Co je to?
Definice odborného termínu, slova Alkovna. Co znamená pojem Alkovna z kategorie Stavebnictví?

Co je to Alkovna? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Alkovna?

Alkovna je pojmenování, které se používá v architektuře jako pojmenování pro přístěnek místnosti, výklenek či místnost, která je umístěna stranou a nemá okna. Může být využívána pro odpočinek, jako pracovna nebo třeba jako jídelna. Pojem se používá také v přeneseném významu v automobilizmu. Označuje se tak zvýšená část nad kabinou obytných vozů, která slouží jako prostor na spaní, většinou dvou osob. Alkovny mají převislou střechu nataženou přes kabinu řidiče.
Cestující tak získají prostor navíc, ale zvedne se výška automobilu a také těžiště. Vůz vybavený alkovnou má průměrnou výšku 3,2 metru, takže auto má horší aerodynamiku a hůře se s ním manévruje. Ke vstupu do alkovny je potřeba menší žebřík. Lůžko je přes den možno posunout nahoru a prostor pod ním lze používat běžný způsobem. Je potřeba dávat pozor na dostatečný přívod vzduchu. Alkovny často využívají rodiny s dětmi, které rády spí nahoře.


Definice odborného termínu, slova Alkovna. Co znamená pojem Alkovna z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Alkovna doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Alkovna se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: terminus technicus, význam pojmu, terminologie, význam, odborné názvosloví, lexikon, synonymum, odborný výraz, heslo, přesný význam, wiki, stavebnictví, stavebnictví, termín, slovník, definice pojmu, definice, pojem


Pojem Alkovna je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alkovna ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Alkovna ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Alkovna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Alkovna na Youtube

Hledat termín Alkovna ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Alkovna ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alkovna například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Alkovna? resp. co označuje slovo Alkovna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alkovna, odpověď na dotaz co je to Alkovna?. Víte např. kdo to je Petr Korda? Znáte a víte kdo je Antonín Novotný? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.