Co je to?
Definice výrazu Hypertenze. Co znamená odborný pojem Hypertenze z kategorie Nemoce?

Co to je Hypertenze? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hypertenze?

Hypertenze je pojem, který je spojován především s vysokým tlakem. Rozlišuje se více druhů hypertenze. Nejvíce se hovoří o arteriální hypertenzi. Tento termín označuje vysoký tlak krve v tepnách. Hodnoty rtuťového sloupce, které je již nutno léčit, se u systolického tlaku pohybují od 140 mm a více, u diastolického tlaku 90 mm a více.
Hypertenze je považována za závažné civilizační onemocnění. Příčinou hypertenze mohou být i dědičné předpoklady nebo jiné onemocnění, věk a především nevhodný životní styl, obezita, nedostatek pohybu, stres a kouření.


Co je to Hypertenze? Význam slova, termín, Definice výrazu Hypertenze. Co znamená odborný pojem Hypertenze z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Hypertenze s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hypertenze patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, pojem, názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, slovník, význam slova, slovo, wiki, co je to Hypertenze?, synonymum, přesný význam, Hypertenze, význam, terminologie, vysvětlení, definice pojmu, heslo


Pojem Hypertenze je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hypertenze píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arteriální hypertenze, často jen hypertenze, hypertonus nebo zvýšený krevní tlak, je onemocnění, při kterém je chronicky zvýšený tlak krve v cévním řečišti. Ten má přímý vztah k rozvoji mrtvice a ischemické choroby srdeční, která vede ke vzniku infarktu myokardu. Tyto choroby postihující oběhovou soustavu patří k nejčastějším příčinám úmrtí v průmyslových zemích. Arteriální hypertenzi tak lze považovat za jedno z civilizačních onemocnění, její výskyt stoupá úměrně s dosaženým stupněm civilizačního vývoje společnosti. V Česku v roce 2004 ze všech úmrtí připadalo na choroby kardiovaskulární soustavy 51,4 %.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Hypertenze ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypertenze ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Hypertenze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Hypertenze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Hypertenze ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Hypertenze na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypertenze například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Hypertenze? resp. co přesně označuje termín Hypertenze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypertenze, odpověď na dotaz co je to Hypertenze?. Víte např. kdo to je Tonda Blaník? Znáte a víte kdo je Fyzická osoba? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.