Co je to?
Odborný výraz, definice slova Krevní doping. Co znamená pojem Krevní doping z kategorie Sport?

Co je Krevní doping? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Krevní doping?

Krevní doping je formou dopingu, která využívá podávání krve samotné nebo složek za neléčebnými účely. Může jít o vlastní nebo cizí krev. Zvyšuje se tak výkon ve sportech s vysokou potřebou kyslíku, červené krvinky přinášejí více kyslíku do svalů, zvyšuje se účinek výměny dýchacích plynů a svaly efektivněji pracují.
Metoda krevního dopingu je zakázaná, ale těžko se prokazuje. Provádí se aplikováním proteinu EPO nebo manipulací s vlastní krví či krví dárců. Nese sebou také zdravotní rizika.


Co je to Krevní doping? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Krevní doping. Co znamená pojem Krevní doping z kategorie Sport?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Krevní doping se nachází v sekci sport

Klíčová slova: terminologie, sport, sport, slovník, názvosloví, přesný výraz, co znamená, vysvětlení, informace, odborné názvosloví, význam pojmu, definice pojmu, heslo, význam, popis, Krevní doping, pojem, co je to Krevní doping?


Pojem Krevní doping je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Krevní doping ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Krevní doping ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Krevní doping na Google.cz

Hledat termín Krevní doping ve Wikipedii

Najít heslo Krevní doping ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Krevní doping ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Krevní doping například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená slovo Krevní doping? resp. jaký je přesný význam slova Krevní doping? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krevní doping, odpověď na dotaz co je to Krevní doping?. Víte např. kdo to je Scénograf? Znáte a víte kdo je Martin Baxa? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Krevní doping i jinde než v sekci než v sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.