Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sepse. Co znamená odborný pojem Sepse z kategorie Nemoce?

Co je to Sepse? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Sepse

Sepse, známější pod lidovým označením otrava krve, je celková reakce organismu na infekcí. Těžká sepse může přejít do septického šoku při kterém dochází k selhání orgánů. Úmrtí na sepsi patří mezi nejrozšířenější příčiny smrti na jednotkách intenzivní péče.


Co je to Sepse? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sepse. Co znamená odborný pojem Sepse z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Sepse? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sepse je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: názvosloví, co znamená, odborný výraz, wiki, Sepse, přesný význam, význam slova, synonymum, definice pojmu, terminus technicus, pojem, Nemoce, terminologie, co to je, popis, formulace, definice, heslo


Pojem Sepse je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sepse? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Sepse (gr. sepsis ze slova sepo = hnít) je celková reakce organismu na infekci. Stav se může rozvinout do těžké sepse a dále do septického šoku spojeného s poruchou funkce nebo se selháváním jednoho nebo více orgánů. Sepse bývá označována neodborným lidovým termínem otrava krve.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Sepse ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Sepse ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Sepse ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Sepse ve Wikizdrojích

Najít výraz Sepse ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Sepse na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sepse například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Sepse? resp. co znamená slovo Sepse? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sepse, odpověď na dotaz co je to Sepse?. Víte např. kdo to je Bohoslovec? Znáte a víte kdo je Chlívák? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Sepse hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.