Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hypertenze. Co znamená odborný pojem Hypertenze z kategorie Nemoce?

Co je to Hypertenze? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hypertenze?

Hypertenze je pojem, který je spojován především s vysokým tlakem. Rozlišuje se více druhů hypertenze. Nejvíce se hovoří o arteriální hypertenzi. Tento termín označuje vysoký tlak krve v tepnách. Hodnoty rtuťového sloupce, které je již nutno léčit, se u systolického tlaku pohybují od 140 mm a více, u diastolického tlaku 90 mm a více.
Hypertenze je považována za závažné civilizační onemocnění. Příčinou hypertenze mohou být i dědičné předpoklady nebo jiné onemocnění, věk a především nevhodný životní styl, obezita, nedostatek pohybu, stres a kouření.


Co je to Hypertenze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hypertenze. Co znamená odborný pojem Hypertenze z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Hypertenze patří do sekce nemoce

Klíčová slova: nemoce, terminus technicus, slovo, definice pojmu, synonymum, význam, slovník, pojem, význam slova, přesný význam, Hypertenze, přesný výraz, lexikon, odborné názvosloví, nemoce, význam pojmu, informace, formulace


Pojem Hypertenze je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hypertenze? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Arteriální hypertenze, často jen hypertenze, hypertonus nebo zvýšený krevní tlak, je onemocnění, při kterém je chronicky zvýšený tlak krve v cévním řečišti. Ten má přímý vztah k rozvoji mrtvice a ischemické choroby srdeční, která vede ke vzniku infarktu myokardu. Tyto choroby postihující oběhovou soustavu patří k nejčastějším příčinám úmrtí v průmyslových zemích. Arteriální hypertenzi tak lze považovat za jedno z civilizačních onemocnění, její výskyt stoupá úměrně s dosaženým stupněm civilizačního vývoje společnosti. V Česku v roce 2004 ze všech úmrtí připadalo na choroby kardiovaskulární soustavy 51,4 %.

Další zdroje informací o slovu Hypertenze

Najít slovo Hypertenze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Hypertenze na Google.cz

Zkusit najít termín Hypertenze ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypertenze ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Hypertenze ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypertenze ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypertenze například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Hypertenze? resp. jaký je význam slova Hypertenze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypertenze, odpověď na dotaz co je to Hypertenze?. Víte např. kdo to je Magdaléna Borová? Znáte a víte kdo je Sofie Chrtková? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.