Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lesní školka. Co znamená odborný pojem Lesní školka z kategorie Školství?

Co je to Lesní školka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lesní školka?

Lesní školka je jednou z alternativ předškolního vzdělávání. Myšlenka pochází ze Skandinávie a její podstatou je celodenní program v přírodě. Dovednosti dětí se rozvíjejí vlastními silami a v přímém kontaktu s přírodou za každého počasí.
Skupinku 10 -15 dětí doprovází dva dospělí. Vzdělání se uskutečňuje spontánně hrou a přímou zkušeností. Zázemím bývá srub, maringotka nebo jurta.


Co je to Lesní školka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lesní školka. Co znamená odborný pojem Lesní školka z kategorie Školství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lesní školka s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Lesní školka je v kategorii Školství

Klíčová slova: význam slova, wiki, popis, význam pojmu, terminologie, terminus technicus, přesný význam, co znamená, definice pojmu, termín, definice, vysvětlení, co to je, přesný výraz, odborný výraz, slovo, heslo, lexikon


Pojem Lesní školka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Lesní školka?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Lesní mateřská škola (ve zkratce LMŠ, v běžném jazyce lesní školka) je typ plnohodnotného předškolního vzdělávání pro děti od 3 do 6 let. Nejvýraznějším znakem LMŠ je, že výuka probíhá ve většině programů venku za každého počasí. Lesní mateřské školy jsou založeny na mottu „s dětmi venku za každého počasí bez zdí a plotů“. Je zde kladen důraz na rozvoj dovedností dětí vlastními silami v přímém kontaktu s přírodou, jsou podporovány při hraní, zkoumání a učení se v lese. To je umožněno díky malému počtu dětí ve třídě, legislativa v ČR umožňuje maximálně 8 dětí na 1 učitele.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Lesní školka na Youtube

Vyhledat termín Lesní školka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lesní školka ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Lesní školka na Google.cz

Zkusit najít termín Lesní školka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Lesní školka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lesní školka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Lesní školka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Lesní školka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lesní školka, odpověď na dotaz co je to Lesní školka?. Víte např. kdo to je Ondřej Pavelka? Znáte a víte kdo je Radoslav Brzobohatý? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Školství U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.