Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Krevní doping. Co znamená pojem Krevní doping z kategorie Sport?

Co to je Krevní doping? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Krevní doping?

Krevní doping je formou dopingu, která využívá podávání krve samotné nebo složek za neléčebnými účely. Může jít o vlastní nebo cizí krev. Zvyšuje se tak výkon ve sportech s vysokou potřebou kyslíku, červené krvinky přinášejí více kyslíku do svalů, zvyšuje se účinek výměny dýchacích plynů a svaly efektivněji pracují.
Metoda krevního dopingu je zakázaná, ale těžko se prokazuje. Provádí se aplikováním proteinu EPO nebo manipulací s vlastní krví či krví dárců. Nese sebou také zdravotní rizika.


Co je to Krevní doping? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Krevní doping. Co znamená pojem Krevní doping z kategorie Sport?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Krevní doping sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Krevní doping patří do sekce Sport

Klíčová slova: lexikon, Sport, význam pojmu, Sport, význam slova, co je to Krevní doping?, slovo, termín, co znamená, názvosloví, synonymum, Krevní doping, odborné názvosloví, popis, formulace, wiki, informace, přesný význam


Pojem Krevní doping je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Krevní doping lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Krevní doping na Youtube

Vyhledat termín Krevní doping ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krevní doping ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Krevní doping ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Krevní doping ve Wikislovníku

Najít heslo Krevní doping ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Krevní doping například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Krevní doping? resp. co označuje slovo Krevní doping? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krevní doping, odpověď na dotaz co je to Krevní doping?. Víte např. kdo to je Vikář? Znáte a víte kdo je Ronald Reagan? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Krevní doping hledat i v jiných kategoriích (než Sport) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.