Co je to?
Definice výrazu Hypertenze. Co znamená odborný pojem Hypertenze z kategorie Nemoce?

Co to je Hypertenze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hypertenze

Hypertenze je pojem, který je spojován především s vysokým tlakem. Rozlišuje se více druhů hypertenze. Nejvíce se hovoří o arteriální hypertenzi. Tento termín označuje vysoký tlak krve v tepnách. Hodnoty rtuťového sloupce, které je již nutno léčit, se u systolického tlaku pohybují od 140 mm a více, u diastolického tlaku 90 mm a více.
Hypertenze je považována za závažné civilizační onemocnění. Příčinou hypertenze mohou být i dědičné předpoklady nebo jiné onemocnění, věk a především nevhodný životní styl, obezita, nedostatek pohybu, stres a kouření.


Co je to Hypertenze? Význam slova, termín, Definice výrazu Hypertenze. Co znamená odborný pojem Hypertenze z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Hypertenze sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hypertenze je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, popis, formulace, vysvětlení, heslo, pojem, význam pojmu, co to je, terminus technicus, odborný výraz, termín, co je to Hypertenze?, slovo, synonymum, wiki, odborné názvosloví, definice, význam


Pojem Hypertenze je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Hypertenze ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Hypertenze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Hypertenze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Hypertenze na Google.cz

Hledat výraz Hypertenze ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Hypertenze ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypertenze například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Hypertenze? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hypertenze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypertenze, odpověď na dotaz co je to Hypertenze?. Víte např. kdo to je František Josef I? Znáte a víte kdo je Synovec? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.