Co je to?
Odborný výraz, definice slova Metaxa. Co znamená pojem Metaxa z kategorie Nápoje?

Co je to Metaxa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Metaxa

Metaxa je druh řecké pálenky, která nese jméno svého tvůrce – Spyrose Metaxase. Ten v 19. století připravil populární směs z brandy, vína a koření. Metaxa má dlouhou tradici a je jedním z řeckých symbolů, připomíná totiž pálivé řecké slunce. Její výroba je poměrně náročná, používají se tři druhy hroznů. Ty musí být vysušené sluncem, pak se destilují a alespoň 5 let zrají v kvalitních sudech z dubu. Po dozrání se výsledný produkt smíchá s muškátovými víny archivních ročníků, přidají se výtažky tajné směsi bylin a také okvětních lístků růže a vše se nechá zrát ještě dalšího půl roku.
Recepty se v Řecku dědí z generace na generaci. Metaxa se obsahem alkoholu blíží 40%. Podle toho, jak dlouho zrál nápoj v sudu, označuje se hvězdami – jednu za každý rok.


Co je to Metaxa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Metaxa. Co znamená pojem Metaxa z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Metaxa sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Metaxa je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: co je to Metaxa?, definice pojmu, pojem, terminologie, odborný výraz, Metaxa, lexikon, synonymum, odborné názvosloví, Nápoje, přesný výraz, přesný význam, heslo, význam, co to je, popis, informace, co znamená


Pojem Metaxa je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Metaxa?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Metaxa (řecky Μεταξά) je řecká pálenka, kterou poprvé připravil Spyros Metaxas v roce 1888. Je to směs brandy, koření, a vína.
Metaxa je jedinečný řecký nápoj s dlouhou tradicí. Jeho autor Spyros Metaxas jistě v roce 1888 netušil, že se jeho značka stane jedním ze symbolů slunného Řecka. K výrobě pětihvězdičkové Metaxy se používají tři druhy sluncem vysušených vinných hroznů, které se destilují a zrají nejméně 5 let v pryskyřičných dubových sudech.

Lahve Metaxy

Láhve řecké pálenky Metaxy. Autor: Kerstin Riemer, zdroj: Pixabay
Láhve řecké pálenky Metaxy. Autor: Kerstin Riemer, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Metaxa ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Metaxa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Metaxa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Metaxa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Metaxa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Metaxa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Metaxa například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Metaxa? resp. co přesně označuje termín Metaxa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metaxa, odpověď na dotaz co je to Metaxa?. Víte např. kdo to je Fyzická osoba? Znáte a víte kdo je Petr Iljič Čajkovskij? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nápoje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.