Co je to?
Výraz, termín, definice slova Krevní doping. Co znamená odborný pojem Krevní doping z kategorie Sport?

Co je to Krevní doping? Význam slova

Co znamená termín Krevní doping? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Krevní doping je formou dopingu, která využívá podávání krve samotné nebo složek za neléčebnými účely. Může jít o vlastní nebo cizí krev. Zvyšuje se tak výkon ve sportech s vysokou potřebou kyslíku, červené krvinky přinášejí více kyslíku do svalů, zvyšuje se účinek výměny dýchacích plynů a svaly efektivněji pracují.
Metoda krevního dopingu je zakázaná, ale těžko se prokazuje. Provádí se aplikováním proteinu EPO nebo manipulací s vlastní krví či krví dárců. Nese sebou také zdravotní rizika.


Co je to Krevní doping? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Krevní doping. Co znamená odborný pojem Krevní doping z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Krevní doping sdílet s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Krevní doping patří do sekce sport

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, odborné názvosloví, co to je, význam, popis, definice, terminologie, význam slova, odborný výraz, terminus technicus, co znamená, přesný význam, přesný výraz, význam pojmu, heslo, lexikon, definice pojmu


Pojem Krevní doping je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Krevní doping

Najít heslo Krevní doping ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krevní doping ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Krevní doping ve Wikipedii

Hledat termín Krevní doping ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Krevní doping ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Krevní doping na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Krevní doping například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Krevní doping? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Krevní doping? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krevní doping, odpověď na dotaz co je to Krevní doping?. Víte např. kdo to je Ivan Pilný? Znáte a víte kdo je Lumen? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než sport). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.