Co je to?
Definice výrazu Pervitin. Co znamená odborný pojem Pervitin z kategorie Chemie?

Co je Pervitin?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pervitin

Pervitin je stimulační droga. Pervitin, péčko, peří, perník nebo piko jsou nejčastější označení této chemické látky, odborně nazývané metamfetamin. Původně se jednalo o lék proti spavosti a astmatu a povzbuzující prostředek v době 2. světové války. Pervitin je cenově dostupný a nevíc není složité ho připravit, což jsou důvody jeho značného rozšíření. Potlačuje potřebu spánku, únavu, zvyšuje sebevědomí a navozuje pocity euforie. Vyvolává psychickou závislost často doprovázenou depresemi a dalšími zdravotními potížemi.


Co je to Pervitin? Význam slova, termín, Definice výrazu Pervitin. Co znamená odborný pojem Pervitin z kategorie Chemie?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Pervitin je v sekci chemie

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, popis, význam pojmu, názvosloví, pojem, chemie, slovo, definice pojmu, co to je, heslo, význam slova, termín, terminologie, terminus technicus, odborný výraz, chemie, synonymum


Pojem Pervitin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pervitin? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Metamfetamin, též metylamfetamin nebo (mimo odborný kontext nejčastěji) pervitin (dřívější obchodní název), MA, desoxyefedrin, methedrin je syntetické stimulancium z řad amfetaminů. Poprvé byl připraven v roce 1887 v Japonsku. Zprvu byl odhalen jeho potenciál při léčbě chorobné spavosti a astmatu, masově byl poté spolu s amfetaminem použit jako povzbuzující prostředek během II. světové války (na obou stranách, především osazenstvem letadel a tanků), dodnes je FDA povolen k léčbě syndromu ADHD, ke krátkodobému zvládání extrémní exogenní obezity a k léčbě narkolepsie.

Více informací o slovu Pervitin doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat slovo Pervitin na Google obrázcích

Najít výraz Pervitin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Pervitin na Google.cz

Najít výraz Pervitin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pervitin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Pervitin ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pervitin například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaká je definice termínu Pervitin? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pervitin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pervitin, odpověď na dotaz co je to Pervitin?. Víte např. kdo to je Abraham Lincoln? Znáte a víte kdo je Bořek Slezáček? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Pervitin i v jiných kategoriích (než chemie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, molekuly, pervitin, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?