Co je to?
Definice výrazu Vtip. Co znamená odborný pojem Vtip z kategorie Literatura?

Co to je Vtip? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Vtip?

Vtip, obecně nápaditost, se častěji užívá jak ústně tak písemně jako krátké sdělení, které má posluchače nebo čtenáře pobavit. Hovorově se označuje také jako fór. Kromě minimálního rozměru je pro vtip typický humor, rychlá a výstižná pointa, absurdnost, použití paradoxů, dvojsmyslů a podob.
Vtipy se mohou měnit podle doby, reagovat na společenské změny, takže se stále aktualizují. Vtip je logickou hříčkou s jedním dějem, čímž se odlišuje od anekdoty. Oba pojmy bývají často zaměňovány.


Co je to Vtip? Význam slova, termín, Definice výrazu Vtip. Co znamená odborný pojem Vtip z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Vtip? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vtip je v kategorii Literatura

Klíčová slova: lexikon, popis, definice, definice pojmu, terminus technicus, co je to Vtip?, vysvětlení, přesný význam, odborné názvosloví, význam pojmu, co to je, význam slova, přesný výraz, názvosloví, Literatura, slovo, co znamená, odborný výraz


Pojem Vtip je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vtip? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

V obecném významu má výraz vtip ekvivalent ve slovech vynalézavost, nápaditost či ostrovtip.
V ústním vyprávění či v písemné podobě je vtip (lidově fór) krátká výpověď, která má za cíl pobavit adresáta. Charakteristickými rysy vtipu jsou humorná a úderná pointa, dvojsmyslnost, paradox či absurdita. Typická je též jeho krátkost a aktuálnost (po čase se pozměněné vtipy mohou vracet a znovu odrážet dobové jevy).

Jiné informační zdroje o pojmu Vtip

Najít slovo Vtip ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Vtip ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Vtip ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Vtip ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Vtip na Google.cz

Hledat videa s názvem Vtip na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Vtip například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Vtip? resp. co znamená výraz Vtip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vtip, odpověď na dotaz co je to Vtip?. Víte např. kdo to je Skřet? Znáte a víte kdo je Jaromír Nohavica? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.