Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hypertenze. Co znamená pojem Hypertenze z kategorie Nemoce?

Co je Hypertenze?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hypertenze?

Hypertenze je pojem, který je spojován především s vysokým tlakem. Rozlišuje se více druhů hypertenze. Nejvíce se hovoří o arteriální hypertenzi. Tento termín označuje vysoký tlak krve v tepnách. Hodnoty rtuťového sloupce, které je již nutno léčit, se u systolického tlaku pohybují od 140 mm a více, u diastolického tlaku 90 mm a více.
Hypertenze je považována za závažné civilizační onemocnění. Příčinou hypertenze mohou být i dědičné předpoklady nebo jiné onemocnění, věk a především nevhodný životní styl, obezita, nedostatek pohybu, stres a kouření.


Co je to Hypertenze? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hypertenze. Co znamená pojem Hypertenze z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hypertenze? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Hypertenze se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: přesný význam, odborné názvosloví, terminus technicus, termín, vysvětlení, wiki, názvosloví, odborný výraz, nemoce, slovník, význam, synonymum, význam pojmu, význam slova, pojem, co znamená, nemoce, slovo


Pojem Hypertenze je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hypertenze?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arteriální hypertenze, často jen hypertenze, hypertonus nebo zvýšený krevní tlak, je onemocnění, při kterém je chronicky zvýšený tlak krve v cévním řečišti. Ten má přímý vztah k rozvoji mrtvice a ischemické choroby srdeční, která vede ke vzniku infarktu myokardu. Tyto choroby postihující oběhovou soustavu patří k nejčastějším příčinám úmrtí v průmyslových zemích. Arteriální hypertenzi tak lze považovat za jedno z civilizačních onemocnění, její výskyt stoupá úměrně s dosaženým stupněm civilizačního vývoje společnosti. V Česku v roce 2004 ze všech úmrtí připadalo na choroby kardiovaskulární soustavy 51,4 %.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Hypertenze ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Hypertenze ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Hypertenze ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Hypertenze ve Wikizdrojích

Hledat slovo Hypertenze ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Hypertenze ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypertenze například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teďka již bezesporu víte jaký je význam slova Hypertenze? resp. jaký je význam pojmu Hypertenze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypertenze, odpověď na dotaz co je to Hypertenze?. Víte např. kdo to je Alexandra Grant? Znáte a víte kdo je Sofie Chrtková? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Hypertenze hledat i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Spalničky, hypertenze, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.