Co je to?
Výraz, termín, definice slova Metaxa. Co znamená odborný pojem Metaxa z kategorie Nápoje?

Co je to Metaxa? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Metaxa

Metaxa je druh řecké pálenky, která nese jméno svého tvůrce – Spyrose Metaxase. Ten v 19. století připravil populární směs z brandy, vína a koření. Metaxa má dlouhou tradici a je jedním z řeckých symbolů, připomíná totiž pálivé řecké slunce. Její výroba je poměrně náročná, používají se tři druhy hroznů. Ty musí být vysušené sluncem, pak se destilují a alespoň 5 let zrají v kvalitních sudech z dubu. Po dozrání se výsledný produkt smíchá s muškátovými víny archivních ročníků, přidají se výtažky tajné směsi bylin a také okvětních lístků růže a vše se nechá zrát ještě dalšího půl roku.
Recepty se v Řecku dědí z generace na generaci. Metaxa se obsahem alkoholu blíží 40%. Podle toho, jak dlouho zrál nápoj v sudu, označuje se hvězdami – jednu za každý rok.


Co je to Metaxa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Metaxa. Co znamená odborný pojem Metaxa z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Metaxa můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Metaxa je v sekci nápoje

Klíčová slova: wiki, nápoje, co znamená, informace, popis, co je to Metaxa?, terminus technicus, co to je, synonymum, přesný význam, pojem, vysvětlení, definice, přesný výraz, heslo, formulace, slovo, termín


Pojem Metaxa je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Metaxa? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metaxa (řecky Μεταξά) je řecká pálenka, kterou poprvé připravil Spyros Metaxas v roce 1888. Je to směs brandy, koření, a vína.
Metaxa je jedinečný řecký nápoj s dlouhou tradicí. Jeho autor Spyros Metaxas jistě v roce 1888 netušil, že se jeho značka stane jedním ze symbolů slunného Řecka. K výrobě pětihvězdičkové Metaxy se používají tři druhy sluncem vysušených vinných hroznů, které se destilují a zrají nejméně 5 let v pryskyřičných dubových sudech.

Lahve Metaxy

Láhve řecké pálenky Metaxy. Autor: Kerstin Riemer, zdroj: Pixabay
Láhve řecké pálenky Metaxy. Autor: Kerstin Riemer, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Metaxa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Metaxa ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Metaxa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Metaxa na Youtube

Hledat termín Metaxa ve Wikislovníku

Hledat heslo Metaxa ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Metaxa například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte co je to Metaxa? resp. co je to Metaxa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metaxa, odpověď na dotaz co je to Metaxa?. Víte např. kdo to je Nunvář? Znáte a víte kdo je Artemis? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nápoje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.