Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pervitin. Co znamená pojem Pervitin z kategorie Chemie?

Co je to Pervitin? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pervitin

Pervitin je stimulační droga. Pervitin, péčko, peří, perník nebo piko jsou nejčastější označení této chemické látky, odborně nazývané metamfetamin. Původně se jednalo o lék proti spavosti a astmatu a povzbuzující prostředek v době 2. světové války. Pervitin je cenově dostupný a nevíc není složité ho připravit, což jsou důvody jeho značného rozšíření. Potlačuje potřebu spánku, únavu, zvyšuje sebevědomí a navozuje pocity euforie. Vyvolává psychickou závislost často doprovázenou depresemi a dalšími zdravotními potížemi.


Co je to Pervitin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pervitin. Co znamená pojem Pervitin z kategorie Chemie?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pervitin se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: lexikon, význam slova, co to je, odborné názvosloví, co je to Pervitin?, slovo, popis, informace, odborný výraz, vysvětlení, terminologie, přesný význam, definice pojmu, formulace, pojem, co znamená, význam pojmu, Chemie


Pojem Pervitin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pervitin?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metamfetamin, též metylamfetamin nebo (mimo odborný kontext nejčastěji) pervitin (dřívější obchodní název), MA, desoxyefedrin, methedrin je syntetické stimulancium z řad amfetaminů. Poprvé byl připraven v roce 1887 v Japonsku. Zprvu byl odhalen jeho potenciál při léčbě chorobné spavosti a astmatu, masově byl poté spolu s amfetaminem použit jako povzbuzující prostředek během II. světové války (na obou stranách, především osazenstvem letadel a tanků), dodnes je FDA povolen k léčbě syndromu ADHD, ke krátkodobému zvládání extrémní exogenní obezity a k léčbě narkolepsie.

Další zdroje informací o slovu Pervitin

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pervitin ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Pervitin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Pervitin ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Pervitin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Pervitin ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Pervitin ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pervitin například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Pervitin? resp. jaký je význam pojmu Pervitin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pervitin, odpověď na dotaz co je to Pervitin?. Víte např. kdo to je Barbora Šámalová? Znáte a víte kdo je Tomáš Zdechovský? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Chemie Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?