Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sepse. Co znamená odborný pojem Sepse z kategorie Nemoce?

Co je to Sepse? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Sepse?

Sepse, známější pod lidovým označením otrava krve, je celková reakce organismu na infekcí. Těžká sepse může přejít do septického šoku při kterém dochází k selhání orgánů. Úmrtí na sepsi patří mezi nejrozšířenější příčiny smrti na jednotkách intenzivní péče.


Co je to Sepse? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sepse. Co znamená odborný pojem Sepse z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Sepse? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sepse je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovo, definice, co je to Sepse?, co znamená, co to je, odborné názvosloví, termín, pojem, synonymum, odborný výraz, terminologie, Sepse, informace, popis, vysvětlení, slovník, lexikon, přesný výraz


Pojem Sepse je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Sepse?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sepse (gr. sepsis ze slova sepo = hnít) je celková reakce organismu na infekci. Stav se může rozvinout do těžké sepse a dále do septického šoku spojeného s poruchou funkce nebo se selháváním jednoho nebo více orgánů. Sepse bývá označována neodborným lidovým termínem otrava krve.

Hledejte pojem Sepse v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sepse ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Sepse ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sepse ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Sepse ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Sepse ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Sepse ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sepse například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Sepse? resp. co přesně označuje termín Sepse? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sepse, odpověď na dotaz co je to Sepse?. Víte např. kdo to je Eritrejec? Znáte a víte kdo je Posera? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.