Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Krevní doping. Co znamená pojem Krevní doping z kategorie Sport?

Co to je Krevní doping? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Krevní doping?

Krevní doping je formou dopingu, která využívá podávání krve samotné nebo složek za neléčebnými účely. Může jít o vlastní nebo cizí krev. Zvyšuje se tak výkon ve sportech s vysokou potřebou kyslíku, červené krvinky přinášejí více kyslíku do svalů, zvyšuje se účinek výměny dýchacích plynů a svaly efektivněji pracují.
Metoda krevního dopingu je zakázaná, ale těžko se prokazuje. Provádí se aplikováním proteinu EPO nebo manipulací s vlastní krví či krví dárců. Nese sebou také zdravotní rizika.


Co je to Krevní doping? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Krevní doping. Co znamená pojem Krevní doping z kategorie Sport?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Krevní doping se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: termín, terminus technicus, přesný význam, odborný výraz, popis, co znamená, Sport, synonymum, odborné názvosloví, wiki, přesný výraz, definice, význam pojmu, formulace, pojem, názvosloví, co je to Krevní doping?, lexikon


Pojem Krevní doping je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Krevní doping ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Krevní doping ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krevní doping ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Krevní doping na Youtube

Vyhledat výraz Krevní doping ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krevní doping ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Krevní doping například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Krevní doping? resp. co se přesně ukrývá za slovem Krevní doping? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krevní doping, odpověď na dotaz co je to Krevní doping?. Víte např. kdo to je Gustav Mahler? Znáte a víte kdo je Ronald Reagan? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.