Co je to?
Výraz, termín, definice slova Metaxa. Co znamená odborný pojem Metaxa z kategorie Nápoje?

Co je to Metaxa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Metaxa

Metaxa je druh řecké pálenky, která nese jméno svého tvůrce – Spyrose Metaxase. Ten v 19. století připravil populární směs z brandy, vína a koření. Metaxa má dlouhou tradici a je jedním z řeckých symbolů, připomíná totiž pálivé řecké slunce. Její výroba je poměrně náročná, používají se tři druhy hroznů. Ty musí být vysušené sluncem, pak se destilují a alespoň 5 let zrají v kvalitních sudech z dubu. Po dozrání se výsledný produkt smíchá s muškátovými víny archivních ročníků, přidají se výtažky tajné směsi bylin a také okvětních lístků růže a vše se nechá zrát ještě dalšího půl roku.
Recepty se v Řecku dědí z generace na generaci. Metaxa se obsahem alkoholu blíží 40%. Podle toho, jak dlouho zrál nápoj v sudu, označuje se hvězdami – jednu za každý rok.


Co je to Metaxa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Metaxa. Co znamená odborný pojem Metaxa z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Metaxa s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Metaxa patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: informace, definice pojmu, co znamená, význam pojmu, význam slova, terminologie, význam, heslo, co je to Metaxa?, pojem, synonymum, wiki, co to je, formulace, popis, odborné názvosloví, názvosloví, nápoje


Pojem Metaxa je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Metaxa?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Metaxa (řecky Μεταξά) je řecká pálenka, kterou poprvé připravil Spyros Metaxas v roce 1888. Je to směs brandy, koření, a vína.
Metaxa je jedinečný řecký nápoj s dlouhou tradicí. Jeho autor Spyros Metaxas jistě v roce 1888 netušil, že se jeho značka stane jedním ze symbolů slunného Řecka. K výrobě pětihvězdičkové Metaxy se používají tři druhy sluncem vysušených vinných hroznů, které se destilují a zrají nejméně 5 let v pryskyřičných dubových sudech.

Lahve Metaxy

Láhve řecké pálenky Metaxy. Autor: Kerstin Riemer, zdroj: Pixabay
Láhve řecké pálenky Metaxy. Autor: Kerstin Riemer, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Metaxa ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Metaxa ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Metaxa na Youtube

Hledat slovo Metaxa ve Wikizdrojích

Najít slovo Metaxa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Metaxa ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Metaxa například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Metaxa? resp. jaký je význam slova Metaxa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metaxa, odpověď na dotaz co je to Metaxa?. Víte např. kdo to je Stavební inženýr? Znáte a víte kdo je Jasmina Alagič? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nápoje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.