Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lesní školka. Co znamená odborný pojem Lesní školka z kategorie Školství?

Co je Lesní školka?

Co znamená pojem, definice termínu Lesní školka?

Lesní školka je jednou z alternativ předškolního vzdělávání. Myšlenka pochází ze Skandinávie a její podstatou je celodenní program v přírodě. Dovednosti dětí se rozvíjejí vlastními silami a v přímém kontaktu s přírodou za každého počasí.
Skupinku 10 -15 dětí doprovází dva dospělí. Vzdělání se uskutečňuje spontánně hrou a přímou zkušeností. Zázemím bývá srub, maringotka nebo jurta.


Co je to Lesní školka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lesní školka. Co znamená odborný pojem Lesní školka z kategorie Školství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Definici pojmu Lesní školka sdílejte s rodinou a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Lesní školka je v kategorii Školství

Klíčová slova: popis, formulace, význam slova, co znamená, heslo, slovo, informace, pojem, lexikon, význam pojmu, odborné názvosloví, termín, wiki, co to je, odborný výraz, názvosloví, terminus technicus, slovník


Pojem Lesní školka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lesní školka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lesní mateřská škola (ve zkratce LMŠ, v běžném jazyce lesní školka) je typ plnohodnotného předškolního vzdělávání pro děti od 3 do 6 let. Nejvýraznějším znakem LMŠ je, že výuka probíhá ve většině programů venku za každého počasí. Lesní mateřské školy jsou založeny na mottu „s dětmi venku za každého počasí bez zdí a plotů“. Je zde kladen důraz na rozvoj dovedností dětí vlastními silami v přímém kontaktu s přírodou, jsou podporovány při hraní, zkoumání a učení se v lese. To je umožněno díky malému počtu dětí ve třídě, legislativa v ČR umožňuje maximálně 8 dětí na 1 učitele.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lesní školka ve Wikimedia Commons

Hledat termín Lesní školka na Google obrázcích

Vyhledat termín Lesní školka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Lesní školka na Google.cz

Najít termín Lesní školka ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Lesní školka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lesní školka například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teďka již bezesporu víte co je to Lesní školka? resp. jaký je význam pojmu Lesní školka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lesní školka, odpověď na dotaz co je to Lesní školka?. Víte např. kdo to je Marcela Skřivánková? Znáte a víte kdo je Jiří Dvořák? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie Školství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.