Co je to?
Definice výrazu Vtip. Co znamená odborný pojem Vtip z kategorie Literatura?

Co to je Vtip? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Vtip?

Vtip, obecně nápaditost, se častěji užívá jak ústně tak písemně jako krátké sdělení, které má posluchače nebo čtenáře pobavit. Hovorově se označuje také jako fór. Kromě minimálního rozměru je pro vtip typický humor, rychlá a výstižná pointa, absurdnost, použití paradoxů, dvojsmyslů a podob.
Vtipy se mohou měnit podle doby, reagovat na společenské změny, takže se stále aktualizují. Vtip je logickou hříčkou s jedním dějem, čímž se odlišuje od anekdoty. Oba pojmy bývají často zaměňovány.


Co je to Vtip? Význam slova, termín, Definice výrazu Vtip. Co znamená odborný pojem Vtip z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vtip patří do sekce Literatura

Klíčová slova: wiki, heslo, synonymum, termín, odborné názvosloví, Literatura, slovo, definice pojmu, slovník, terminus technicus, informace, význam, význam pojmu, co je to Vtip?, co to je, lexikon, vysvětlení, význam slova


Pojem Vtip je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vtip? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

V obecném významu má výraz vtip ekvivalent ve slovech vynalézavost, nápaditost či ostrovtip.
V ústním vyprávění či v písemné podobě je vtip (lidově fór) krátká výpověď, která má za cíl pobavit adresáta. Charakteristickými rysy vtipu jsou humorná a úderná pointa, dvojsmyslnost, paradox či absurdita. Typická je též jeho krátkost a aktuálnost (po čase se pozměněné vtipy mohou vracet a znovu odrážet dobové jevy).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Vtip ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Vtip ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Vtip ve Wikislovníku

Hledat slovo Vtip ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vtip ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Vtip na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vtip například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Vtip? resp. jaká je definice slova Vtip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vtip, odpověď na dotaz co je to Vtip?. Víte např. kdo to je Jeřábník? Znáte a víte kdo je Kolohnát? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.