Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pervitin. Co znamená pojem Pervitin z kategorie Chemie?

Co je to Pervitin? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pervitin

Pervitin je stimulační droga. Pervitin, péčko, peří, perník nebo piko jsou nejčastější označení této chemické látky, odborně nazývané metamfetamin. Původně se jednalo o lék proti spavosti a astmatu a povzbuzující prostředek v době 2. světové války. Pervitin je cenově dostupný a nevíc není složité ho připravit, což jsou důvody jeho značného rozšíření. Potlačuje potřebu spánku, únavu, zvyšuje sebevědomí a navozuje pocity euforie. Vyvolává psychickou závislost často doprovázenou depresemi a dalšími zdravotními potížemi.


Co je to Pervitin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pervitin. Co znamená pojem Pervitin z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pervitin můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pervitin je v sekci Chemie

Klíčová slova: co to je, odborné názvosloví, lexikon, terminus technicus, slovo, pojem, názvosloví, slovník, popis, definice, terminologie, synonymum, význam pojmu, přesný výraz, informace, heslo, co znamená, odborný výraz


Pojem Pervitin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Pervitin můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metamfetamin, též metylamfetamin nebo (mimo odborný kontext nejčastěji) pervitin (dřívější obchodní název), MA, desoxyefedrin, methedrin je syntetické stimulancium z řad amfetaminů. Poprvé byl připraven v roce 1887 v Japonsku. Zprvu byl odhalen jeho potenciál při léčbě chorobné spavosti a astmatu, masově byl poté spolu s amfetaminem použit jako povzbuzující prostředek během II. světové války (na obou stranách, především osazenstvem letadel a tanků), dodnes je FDA povolen k léčbě syndromu ADHD, ke krátkodobému zvládání extrémní exogenní obezity a k léčbě narkolepsie.

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Pervitin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Pervitin ve Wikislovníku

Hledat slovo Pervitin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Pervitin na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pervitin ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Pervitin ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pervitin například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pervitin? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pervitin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pervitin, odpověď na dotaz co je to Pervitin?. Víte např. kdo to je Martin Rota? Znáte a víte kdo je Steve Buscemi? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Chemie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?