Co je to?
Definice výrazu Vtip. Co znamená odborný pojem Vtip z kategorie Literatura?

Co to je Vtip? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Vtip

Vtip, obecně nápaditost, se častěji užívá jak ústně tak písemně jako krátké sdělení, které má posluchače nebo čtenáře pobavit. Hovorově se označuje také jako fór. Kromě minimálního rozměru je pro vtip typický humor, rychlá a výstižná pointa, absurdnost, použití paradoxů, dvojsmyslů a podob.
Vtipy se mohou měnit podle doby, reagovat na společenské změny, takže se stále aktualizují. Vtip je logickou hříčkou s jedním dějem, čímž se odlišuje od anekdoty. Oba pojmy bývají často zaměňovány.


Co je to Vtip? Význam slova, termín, Definice výrazu Vtip. Co znamená odborný pojem Vtip z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Vtip? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vtip patří do sekce Literatura

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, pojem, termín, co je to Vtip?, význam pojmu, definice pojmu, vysvětlení, lexikon, názvosloví, slovo, přesný význam, co to je, heslo, informace, slovník, co znamená, Literatura


Pojem Vtip je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vtip? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V obecném významu má výraz vtip ekvivalent ve slovech vynalézavost, nápaditost či ostrovtip.
V ústním vyprávění či v písemné podobě je vtip (lidově fór) krátká výpověď, která má za cíl pobavit adresáta. Charakteristickými rysy vtipu jsou humorná a úderná pointa, dvojsmyslnost, paradox či absurdita. Typická je též jeho krátkost a aktuálnost (po čase se pozměněné vtipy mohou vracet a znovu odrážet dobové jevy).

Pro více informací o heslu Vtip zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Vtip ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vtip ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Vtip ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Vtip na Youtube

Hledat termín Vtip ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Vtip ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Vtip například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Vtip? resp. jaký je význam pojmu Vtip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vtip, odpověď na dotaz co je to Vtip?. Víte např. kdo to je Láda Hruška? Znáte a víte kdo je Jaromír Nohavica? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.