Co je to?
Definice výrazu, termínu Metaxa. Co znamená odborný pojem Metaxa z kategorie Nápoje?

Co je Metaxa?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Metaxa

Metaxa je druh řecké pálenky, která nese jméno svého tvůrce – Spyrose Metaxase. Ten v 19. století připravil populární směs z brandy, vína a koření. Metaxa má dlouhou tradici a je jedním z řeckých symbolů, připomíná totiž pálivé řecké slunce. Její výroba je poměrně náročná, používají se tři druhy hroznů. Ty musí být vysušené sluncem, pak se destilují a alespoň 5 let zrají v kvalitních sudech z dubu. Po dozrání se výsledný produkt smíchá s muškátovými víny archivních ročníků, přidají se výtažky tajné směsi bylin a také okvětních lístků růže a vše se nechá zrát ještě dalšího půl roku.
Recepty se v Řecku dědí z generace na generaci. Metaxa se obsahem alkoholu blíží 40 %. Podle toho, jak dlouho zrál nápoj v sudu, označuje se hvězdami – jednu za každý rok.


Co je to Metaxa? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Metaxa. Co znamená odborný pojem Metaxa z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Metaxa je v kategorii nápoje

Klíčová slova: odborné názvosloví, co to je, vysvětlení, co znamená, význam, definice pojmu, názvosloví, heslo, co je to Metaxa?, definice, přesný výraz, terminus technicus, nápoje, nápoje, terminologie, odborný výraz, slovník, pojem


Pojem Metaxa je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Metaxa? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Metaxa (řecky Μεταξά) je řecká pálenka, kterou poprvé připravil Spyros Metaxas v roce 1888. Je to směs brandy, koření, a vína.
Metaxa je jedinečný řecký nápoj s dlouhou tradicí. Jeho autor Spyros Metaxas jistě v roce 1888 netušil, že se jeho značka stane jedním ze symbolů slunného Řecka. K výrobě pětihvězdičkové Metaxy se používají tři druhy sluncem vysušených vinných hroznů, které se destilují a zrají nejméně 5 let v pryskyřičných dubových sudech.

Lahve Metaxy

Láhve řecké pálenky Metaxy. Autor: Kerstin Riemer, zdroj: Pixabay
Láhve řecké pálenky Metaxy. Autor: Kerstin Riemer, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Metaxa v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Metaxa ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Metaxa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Metaxa ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Metaxa ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Metaxa ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Metaxa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Metaxa například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co to je Metaxa? resp. co se přesně ukrývá za slovem Metaxa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metaxa, odpověď na dotaz co je to Metaxa?. Víte např. kdo to je Josef Odložil? Znáte a víte kdo je Mads Mikkelsen? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nápoje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Váza s vodou, metaxa, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.