Co je to?
Definice výrazu, termínu Ředitelské volno. Co znamená odborný pojem Ředitelské volno z kategorie Školství?

Co je Ředitelské volno? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ředitelské volno?

Ředitelské volno označuje určitý den, který je v období školní výuky, ale ve kterém se nekoná výuka na základní či střední škole. Nejedná se o sobotu, neděli, prázdniny ani státní svátek. Ředitelské volno vyhlašuje ředitel školy a informuje o něm a důvodech jeho vyhlášení zřizovatele. Definicí a okolnostmi ředitelského volna se zabývá školský zákon v paragrafu 24. V průběhu jednoho školního roku je možno vyhlásit maximálně 5 dní ředitelského volna.
Ředitelské volno bývá často využíváno pro provedení nutných oprav, úprav, či kvůli odstávkám plynu, elektřiny a podobně. V takových případech nemůže probíhat řádná školní výuka. Někdy bývá vyhlašováno ve spojení se svátky či prodlouženými víkendy, popřípadě na středních školách v období přijímacích zkoušek či maturit, kdy není možno zajistit dostatečný počet tříd a vyučujících pro výuku. Ředitelské volno se týká žáků, nikoli pedagogů nebo nepedagogických pracovníků školy.


Co je to Ředitelské volno? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ředitelské volno. Co znamená odborný pojem Ředitelské volno z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ředitelské volno s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Ředitelské volno je v kategorii Školství

Klíčová slova: význam slova, termín, synonymum, pojem, slovo, lexikon, heslo, definice, odborný výraz, wiki, terminologie, Školství, Školství, význam, definice pojmu, význam pojmu, přesný výraz, slovník


Pojem Ředitelské volno je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ředitelské volno?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ředitelské volno je den v období školního vyučování, ve kterém se na určité základní nebo střední škole nevyučuje, ačkoliv není sobota, neděle, státní svátek ani prázdniny. O vyhlášení ředitelského volna rozhoduje ředitel školy. V jednom školním roce může ředitel školy vyhlásit nejvýše 5 dnů ředitelského volna.
Vyhlášení ředitelského volna je upraveno § 24 školského zákona (zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání).

Další zdroje informací o slovu Ředitelské volno

Hledat pojem Ředitelské volno ve Wikizdrojích

Hledat heslo Ředitelské volno ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ředitelské volno ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ředitelské volno ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Ředitelské volno ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Ředitelské volno na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ředitelské volno například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě nyní již víte co je to Ředitelské volno? resp. jaký je přesný význam slova Ředitelské volno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ředitelské volno, odpověď na dotaz co je to Ředitelské volno?. Víte např. kdo to je Eduard Petiška? Znáte a víte kdo je Ivan Gabal? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Ředitelské volno i v jiné kategorii než v Školství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.