Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sepse. Co znamená pojem Sepse z kategorie Nemoce?

Co je Sepse?

Co znamená termín Sepse? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sepse, známější pod lidovým označením otrava krve, je celková reakce organismu na infekcí. Těžká sepse může přejít do septického šoku při kterém dochází k selhání orgánů. Úmrtí na sepsi patří mezi nejrozšířenější příčiny smrti na jednotkách intenzivní péče.


Co je to Sepse? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sepse. Co znamená pojem Sepse z kategorie Nemoce?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Sepse doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Sepse se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: nemoce, definice pojmu, význam, přesný význam, pojem, co to je, význam slova, význam pojmu, terminologie, informace, slovo, synonymum, terminus technicus, wiki, Sepse, definice, odborný výraz, vysvětlení


Pojem Sepse je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Sepse?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sepse (gr. sepsis ze slova sepo = hnít) je celková reakce organismu na infekci. Stav se může rozvinout do těžké sepse a dále do septického šoku spojeného s poruchou funkce nebo se selháváním jednoho nebo více orgánů. Sepse bývá označována neodborným lidovým termínem otrava krve.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Sepse ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Sepse na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Sepse na Youtube

Hledat pojem Sepse ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Sepse ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Sepse ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Sepse například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo Sepse? resp. jaký je přesný význam slova Sepse? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sepse, odpověď na dotaz co je to Sepse?. Víte např. kdo to je Richard Tesařík? Znáte a víte kdo je Užitečný idiot? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Horečka, nemoc, sepse, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.