Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pervitin. Co znamená odborný pojem Pervitin z kategorie Chemie?

Co je to Pervitin? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pervitin?

Pervitin je stimulační droga. Pervitin, péčko, peří, perník nebo piko jsou nejčastější označení této chemické látky, odborně nazývané metamfetamin. Původně se jednalo o lék proti spavosti a astmatu a povzbuzující prostředek v době 2. světové války. Pervitin je cenově dostupný a nevíc není složité ho připravit, což jsou důvody jeho značného rozšíření. Potlačuje potřebu spánku, únavu, zvyšuje sebevědomí a navozuje pocity euforie. Vyvolává psychickou závislost často doprovázenou depresemi a dalšími zdravotními potížemi.


Co je to Pervitin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pervitin. Co znamená odborný pojem Pervitin z kategorie Chemie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pervitin? se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Pervitin je v sekci chemie

Klíčová slova: lexikon, názvosloví, popis, synonymum, vysvětlení, wiki, co je to Pervitin?, význam pojmu, pojem, odborný výraz, co to je, význam slova, terminus technicus, co znamená, informace, Pervitin, chemie, termín


Pojem Pervitin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Pervitin?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Metamfetamin, též metylamfetamin nebo (mimo odborný kontext nejčastěji) pervitin (dřívější obchodní název), MA, desoxyefedrin, methedrin je syntetické stimulancium z řad amfetaminů. Poprvé byl připraven v roce 1887 v Japonsku. Zprvu byl odhalen jeho potenciál při léčbě chorobné spavosti a astmatu, masově byl poté spolu s amfetaminem použit jako povzbuzující prostředek během II. světové války (na obou stranách, především osazenstvem letadel a tanků), dodnes je FDA povolen k léčbě syndromu ADHD, ke krátkodobému zvládání extrémní exogenní obezity a k léčbě narkolepsie.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Pervitin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Pervitin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Pervitin na Google.cz

Hledat pojem Pervitin ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pervitin ve Wikimedia Commons

Najít slovo Pervitin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pervitin například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte co znamená slovo Pervitin? resp. jaká je definice slova Pervitin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pervitin, odpověď na dotaz co je to Pervitin?. Víte např. kdo to je Scénograf? Znáte a víte kdo je Viktorie? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než chemie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?