Co je to?
Definice výrazu Hypertenze. Co znamená odborný pojem Hypertenze z kategorie Nemoce?

Co to je Hypertenze? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hypertenze

Hypertenze je pojem, který je spojován především s vysokým tlakem. Rozlišuje se více druhů hypertenze. Nejvíce se hovoří o arteriální hypertenzi. Tento termín označuje vysoký tlak krve v tepnách. Hodnoty rtuťového sloupce, které je již nutno léčit, se u systolického tlaku pohybují od 140 mm a více, u diastolického tlaku 90 mm a více.
Hypertenze je považována za závažné civilizační onemocnění. Příčinou hypertenze mohou být i dědičné předpoklady nebo jiné onemocnění, věk a především nevhodný životní styl, obezita, nedostatek pohybu, stres a kouření.


Co je to Hypertenze? Význam slova, termín, Definice výrazu Hypertenze. Co znamená odborný pojem Hypertenze z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Hypertenze sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hypertenze patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, terminus technicus, informace, význam slova, co to je, význam, definice, popis, vysvětlení, přesný význam, odborné názvosloví, heslo, Nemoce, co je to Hypertenze?, terminologie, slovník, Hypertenze, synonymum


Pojem Hypertenze je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hypertenze dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arteriální hypertenze, často jen hypertenze, hypertonus nebo zvýšený krevní tlak, je onemocnění, při kterém je chronicky zvýšený tlak krve v cévním řečišti. Ten má přímý vztah k rozvoji mrtvice a ischemické choroby srdeční, která vede ke vzniku infarktu myokardu. Tyto choroby postihující oběhovou soustavu patří k nejčastějším příčinám úmrtí v průmyslových zemích. Arteriální hypertenzi tak lze považovat za jedno z civilizačních onemocnění, její výskyt stoupá úměrně s dosaženým stupněm civilizačního vývoje společnosti. V Česku v roce 2004 ze všech úmrtí připadalo na choroby kardiovaskulární soustavy 51,4 %.

Zkuste zjistit více informací o slovu Hypertenze v následujících zdrojích

Najít slovo Hypertenze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Hypertenze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Hypertenze na Google.cz

Vyhledat pojem Hypertenze ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Hypertenze na Youtube

Zkusit najít pojem Hypertenze ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypertenze například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Hypertenze? resp. co označuje slovo Hypertenze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypertenze, odpověď na dotaz co je to Hypertenze?. Víte např. kdo to je Ben Cristovao? Znáte a víte kdo je Fyzická osoba? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.