technicus, co je to Lesní školka?, význam slova, co znamená, co to je, wiki, Školství, přesný význam, heslo, slovo


Pojem Lesní školka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Lesní školka můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lesní mateřská škola (ve zkratce LMŠ, v běžném jazyce lesní školka) je typ plnohodnotného předškolního vzdělávání pro děti od 3 do 6 let. Nejvýraznějším znakem LMŠ je, že výuka probíhá ve většině programů venku za každého počasí. Lesní mateřské školy jsou založeny na mottu „s dětmi venku za každého počasí bez zdí a plotů“. Je zde kladen důraz na rozvoj dovedností dětí vlastními silami v přímém kontaktu s přírodou, jsou podporovány při hraní, zkoumání a učení se v lese. To je umožněno díky malému počtu dětí ve třídě, legislativa v ČR umožňuje maximálně 8 dětí na 1 učitele.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Lesní školka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Lesní školka ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Lesní školka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lesní školka ve Wikimedia Commons

Hledat termín Lesní školka na Google.cz

Zkusit najít pojem Lesní školka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lesní školka například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Lesní školka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Lesní školka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lesní školka, odpověď na dotaz co je to Lesní školka?. Víte např. kdo to je Harrison Ford? Znáte a víte kdo je Jiřina Švorcová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Školství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.