Co je to?
Definice výrazu Sepse. Co znamená odborný pojem Sepse z kategorie Nemoce?

Co je Sepse? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Sepse

Sepse, známější pod lidovým označením otrava krve, je celková reakce organismu na infekcí. Těžká sepse může přejít do septického šoku při kterém dochází k selhání orgánů. Úmrtí na sepsi patří mezi nejrozšířenější příčiny smrti na jednotkách intenzivní péče.


Co je to Sepse? Význam slova, termín, Definice výrazu Sepse. Co znamená odborný pojem Sepse z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Sepse můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Sepse je v sekci nemoce

Klíčová slova: co znamená, přesný význam, lexikon, formulace, význam pojmu, vysvětlení, přesný výraz, slovník, heslo, definice pojmu, wiki, synonymum, Sepse, co je to Sepse?, pojem, definice, odborné názvosloví, popis


Pojem Sepse je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Sepse?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sepse (gr. sepsis ze slova sepo = hnít) je celková reakce organismu na infekci. Stav se může rozvinout do těžké sepse a dále do septického šoku spojeného s poruchou funkce nebo se selháváním jednoho nebo více orgánů. Sepse bývá označována neodborným lidovým termínem otrava krve.

Další zdroje informací o slovu Sepse

Hledat videa s názvem Sepse na Youtube

Vyhledat výraz Sepse ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Sepse ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sepse ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Sepse na Google.cz

Hledat pojem Sepse ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sepse například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Sepse? resp. jaký je význam slova Sepse? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sepse, odpověď na dotaz co je to Sepse?. Víte např. kdo to je Jay Z? Znáte a víte kdo je Užitečný idiot? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Sepse v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nemoce. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.