Co je to?
Odborný výraz, definice slova Metaxa. Co znamená pojem Metaxa z kategorie Nápoje?

Co je to Metaxa? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Metaxa

Metaxa je druh řecké pálenky, která nese jméno svého tvůrce – Spyrose Metaxase. Ten v 19. století připravil populární směs z brandy, vína a koření. Metaxa má dlouhou tradici a je jedním z řeckých symbolů, připomíná totiž pálivé řecké slunce. Její výroba je poměrně náročná, používají se tři druhy hroznů. Ty musí být vysušené sluncem, pak se destilují a alespoň 5 let zrají v kvalitních sudech z dubu. Po dozrání se výsledný produkt smíchá s muškátovými víny archivních ročníků, přidají se výtažky tajné směsi bylin a také okvětních lístků růže a vše se nechá zrát ještě dalšího půl roku.
Recepty se v Řecku dědí z generace na generaci. Metaxa se obsahem alkoholu blíží 40%. Podle toho, jak dlouho zrál nápoj v sudu, označuje se hvězdami – jednu za každý rok.


Co je to Metaxa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Metaxa. Co znamená pojem Metaxa z kategorie Nápoje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Metaxa? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Metaxa patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: wiki, formulace, přesný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, definice, co to je, slovo, informace, Nápoje, terminus technicus, heslo, význam, co znamená, definice pojmu, synonymum, terminologie, vysvětlení


Pojem Metaxa je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Metaxa?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metaxa (řecky Μεταξά) je řecká pálenka, kterou poprvé připravil Spyros Metaxas v roce 1888. Je to směs brandy, koření, a vína.
Metaxa je jedinečný řecký nápoj s dlouhou tradicí. Jeho autor Spyros Metaxas jistě v roce 1888 netušil, že se jeho značka stane jedním ze symbolů slunného Řecka. K výrobě pětihvězdičkové Metaxy se používají tři druhy sluncem vysušených vinných hroznů, které se destilují a zrají nejméně 5 let v pryskyřičných dubových sudech.

Lahve Metaxy

Láhve řecké pálenky Metaxy. Autor: Kerstin Riemer, zdroj: Pixabay
Láhve řecké pálenky Metaxy. Autor: Kerstin Riemer, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Metaxa

Hledat termín Metaxa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Metaxa ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Metaxa na Youtube

Najít pojem Metaxa na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Metaxa ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Metaxa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Metaxa například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Metaxa? resp. co vlastně znamená slovo Metaxa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metaxa, odpověď na dotaz co je to Metaxa?. Víte např. kdo to je Ódin? Znáte a víte kdo je Hurvínek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nápoje U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.