Co je to?
Definice výrazu, termínu Lesní školka. Co znamená odborný pojem Lesní školka z kategorie Školství?

Co je to Lesní školka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Lesní školka

Lesní školka je jednou z alternativ předškolního vzdělávání. Myšlenka pochází ze Skandinávie a její podstatou je celodenní program v přírodě. Dovednosti dětí se rozvíjejí vlastními silami a v přímém kontaktu s přírodou za každého počasí.
Skupinku 10 -15 dětí doprovází dva dospělí. Vzdělání se uskutečňuje spontánně hrou a přímou zkušeností. Zázemím bývá srub, maringotka nebo jurta.


Co je to Lesní školka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lesní školka. Co znamená odborný pojem Lesní školka z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Lesní školka? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lesní školka je v kategorii Školství

Klíčová slova: termín, odborné názvosloví, heslo, Lesní školka, definice, pojem, vysvětlení, slovo, Školství, synonymum, popis, slovník, názvosloví, wiki, terminologie, význam pojmu, odborný výraz, co to je


Pojem Lesní školka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lesní školka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Lesní mateřská škola (ve zkratce LMŠ, v běžném jazyce lesní školka) je typ plnohodnotného předškolního vzdělávání pro děti od 3 do 6 let. Nejvýraznějším znakem LMŠ je, že výuka probíhá ve většině programů venku za každého počasí. Lesní mateřské školy jsou založeny na mottu „s dětmi venku za každého počasí bez zdí a plotů“. Je zde kladen důraz na rozvoj dovedností dětí vlastními silami v přímém kontaktu s přírodou, jsou podporovány při hraní, zkoumání a učení se v lese. To je umožněno díky malému počtu dětí ve třídě, legislativa v ČR umožňuje maximálně 8 dětí na 1 učitele.

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Lesní školka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lesní školka ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Lesní školka ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Lesní školka na Google.cz

Najít pojem Lesní školka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Lesní školka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lesní školka například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Lesní školka? resp. co vlastně znamená slovo Lesní školka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lesní školka, odpověď na dotaz co je to Lesní školka?. Víte např. kdo to je Eva Pilarová? Znáte a víte kdo je Jiřina Švorcová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Lesní školka hledat i v jiných kategoriích (než Školství) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.